Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Sorunları
»
Kadınların Saç Sorunu Neden Kaynaklanır ? - Saç Sorunları

Kadınların Saç Sorunu Neden Kaynaklanır ? - Saç Sorunları

saç bakımı ipuçları
 

Saç sorunu, kadınların en büyük sıkıntılarından biri. Stres, saç sorunlarının temel nedenlerinden biri olarak kabul ediliyor. Bakın saç dökülmesinin temel nedenleri neler ?

Kadınlarda görülen saç dökülmelerinin stres kaynaklı olduğunu be

Saç sorunu, kadınların en büyük sıkıntılarından biri. Stres, saç sorunlarının temel nedenlerinden biri olarak kabul ediliyor. Bakın saç dökülmesinin temel nedenleri neler ?

Kadınlarda görülen saç dökülmelerinin stres kaynaklı olduğunu belirten Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Cildiye Uzmanı Şerife Günel, gün içerisinde bol bol su içilmesi tavsiyesinde bulunuyor. Genellikle erkeklerin problemi olarak bilinen saç dökülmesi kadınların da derdi. Birçok sebebe bağlı olmakla birlikte kadınlarda saç dökülmesinin en büyük sebebi stres. Ayrıca kadınlar kaybettikleri saçlarıyla birlikte daha fazla strese girdikleri için bu durum saç dökülmesini tetikleyerek artırıyor.

Kadınlarda saç dökülmesi erkekler gibi belli bir bölgede olmazken saçlar seyrekleşerek yaygın bir şekilde dökülüyor. Saç dökülmeleri kansızlık, beslenme bozuklukları, vitamin eksiklikleri, hormonal düzensizlikler ve bazı ilaç kullanımlarından sonra oluşsa da kadınlarda genellikle stres kaynaklı görülüyor. Kadınların yüzde 40''ı, erkeklerin ise yüzde 50''si yaşamlarının bir bölümünde saç dökülmesi sorunuyla karşılaşıyor. Uzmanlar, sağlıklı bir saçın günde 50 ile 100 tel dökmesinin normal olduğunu söylüyor. Bu sayı yaşa, kişinin genetik yapısına göre farklılık gösterse de 100 telden fazla saç dökülmesi sağlık problemi olarak kabul ediliyor.

Bu durum karşısında ise mutlaka bir doktora başvurularak saç dökülmesinin altında yatan sebeplerin araştırılması gerekiyor. Çünkü saç dökülmesi tek başına bir rahatsızlık olmakla beraber başka hastalıkların da habercisi olabilir. Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Cildiye Uzmanı Şerife Günel, kadınlarda görülen saç dökülmelerinin genellikle stres kaynaklı olduğunu belirtiyor. Günel, saç dökülmesi sebebiyle kendilerine başvuran hastalara öncelikle kan tahlili ile bazı hormon testleri yaptıklarını söylüyor. Yapılan tetkiklerin normal çıkması halinde ise saç dökülmesine sebep olan durumun stres kaynaklı olduğuna karar verdiklerini söylüyor.

Cildiye Uzmanı Şerife Günel, stresten sonra Türkiye''de kadınlarda saç dökülmesine sebep olan sorunların başında kansızlığın olduğunu aktarıyor. Kansızlığın ülkemizde sık görüldüğüne dikkat çeken Günel, buna insanların yoğun çay tüketiminin sebep olduğunu vurguluyor. Vitamin ve mineral yönünden yetersiz beslenmenin saçları zayıflattığına değinen Günel şöyle devam ediyor: “Sağlıklı saçlara sahip olmak için cilt güzelliğinde olduğu gibi bol su içilmesi büyük önem taşıyor. Su, yediğimiz gıdalardan arta kalan zararlı toksinlerin vücudumuzdan atılmasına yardımcı olduğu için bu, saçların iyice beslenmesini sağlıyor.

Aksi halde kan dolaşımı düzenli çalışmayacağı için bu durumda yeterince beslenemeyen saçlar, yağlı ve cansız olurlar.” dedi. Kadınların saçlarının dökülmesi halinde ise çok paniklediklerini söyleyen Cildiye Uzmanı Şerife Günel, belli dönemlerde bu durumun normal kabul edilmesi gerektiğini bildirdi. Günel, saç dökülmesini engelleyebilmek için de doğru şampuan kullanımının büyük önem taşıdığını söylüyor. Cildiye Uzmanı Şerife Günel, “Saç için kullanılan şampuanlar açıkta satılan sıradan ürünlerden olmamalı. Çünkü bu tür şampuanlar saçların yıpranmasına yol açtığı gibi dökülmesine de neden olabiliyor.” diye konuştu. Saç dökülmesi neden kaynaklanır? - Stres - Beslenme bozuklukları - Doğum yapma - Tiroid hastalıkları - İlaçlar - Bağışıklık sistemindeki bozukluklar - Genetik ve erkeklik hormonu - Demir ve çinko eksikliklerindendir.

     Sıradaki Makale

Menopozda Saç Sorunları - Saç Sorunları

saç bakımı ipuçları
 

...

Saç dökülmesi ve incelmesi daha çok erkeklerde görülse de, menopozdaki kadınlar da saçlarının döküldüğünü fark ederler. Şu sıralar ilgilendiğimden mi, yoksa, beslenme biçimimizden veya, saçımıza uyguladığımız kimyasal mad­delerden mi, bilmiyorum, ama artık çevremde daha çok saçları seyrelmiş kadı

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Bayanların güzellik ve zariflik simgesi olan saçların bakımı çok önemlidir. Birçok saç sorununa çözüm olacak önerileri haberimizden öğrenebilirsiniz. Ünlü ceo Baixauli saç bakımı ve saç sorunları ile ilgili çok önemli sırlarını bizlerle paylaştı.
Kozmetik markası Babe'nin CEO'su Vicente Ruiz Baixauli, saçlara en çok boyanın zarar verdiğini söylüyor: "Bu, organik boyalar için de geçerli. Jöle ve köpük gibi şekillendiriciler ise deriye temas etmediği sürece saça fazla zarar vermez. Ünlü İspanyol kozmetik
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Beyazlayan saçlar bir çok insanı mutsuz ediyor. Özellikle erken yaşta saç beyazlaması gerçekten rahatsız edici bir durum.
Ama ilerleyen teknoloji sayesinde artık beyaz saçlar tarih oluyor!

ABD''li uzmanlar tarafından yapılan deneyler ve araştırmalar
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saçlarımızın her zaman istediğimiz gibi şekle girmemesi çok sinir bozucudur değil mi? Aslında yöntemleri bilirseniz saçlarınıza kolaylıkla şekil verebilirsiniz.
www.sacbakimi.org saçlarınıza kolay şekil verebilmeniz için püf noktala

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Size tavsiye edeceğimiz şampuan, bakım kremi, güç maskesi ve durulanmayan bakım iksiri ile kırık saçlarınızdan kurtulucak,
sağlıklı ve ışıl ışıl saçlara kavuşacaksınız. Yazın saçlarımız güneşin zararlı etkilerine karşı k

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Dünyanın en önemli saç tasarımcılarından Vince Smith saçı bir ipe benzetiyor ve ip örneğini verdikten sonra bir de uyarı da bulunuyor: "Saçlarınız tıpkı ipek bir kumaş gibidir, kalın bir kot değil!''

Tıpkı daha ince lifler

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi