Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Dökülmesi
»
Sağlıklı ve Gür Saçlara Sahip Olmayı İstiyorsunuz Değil mi?

Sağlıklı ve Gür Saçlara Sahip Olmayı İstiyorsunuz Değil mi?

Sağlıklı ve Gür Saçlara Sahip Olmayı İstiyorsunuz Değil mi?

Güzel bir saç güzel görünmenizi sağlar. Sizler için derlediğimiz haberimizde sağlıklı bir saça sahip olmanız için neler yapmanız gerektiğini araştırdır.
Ve bir çok kişinin ortak sorunu Saç Dökülmesi nin seb

Güzel bir saç güzel görünmenizi sağlar. Sizler için derlediğimiz haberimizde sağlıklı bir saça sahip olmanız için neler yapmanız gerektiğini araştırdır.
Ve bir çok kişinin ortak sorunu Saç Dökülmesi nin sebeplerini ve neler yapmanız gerektiğinide haberimizde sizlerle paylaştık.

Bayanlar için de erkekler için saç sağlığı önemlidir. Gür ve güzel saçlar kuşkusuz ki herkesi etkiler!

Saçla ilgili her gün yeni bir ürün raflarda yer buluyor. Saç tipine, rengine hatta cinsiyete özel sayısız seçenekten söz ediyoruz...

Şok diyetlere dikkat!
Saçlar özellikle şok diyetlerden büyük zarar görüyor. Kısa zamanda, çok kilo vermek saçı döküyor. Dermatoloji uzmanı Dr. Ayfer Bankaoğlu, bu diyetlerin kansızlığa, dolayısıyla da saçların dökülmesine, güçsüzleşmesine, çabuk kırılmasına ve cansız görünmesine yol açtığını hatırlatıyor: "Saçlarımızı sadece yediklerimiz besler. Ağır diyet sonrası kansızlık ortaya çıkar. Besin ve vitaminlerin eksikliğinin yanı sıra vücuda giren demirin de azalması, saçın daha yoğun dökülmesine neden olur."

Sık kimyasal kullanımı saçı zayıflatır!
Saç boyası
, renk açıcılar, jöle, köpük gibi kimyasal maddeler çok sık kullanılıyor. Saça uygulanan bu kimyasal maddelerin etkisine gelince... Maddeler doğru kullanıldığında nadiren saçlara zarar veriyor. Çok sık ve uzun süreli uygulamalarsa, saçların zaman içinde zayıflamasına ve kırılmasına neden oluyor.

Gün aşırı yıkamayın!
Saç sağlığı ile ilgili en sık sorulan sorulardan biri de "sık yıkama saçların yıpranmasına yol açar mı?". Sık şampuanlama saçların yıpranmasına neden olur. Gün aşırı yıkama saç sağlığı açısından uygun. Bu arada saçlar ıslak iken daha kırılgan. Islak saçlar yumuşak havlularla ve düşük ayarlı kurutma makineleriyle kurutulmalı. Kaba, sert fırçalama saçların çabuk yıpranmasına ve mat görünmesine neden olur.

Saçlarınızı korumasız güneşe teslim etmeyin!
Güneş, klor ve denizden sadece cildiniz değil saçınız da zarar görüyor. Dolayısıyla saçınızı da koruma altına almanız gerekiyor. UV ışınları keratin tabakasını olumsuz etkiliyor. Matlaştırıyor, cansızlaştırıyor. Saçları özellikle güneşin bu zararlı etkilerinden korumak için özel üretilen ürünleri denemek mümkün. Şampuan, krem, sprey, maske, süt, yağ şeklinde satılıyorlar. Bir diğer etkili yöntem de saçları şapka, bone veya eşarpla korumak.

Erkeklerin saçı bölgesel kadınlarınki seyrelmeyle dökülüyor!
Kadınlarda saç dökülmesi
erkeklerdeki kadar sık görülmüyor. Ancak psikolojik etkisi erkeklere göre daha fazla. Kadınlarda saç dökülmesine, kansızlık, beslenme bozukluğu, vitamin eksikliği, ağır hastalıklar, hormonal düzensizlikler veya bazı ilaçlar yol açıyor. Ailesel yatkınlık, stres, mantar enfeksiyonları ve kalitesiz bakım ürünlerinin kullanılması da dökülmeyi etkileyerek artırabiliyor. Kadınlarda bölgesel dökülme yerine seyrelme tarzında dökülmeye daha sık rastlanıyor.

Saçı kestirmek gürleştirmez!
Şampuan seçerken, kimyasal içeriği az bakım ürünleri kullanın. Saçların biçimi saç sağlığını etkiler. Sıkı toplanmış saçlar, at kuyrukları, topuzlar, örgüler saçların köklerini zayıflatır.  Özellikle alnın yan kısmındaki saç dökülmelerinden sıkı ve gergin toplamalar sorumlu. Kazıtılan ya da kesilen saçın daha gür çıkacağı efsaneden ibaret. Unutmayın ki saç kökünden beslenir. Dolayısıyla saçları kestirmek saçlara sağlık açısından bir katkıda bulunmaz.Sürekli sigara ve alkol kullanımı saçı da vurur. Özellikle sigara kullananlarda saçların erken beyazladığı saptanmış. Ayrıca sigara saçlarda yağlanmaya ve kırılmaya da zemin hazırlıyor.

Saç klonlanmasına daha 5-10 yıl var!
Yakın zamanda yabancı ajanslardan saç klonlamanın kelliğe de çare olabileceği haberleri gelmeye başladı. Bu haberler saç dökülmesi sorunu bulunanlara umut verdi kuşkusuz. Ancak yöntemin uygulanması için en az 5-10 yıl daha beklenmesi gerektiği bildiriliyor. Ufukta görünen bu yöntemle ilgili bir başka handikap da çok pahalı olması.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul''da yapılan Birinci Eurasian Estetik Cerrahi ve 12. Ulusal Vücut Kontur Cerrahisi Kurs ve Kongresi''nde, saç nakilleriyle uğraşan uzmanlar saç klonlamasını da ele aldılar. Boğaziçi Tıp Merkezi Estetik ve Plastik Cerrahi Bölüm Sorumlusu Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Veli Aslan, saç klonlama yöntemiyle kelliğe kesin çözüm getirildiğine ilişkin geçtiğimiz günlerde çıkan haberlerle ilgili uyardı: Klonlama yönteminin uygulanabilmesi için önümüzde 5-10 yıllık bir süreç var.

Sağlıklı ve Gür Saçlara Sahip Olmayı İstiyorsunuz Değil mi? - 1
Sağlıklı ve Gür Saçlara Sahip Olmayı İstiyorsunuz Değil mi? - 2
Sağlıklı ve Gür Saçlara Sahip Olmayı İstiyorsunuz Değil mi? - 3
Sağlıklı ve Gür Saçlara Sahip Olmayı İstiyorsunuz Değil mi? - 4
     Sıradaki Makale

Saçlarım Şekle Girmiyor Diyenlere Önemli Sırlar!

saç bakımı ipuçları
 

...

En özensiz zamanlarımızda gayet şekilli ve güzel olan saçlarımız, en önemli anlarda şekle girmez ve bizi delirtir öyle değil mi?
Birçok bayanın başına gelen bir olaydır bu. Saça şekil vermek en büyük sorunlarımızdan biri.

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Saç dökülmenizi durduracak ve dökülen saçlarınızı yeniden canlandıracak bu ürünün ayrıntıları haberimizde!

Alopecia Deri Spreyi, hem saçın dökülmesini önlemeye ve hem de saçın yeniden oluşmasına yardımcı olurken, yıpranmış ve yaşlanmış saçları onararak yeniler.Kadın ve erkeklerin saç dökülmesi problemlerine karşı Dermo Clean Laboratuarları tarafından geliştirilen, Fi
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Evliliğe giden yol stresten geçiyor. Bu süreçte strese giren çiftlerin saçları dökülüyor!

Evlilik kararı ve evlenme zamanına kadar geçecek olan sürenin çiftlerde stres kaynağı olduğunu söyleyen Saç Bakım Danışmanı Ecz. Dr. Özden Kasımoğulları, stresi ise saç dökülmelerinin en büyük nedenlerinden biri olarak gösterdi.Hayatınızın en önemli kararını aldınız ve

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç dökülmesi üzerine yapılan bir araştırmada ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Bu sonuçlar sizi çok şaşırtacak!

Saç dökülmesine yönelik gerçekleştirilen tüketici araştırması Türkiye''de üniversite okuyan kişilerin okumayanlara göre çok daha fazla saç dökülme sorunu yaşadığını ortaya koydu.Araştırmaya göre saç dökülmesi şikâyeti ile eczaneye başvuranla
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç bakımınızda kimyasal içeren ürünler yerine bitkisel yöntemlerden faydalanın. Saç dökülmesine zeytinyağı ve sarımsakla karşı koyun.

Zeytinyağı ve Sarımsakla Muhteşem Saçlar

Saç dökülmesini yavaşlatan sarımsak ve zeytinyağı ile saç bakımı özellikle son yıllarda oldukça popüler hale geldi.

Sarımsağın sülfür, vitamin ve selenyum içeriği, zeytinyağının yumuşatıcı etkisiyle
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saçlarınız bir süredir dökülmeye başladı ve bu durum sizde olumsuz düşünceler mi oluşturmaya başladı?
Hemen telaşa kapılmayın!


Bazı saç dökülmeleri vardır ki onlar mevsimsel saç dökülmeleridir. Her saç dökülmesi bir hastalığa yada saçlarınız
saç dökülmesi
saç için yorum yaz  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç uzatma yorumları
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi