Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
doğal ve bitkisel saç bakımı
Yıllara Göre Saç Trendleri
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Modelleri
»
Saç ve Makyaj ile Bir Anda Değişir Herşey !

Saç ve Makyaj ile Bir Anda Değişir Herşey !

Saç ve Makyaj ile Bir Anda Değişir Herşey !

Saç bakımı için evinizde veya profesyonel ürünlerle yapacağınız bakım ve yüz ve ten tipinize göre makyaj ipuçlarını öğrenebilirsiniz....

Saçlarımız dış görünüşümüzü etkileyen en büyük unsurumuzdur. Saç Bakımı için uygulayacağımız özel saç maskeleri ve kürler ile saçlarımızın her zaman canlı, sağlıklı ve parlak görünmesini sağlayabiliriz. Saçlarımıza iyi bakmaya karar verdiysek saç yapımız ve saç diplerimiz için en uygun şampuanı kullanmakla başlamalıyız.Saçlar diplerinden beslendiği için dengeli ve sağlıklı beslenmekte çok önemlidir.

Saç tiplerine göre bakım :

Kuru saçlar için bakım : Kuru saçlar saç derimizdeki yağ bezlerinin az yağ salgılaması sonucunda oluşan saç tipidir. Bazende bazı dış etkenler sebebiyle de saçlarımız kuruyabilir. Bu tip saçlar kolay kırılır ve saçınız mat bir görünüm alır. Saçınızın sağlıklı olması için çok iyi bir bakım uygulanması gereklidir.

Yağlı saçlar için bakım : En çok ergenlik döneminde çok sık rastlanan bir problemdir.Saçın her gün yıkanması saçınızın yağ oranını azaltmaz aksine sebum salgısının daha fazla salgılanmasını sağlayıp saçtaki yağ oranın artmasına da neden olabilir. Kil ve ardıç katranı içeren şampuanlar kullanılmalıdır.

Kırık saçlar için bakım : Kimyasal işlemlerin saçlara çok fazla uygulanması, saç kurutucularının ,düzleştiricilerin çok fazla kullanılması ve saçlar ıslakken taramalarda saçların kırılmasana neden olabilir. Saç bakım ürünleri kullanılmalıdır. Şampuan alırken içinde alkol olmamasına dikkat etmeliyiz. Jöle veya sprey kullanılıyorsa yatmadan önce saçlarımızı yıkamalıyız.

İnce telli saçlar için bakım : Saçlara hacim kazandırmak için kaliteli ürünler kullanılmalıdır. Yıpratmamaya özen göstermeliyiz. Saçlarınızı öne eğerek kurutursanız saçlarınız hacim kazanmış olur.

Kepekli saçlar için bakım : Kafatasının kabuk bağlayıp pul pul dökülmesidir. Her saç türünde azda olsa olabilir. Kepek derinin kuruluğundan veya çok yağlı olmasından dolayı olabilir. Sabun veya şampuan dolayı da saçımızda kepek oluşabilir. Kuaförünüzle kepek yapan nedenleri bulup bir bakım uygulayabilirsiniz.

Sağlıklı saçlara kavuşmanın ardından yüz tipimize göre ve ten rengimize göre saç rengimizi ve modelimizi belirlemeye sıra gelir.

saç ve makyajla güzellik

Yüz Şeklinize Göre Saç Modeli SeçimiOval yüze göre saç modelleri :Oval şekle sahip yüz, harika simetrisi nedeniyle birçok insan tarafından ideal yüz şekli olarak kabul edilir. Diğer yüz şekillerine uygulanan tüm düzeltme uygulamaları neredeyse yüzü ovale yaklaştırmak içindir. Oval yüzlü insanlar diğerlerine göre biraz daha şanslı diyebiliriz bu konuda. Neredeyse tüm kesimler saçlarına rahatlıkla uygulanabilir. Saçlara yumuşak hareketlendirmeler yapılırsa sonuç çok güzel olur.

Yuvarlak yüze göre saç modelleri :Kısa ve oldukça geniştir, dolgun yanaklara ve yuvarlak bir çeneye sahiptir. Yuvarlak yüz tipine kısa saç modelleri ve yuvarlak hatlarınızı ortadan kaldırmak için öne doğru şekil verilmiş uygulamalar yapılır. Yapılan saç modeli ile yüzünüzün yuvarlak hatlarını yumuşatmalısınız.

Kare yüze göre saç modelleri :Kare yüz yapısı sert bir ifadeye sahiptir. Yüz şeklinizi seviyorsanız size en uygun olan yine kare bir saç kesimidir. Yüz hatlarınızı biraz yumuşatmak istiyorsanız saçınıza yuvarlak saç modelleri uygulanmalıdır. Ön saçlar kalkık, bir yana kahkül düşürülmeli ve şakaklara inen saç tutamları çizilmelidir. Yan saçlar yukarıdan enseye doğru incelerek inmelidir.

Uzun Yüz (Dikdörtgen Yüz) e göre saç modelleri :Yüzünüzün biraz kısa görünmesini istiyorsanız uzun saç modellerinden kaçınmalısınız. Çenenizi geçmeyecek şekilde kesimler yaptırabilirsiniz. Orta boy kesimleri tercih etmelisiniz. Saçlar yanlara doğru kabartılıp, tepeler biraz basık olmalıdır. Önden biraz kahkül düşürülerek te yüzün uzunluğu gizlenmeye çalışılır.

Üçgen yüze göre saç modelleri :Kısa saç kesimlerinden uzak durulmalıdır. Yüzün uzunluğunu biraz olsun azaltmak için çeşitli kahkül uygulamaları yapılmalıdır. Bir diğer dikkat edilecek noktada başınızın üstündeki saçlarınızı kabartmaktan kaçının. Çenenin sivriliğini kapatmak içinde ense saçları dışa doğru kabartılmalıdır.

Ters Üçgen yüze göre saç modelleri :Bu yüz şeklinde çene kısmını küçük gösterip, alın bölgesini geniş gösterecek saç şekilleri uygulanmalıdır. Yanlar kabarık ve aşağı enseye doğru incelen saç modelleri uygulanır.

Makyaj Önerileri :
1. Kaşlar kontrol edilir, şekil bozukluğu varsa düzeltilir, fazlalıklar alınır.
2. Makyajın daha kalıcı olması fondötenin altına nemlendirici içerikli baz uygulanır.
3. Göz çevresine farın daha kalıcı olmasını sağlamak amacıyla göz bazı uygulanır.
4. Ten rengi fondöten uygulaması yapılır.
5. Gerekiyorsa aydınlatma ve gölgelendirme yapılır.
6. Ten makyajının kalıcılığı için transparan pudra ile makyaj sabitlenir. Fazla pudra fırça ile süpürülür.
7. Göz makyajı uygulaması yapılır.
8. Dudak makyajı uygulaması yapılır
9. Allık uygulaması yapılır
10.Tüm makyaj sabitleyici fixer sprey ile sabitlenerek makyaj tamamlanır

Saç ve Makyaj ile Bir Anda Değişir Herşey ! - 1
Saç ve Makyaj ile Bir Anda Değişir Herşey ! - 2
Saç ve Makyaj ile Bir Anda Değişir Herşey ! - 3
Saç ve Makyaj ile Bir Anda Değişir Herşey ! - 4
Saç ve Makyaj ile Bir Anda Değişir Herşey ! - 5
Saç ve Makyaj ile Bir Anda Değişir Herşey ! - 6
Saç ve Makyaj ile Bir Anda Değişir Herşey ! - 7
Saç ve Makyaj ile Bir Anda Değişir Herşey ! - 8
Saç ve Makyaj ile Bir Anda Değişir Herşey ! - 9
Saç ve Makyaj ile Bir Anda Değişir Herşey ! - 10
Saç ve Makyaj ile Bir Anda Değişir Herşey ! - 11
Saç ve Makyaj ile Bir Anda Değişir Herşey ! - 12
Saç ve Makyaj ile Bir Anda Değişir Herşey ! - 13
Saç ve Makyaj ile Bir Anda Değişir Herşey ! - 14
     Sıradaki Makale

Saç Uçlarına Balyaj Renkleri ve Modelleri

saç bakımı ipuçları
 

Saç renginde zaman zaman değişikliğe gitmek isteyenler için tüm saçını boyamak yerine evde saç uçlarına balyaj renk ve modelleri konusunda bilgilere ulaşabilirsiniz....

Son yıllarda çok fazla moda haline gelen saç uçlarına balyaj renkleri modası her geçen gün popülerliğini arttırıyor. Birçok kadının favorisi haline gelen balyaj için foto galerimizde çok sayıda model ve renge ulaşabileceksiniz.

Saç uçlarına balyaj yaptırmayı e

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Saç stilistleri pratik önerilerle nasıl tarz saç modellerine sahip olabileceğimizi bizlerle paylaştı. Detaylar haberimizde!

Hem doğal hemde tarz saç şekillerine sahip olmak istiyorsanız,
bu öneriler kurtarıcınız olacak!Artık abartıdan uzak doğal ama stil saç modelleri moda.

Sizde saçlarınıza doğal modeller vermek istiyorsanız çok basit tüyolarla
harika görünüml
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Doğru saç modelini tercih etmek için önce yüz şeklinizi belirleyin. Sonrasında muhteşem görüneceksiniz!

Her insanın farklı bir yüz şekli vardır. Arkadaşınızın saçlarını ortadan ayırması çok hoşunuza gidebilir fakat yüz şekliniz uzun ise kesinliklikle sizde hoş durmayacaktır.Her zaman kusursuz ve güzel görünmek istiyorsanız öncelikle yüz şeklinizi belirleyip

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Gecenin en gözde ve stil saç modeline sahip olmak istiyorsanız bu saç şekilleri tam da size göre!

Yaz aylarının bu güzel günlerinde gala ve davetlerin yoğunluğundan dolayı saç modeli bulmakta zorlanabilirsiniz.Sizlere yardımcı olacak haberimizde ünlülerin özel gece ve davetlerde kullandığı çok özel ve stil saç trendlerini haberimizde paylaştık.
<

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saçlarınızın sağlıklı olmasından sonra en önemli şey saç modelinizdir. Doğru saç modeli ile daima genç görünün!

Ünlü yıldızların saç stillerinden derlediğimiz haberimizde, saç modelinin genç veya yaşlı görünmenizde ki büyük etkisini kanıtlamak istedik.Bu saç stilleri sayesinde en az 10 yıl daha genç görünecek ve yıllara meydan okuyacaksınız.

Yanlış bir saç modeli
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Birbirinden özel ve asil saç stilleri ile bu yaz davetlerin en konuşulan ismi siz olacaksınız!

Özel davet ve günlerde saçlarınızı aynı şekle sokmaktan sıkıldıysanız, bu haber tam da size göre!Size ilham verebilmek adına çok özel saç stillerini haberimizde derledik. Sıradan olmayı sevmiyor ama fazla sıradışıda olmak istemiyorsanız bu saç modelleri tam
saç dökülmesi
saç haberleri  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç bakımı yorum yaz
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi