Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
doğal ve bitkisel saç bakımı
Yıllara Göre Saç Trendleri
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Modelleri
»
Topuz Saç Modelleri

Topuz Saç Modelleri

Topuz Saç Modelleri

Saçlarınıza dağınık topuz yada çeşitli topuz modelleri ile çok güzel bir görünüm verebilirsiniz. Hem gelin adaylarımızda gelin başlarını topuz modeli olarakta yapabilir....

Yaz aylarına girildiğinde nişan, söz, kına, düğün törenleri ve özel yemek davetlerinde hem şık hem çekici hemde rahat kullanışlı bir model olduğu için topuz saç modelleri en çok tercih edilen modellerdir. En son ve en çok tercih edilen saç modellerini sizlerin paylaşımına sunuyoruz.Umarım beğeninizi kazanırız.

Dağınık Topuz Modeli


Topuz saç modası günümüze kadar tarih boyunca varolmuş ve çekiciliğini kaybetmeyecek bir modeldir. Özellikle katılacağınız yer izin için özel bir geceyse, yazımızdaki bilgiler çok işinize yarayabilir. Davetlerin ilgi odağı olmanızı sağlayacak, orta veya uzun saç boyuna sahip kadınların rahatça kullanabileceği bir modeldir.En basit hem çekici hemde çok zevkli kadınların tercihi topuz modelleri.

Şık Topuz Modeli


Söz, nişan, kına, davet veya düğüne gidiyorsunuz fakat saç için ayıracak ne süreniz ne de bütçeniz var. Aşağıdaki saç topuz modeli ile çok basit bir şekilde istediğiniz görünüme kavuşacaksınız. Bu modelin yapılışı basit olduğu kadar, takı veya şık bir küpe ile ya da iddialı bir dekolte ile kullandığınızda çok çekici ve zarif olacaksınız. Daha çok, kalın ve düz saçlılara uygun bir model olsa da, her boy saça sahip ve her yaştaki kadının da kullanabileceği harika bir saç modelidir.


Topuz Saç Modeli VideosuYüz Şeklinize Göre En Uygun Topuz Modeli Nasıl Belirlenir ?Topuz saç modellerini seçerken yüz hatlarınızı iyi bilmeli ve ona göre en uygun modeli seçmeye gayret etmelisiniz.

Uzun Yüz için:
Uzun yüzlü bayanların seçeceği topuz modeli bombeli ve gevşek modeller olmalı. Bununla beraber kullanacağınız kahkül de yüzünüzü daha kısa ve dolgun gösterecektir. Zayıf gözüken yüzlü bayanlar bir de yan taraflara saç düşürerek olduğundan da zayıf göstermeyin.


Kare ve Yuvarlak Yüz için:
Bu şekilde yüzleri olan kadınların amacı öncelikle yüzlerini olduğundan daha zayıf göstermek olmalıdır. Bu formu elde etmek için de saçı olduğundan daha kabarık ve topuzun boyunu yüksek yapmak şarttır. Yüzü zayıf göstermek için ayrıca yüz hatlarına uygun yanlardan yüze doğru kesilmiş saç tutamlarını da kullanabilirsiniz. Yapılamaması gereken en önemli noktada bukleli topuz modellerini yüz hatlarınızı daha arttıracağı için daha kilolu görünmenize neden olcağını unutmamaktır.


Oval Yüz için:
Oval yüzlü kadınlar bu konuda en şanslı yüz tipine sahip kadınlardır. Çünkü aşağıdaki topuz saç modellerinin hepsini saçınızda çok rahatlıkla kullanabilirsiniz. Oval yüz tipi en uygun bir yüz şekli olduğundan ötürü vücuttaki başka kusurları kapatacak şekilde bir topuz modeli seçilmelidir.


Elmas Biçimli Yüz için:
Elmas biçimli yüz hatlarına sahipseniz dalgalı, düz, uzun, kısa ve kahküllü modellerin rahatlıkla uygulanabilir. Önemli olan boyunuza veya yüzünüzde dikkat çekmesi gereken ya da arkada kalması gerekecek bölgede saç şekillendirilir.

Üçgen Yüz için:
Alnınız dar çeneniz genişse yapılması gereken ise şakaktan saçın tepesine doğru hacimli modeller uygulamalısınız. Üçgen yüzlülerde ense bölgenizdeki saçlarınızı toplarsanız yüzünüz daha normal ve orantılı bir hal alacaktır. Tersi durumda ise bir üçgen yüz modeline sahipseniz çene bölgesine gelen saçların bukleler halinde şekillendirmeniz daha iyi olacaktır. Alnınızdaki geniş alanı kapatmak için de şakak bölgenizdeki saçlardan bu sefer yanlara doğru bukleler çıkarmalısınız.

Burun, Çene ve Alın Tipinize Göre Topuz Modelleri

Burnunuz, çeneniz ve alnınız topuz modelini seçerken sizin en büyük yardımcınız olacaktır. Bu bilgiler ışığında siz de doğru topuz modelinizi kendinizde uygulayarak ve davetlerin en şık kadını olacaksınız.


Kemerli Burun :
Öne doğru eğimli ve kemerli bir buruna sahipseniz, amacınız burnunuzu geri planda tutup onu kamufle etmek olacaktır. Bunu yapmanın en basit yolu da kahküllü topuz modelleri seçmekten geçer. Bu burun şekli için bir de kafanızın arkasında oluşturacağınız bir topuzla da burnunuzu gizleyebilirsiniz. Diğer tüm topuz modelleri burnunuzu gizlemekten öte daha çok ön plana çıkaracaktır.

Öne Doğru Çıkık Çene :
Çeneniz öne doğru çıkı ise amacınız çeneyi geriye çekmek olduğu için başınızın tepe noktasında belirli bir yüksek topuz oluşturmalısınız. Çenenizin çıkık bölgesinin tam zıttı tarafta yükseklik oluşturursanız çıkık bölgeyi de geride göstermiş olacaksınız.

Geride Olan Çene :
Eğer çeneniz geriye doğru çekikse de yukarı çıkı çeneliler için bahsettiğimiz formülün tam tersini uygulamalısınız. Başın tepe noktasının bastırılıp çenenin ön plana çıkmasını sağlamalısınız.

Gıdıklı Çene :

Gıdınız belirgin bir şekilde oluşmuşsa onu ypk edene kadar silikleştirmek için başınızın ön bölümünde hacim yaratmayı denemelisiniz. Bunu yaparken püf nokta topuzun yönünü enseye çekmektir.

Bu püf noktalar ile umarız istediğiniz gibi güzel topuz modelleri oluşturmanızı yardımcı olmuş oluruz.

Topuz Saç Modelleri - 1
Topuz Saç Modelleri - 2
Topuz Saç Modelleri - 3
Topuz Saç Modelleri - 4
Topuz Saç Modelleri - 5
Topuz Saç Modelleri - 6
Topuz Saç Modelleri - 7
Topuz Saç Modelleri - 8
Topuz Saç Modelleri - 9
Topuz Saç Modelleri - 10
Topuz Saç Modelleri - 11
Topuz Saç Modelleri - 12
     Sıradaki Makale

Uzun Saç Modelleri

saç bakımı ipuçları
 

En moda en yeni uzun saç modelleri ve şekillerine ulaşabilirsiniz.Uzun Saç kesimi stilleri hakkında bilgiler....

Uzun Saç Modelleri ,zarif ve göz alıcı düz saç modelleri tüm bayanların en çok kullandığı saç modeli olsa gerek.İşte her zaman ihtiyacanız olabilecek en trend ve en gözde düz saç şekilleri

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Topuz modelleri son yıllarda hem davetlerde hem günlük hayatta kolaylıkla kullanılan bir model. Daha genç ve dinamik görünmek için iki topuz modası galerimizi inceleyebilirsiniz.
2 Topuzlu Saç Modası
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Yağlı saçlar için yapılabilecek saç bakımı ipuçlarının yanında bu tarz saç tipleri için şekil vermek ve özel saç modelleri için bilgilere ulaşabilirsiniz.
Saçların hergün yıkanması tavsiye edilmez.Ancak saç dipleri yağlı olan kadınlar bu konuda zor durumlar yaşayabiliyorlar. işte haberimizde saçları yağlı kadınlar için alternatif saç ve makyaj örneklerini görebilirsiniz.

Klasik At Kuyruğu Stilleri :
Bu tarz saçlar yağ
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Bugünkü ünlümüz daha 21 yaşında olmasına rağmen genç kızların yüreğini hoplatan yakışıklı ve çekici oyuncu Douglas Booth. Rol aldığı filmlerde ve dizilerde çok başarılı olan Booth'un saç modellerine haberimizden ulaşabilirsiniz.
9 Temmuz 1992 Lonfra (ingiltere) doğumlu olan Douglas Booth, her ne kadar son rol aldığı filmi “Romeo & Juliet” için beyaz perde uyarlamasıyla romantik aşık Romeo ile gözleri üzerine topladıysa da , 2010 yılında oynadığı  “Worried About the Boy” isimli filmde ca
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
2011 yılında en moda en yeni saç modelleri ve şekillerine ulaşabilirsiniz.Saç kesimi stilleri hakkında bilgiler.
Hazırlanıyor
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saçlarınız ister uzun ister orta boy saçlar olsun kadınların rahatlıkla kullanabileceği dağınık topuz modellerini haberimizden ulaşabilirsiniz.

Dağınık Topuz Nasıl Yapılır ?

Hiçbir zaman modasını yitirmeyen ve her zaman pratik ve çekici olmayı sürdürecek olan dağınık topuz modelini sizlerle paylaşıyoruz.

Katılacağınız davet sizin için özel bir geceyse, burada anlatılacakları uygulamanızda

saç dökülmesi
saç haberleri  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç bakımı yorum yaz
doğal saç bakımı için yorumlar
saç bakımı üyeleri    crystal kuaför
saç bakımı için yorum    05.03.2011
saç bakımı yorum oku    sac modelleri hakında bilgi edinmek

doğal saç bakımı için yorumlar
saç bakımı üyeleri    adım aslı
saç bakımı için yorum    30.05.2011
saç bakımı yorum oku    bu saçların hepsi birbirinden berbat

doğal saç bakımı için yorumlar
saç bakımı üyeleri    ası kuaför
saç bakımı için yorum    05.04.2012
saç bakımı yorum oku    az daha degışık şeyler koyun

doğal saç bakımı için yorumlar
saç bakımı üyeleri    nehir
saç bakımı için yorum    25.02.2010
saç bakımı yorum oku    çok beğendim

doğal saç bakımı için yorumlar
saç bakımı üyeleri    MERVE KUZU
saç bakımı için yorum    20.01.2013
saç bakımı yorum oku    ÇOK İGRENÇ AMA SAÇ MODELİ GÜZEL KENDİSİ İGRENÇ

     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi