Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
doğal ve bitkisel saç bakımı
Yıllara Göre Saç Trendleri
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Modelleri
»
Perma Yaptırma ve Bakımı - Saç Şekilleri

Perma Yaptırma ve Bakımı - Saç Şekilleri

saç bakımı ipuçları
 

PERMANANT UYGULAMASI:

Permanant işlem basamakları:müşteri -kuaför arasında bir ön görüşme yapılır.nasıl bir dalga istediği ,yılda kaç defa yaptırdığı,saçların temizliği gibi sorular sorulur.

PERMANANT UYGULAMASI:

Permanant işlem basamakları:müşteri -kuaför arasında bir ön görüşme yapılır.nasıl bir dalga istediği ,yılda kaç defa yaptırdığı,saçların temizliği gibi sorular sorulur.

Saçlar incelenir:Saçın dokusu,saçın cinsi,saçın durumu

Bu ön görüşme ve incelemeden sonra permanant tatbikatı için şu hususlara dikkat edilerek ön hazırlıklar yapılır.

-Saçın temizliği

-saçın kesimi ve sarılacak şekle göre düzenlenip ayrılması

-Kullanılacak perma ilacının cinsi ve numarasının tepiti

-Sarılacak bigudi boylarının tespiti

-Sarma teknikleri ve şekilleri

Saç bigudilere sarılmadan önce 1. ilaç permanant losyonu saça dökülüp,daha sonra sarılır.İlacın az sürülmüş olabileceği ihtimaline önlem alarak ve saçın ihtiyacı olan ilacın tam olarak verilmesi için tekrar tüm bigudilere ilaç dökülür.bekleme işlemine geçilir.{10-15 dakika}bekleme süresinde saçların şekil alıp almadığı kontrol edilir .Bigudileri açmadan durulama işlemine geçilir.

Duruladıktan sonra hafif nemi alınıp,2.ilaç nötralizatör sürülür.Bu ilaç permanın devamlılığını sağlar.sünger yardımıyla köpürtülüp .Tüm bigudilere sürülür,10 dakika bekletilip,bigudiler açılıp,saç hafif krem yardımıyla durulanır .Kalın dişli tarakla taranıp,jöle ve spreille saça şekil verilir.Permafonla kurutulur.Son düzeltme yapılır.

Bu işlemleri eksiksiz ve en iyi şekilde yapabilmek için,yeterli bilgi ve beceriye ihtiyaç vardır.Bütün bu işlemler sabırla,dikkatli ve düzenli olarak yapıldığı zaman çok iyi neticeler alındığı görülecektir.

Perma:

Perma çok çeşitli şekillerde yapılmakta ve ayrıca çokta bakım gerektirmektedir. Perma saçın iç yapısını bozar ve yeni bir yapı oluşmasına sebep olur. Saçlar sağlam bağlanmaz ve iyi bakılmzsa kırılgan ve küt bir şekil alır. Bu nedenle permayı yapan kişinin bilgi ve becerisi çok önemlidir. Uzaman olmayan kişiler tarafından yapıln perma saçların kırılgan olmasına vede uclarının çatallaşarak ayrılmasına sebep olur. Perma ve saç boyama aynı gün yapılması uygun değildir. Perma ile boyama arasında bir haftalık bir zaman olması daha uygundur.

Perma bakımı:

1-) Saçları yıkadıktan sonra bakımı yapılır.

2-) Saçların haftada bir kür bakımı yapılmalı

3-) Doğru şampuan seçilmesi gerekir.

4-) Saçlar yıkandıktan sonra fırça ile taranmalı veya büyük dişli tarakla taranmalıdır.

5-) Saçları kuruturken veya kıvırırken aşırı sıcak iyi gelmez, bunun yerine hafif doğal jöle sürülebilir.

     Sıradaki Makale

Balyaj ve Röfle Yaptırmak - Saç Şekilleri

saç bakımı ipuçları
 

...

Saçları iki renge boyamak yeniden moda oldu. Bu tarz saçların kadınlara modern bir görünüm verdiği bir gerçek. Ama acaba her saça iki renk uygulanabilir mi? Kuaför İlhami Arslan cevap verdi

Saçları iki renkli yaparak hareke

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Saç bakımı için evinizde veya profesyonel ürünlerle yapacağınız bakım ve yüz ve ten tipinize göre makyaj ipuçlarını öğrenebilirsiniz.
Saçlarımız dış görünüşümüzü etkileyen en büyük unsurumuzdur. Saç Bakımı için uygulayacağımız özel saç maskeleri ve kürler ile saçlarımızın her zaman canlı, sağlıklı
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç stilistleri pratik önerilerle nasıl tarz saç modellerine sahip olabileceğimizi bizlerle paylaştı. Detaylar haberimizde!

Hem doğal hemde tarz saç şekillerine sahip olmak istiyorsanız,
bu öneriler kurtarıcınız olacak!Artık abartıdan uzak doğal ama stil saç modelleri moda.

Sizde saçlarınıza doğal modeller vermek istiyorsanız çok basit tüyolarla
harika görünüml
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Doğru saç modelini tercih etmek için önce yüz şeklinizi belirleyin. Sonrasında muhteşem görüneceksiniz!

Her insanın farklı bir yüz şekli vardır. Arkadaşınızın saçlarını ortadan ayırması çok hoşunuza gidebilir fakat yüz şekliniz uzun ise kesinliklikle sizde hoş durmayacaktır.Her zaman kusursuz ve güzel görünmek istiyorsanız öncelikle yüz şeklinizi belirleyip

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Gecenin en gözde ve stil saç modeline sahip olmak istiyorsanız bu saç şekilleri tam da size göre!

Yaz aylarının bu güzel günlerinde gala ve davetlerin yoğunluğundan dolayı saç modeli bulmakta zorlanabilirsiniz.Sizlere yardımcı olacak haberimizde ünlülerin özel gece ve davetlerde kullandığı çok özel ve stil saç trendlerini haberimizde paylaştık.
<

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saçlarınızın sağlıklı olmasından sonra en önemli şey saç modelinizdir. Doğru saç modeli ile daima genç görünün!

Ünlü yıldızların saç stillerinden derlediğimiz haberimizde, saç modelinin genç veya yaşlı görünmenizde ki büyük etkisini kanıtlamak istedik.Bu saç stilleri sayesinde en az 10 yıl daha genç görünecek ve yıllara meydan okuyacaksınız.

Yanlış bir saç modeli
saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    curlylady
saç bakımı püf noktaları    21.02.2014
yorum saç için    merhaba. perma yaptıralı 13 ay oldu ve ben tekrar yaptırmak istiyorum. perma yaptırdıktan sonra tekrar yaptırmak için ne kadar ara verilmeli ve nasıl bir saç bakımı uygulamalıyım?

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    ömer
saç bakımı püf noktaları    02.10.2009
yorum saç için    böyle bir site böyle degerli bir uzman kadrosuyla kişileri bilgilendirdiginiz için site yönetimine ve emegi geçen herkese teşekkürler....

     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi