Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Uzatma
»
Saç Uzatmanın Püf Noktaları - Saç Uzatma

Saç Uzatmanın Püf Noktaları - Saç Uzatma

Saç Uzatmanın Püf Noktaları - Saç Uzatma

Rüzgarda salınan parlak ve uzun saçların çekici görünümünü kimse yadsıyamaz ama saçınız uzun değilse ve kısa yoldan hızlı saç uzatmak uzatmanın çarelerini arıyorsanız, keratin kaynak aradığınız çözüm olabilir....

Yaz geliyor. “Deniz, havuz ve güneş kendini göstermeye başladığında, acaba saçlarınızın nasıl olmasını istersiniz?” sorusuna her on kadının altısı “Uzun saçlı olmak isterim.” Diyor, ama 3 ayda 45 santim uzatmak mümkün olamadığından bunlardan sadece onda biri saçlarını istediği boya kadar uzatabiliyor. Diğerleri, bu şanslı kadınlara özenerek bakıyor. Daha doğrusu bakıyordu; çünkü tüm bu eksiklik duygusu artık tarih oldu. Nasıl mı? Tabii ki saç uzatma tekniklerinin gelişmesi ve yepyeni sağlıklı saçlara sahip olmanın, eskisinden daha ucuza elde ediliyor olması en önemli etken…

Günümüzde saç teknolojisi her geçen gün biraz daha ilerliyor. Daha sekiz sene önce ilk çıkan çıt çıt postişler beni ne kadar heyecanlandırdıysa, şimdilerde de keratin kaynak bana göre muhteşem sonuçlar veriyor. Her alanda olduğu gibi, keratin kaynak uygulamalarında da 5-6 kalitede uygulama ve sonuç farklılıkları ortaya çıkmış durumda. Bir de son dönemde poliüretanlı kaynak sistemi gündemde yerini aldı ama bana göre, bu sistemin biraz daha geliştirilmesi gerekiyor.

Tüm bu seçeneklere rağmen; saçlarını uzatamayan ve alternatif saç ürünleri kullanmayı tercih edenlerin çoğu hayal kırıklığına uğrayabiliyor.
Kimisi yüksek meblalar ödemesine karşın, saçları her fön çekildiğinde dipten kopabiliyor, kimininse deniz kenarında güneşlenirken eriyen silikonları saç diplerine yapışıyor. Kötü örnekleri çoğaltmak mümkün ama etrafinızda silikon kaynak yaptıranlar çok iyi bilirler ki, 1-2 ay sonra sökülmek zorunda olan silikon kaynak tutamları, aseton muhteviyatı bir kimyasalla sökülürken çok acı verebilir.

Peki siz ne yapmalısınız? Ben yıllardır bu işin içinde olan bir uzman olarak keratin kaynağı tavsiye ediyorum.


Nedeni gayet basit:
Keratin, saçın hammaddesidir.
Keratin, birleşme noktasına zarar vermez.
6-8 ay boyunca saçta kalabilir.
İstenen her renge kolayca boyanabilir.
Güneşte, denizde ve saunada bile erimez.
Sökülürken hiçbir kimyasal gerekmez.

Unutmamak gerekir ki, her karatinli kaynak aynı kalitede olmuyor. Avrupa''da bu işi yapan yaklaşık yirmiye yakın firma var. Dünyada hair extension adı altında en çok imalat yapan ülke Hollanda ''dır. Bu ay sonunda ben de üç günlük bir iş gezisi için orada olacağım ve sizler için yeniliklere bakacağım; ama çekinmeden söyliyebilirm ki; yaklaşık dört yıldır Rapunzel firması bu işi en iyi şekilde halletti ve en kaliteli keratini en kaliteli saçla birleştiren firmayı bulup ülkemize getirdi. Ben de dört yıldır bu marka ile çalışıyorum ve çok memnunum.

Yaptığım keratin sayısı 350''yi aştı ve çıkan sonuçlar müşterilerimizi hep memnun etti. Uygulama yaptığımız müşterilerimizin büyük çoğunluğu tekrar tekrar keratin kaynak yaptırdı ve yaptırmaya devam ediyor.

Gelelim kaynak konusunun maliyetine… Her şeyden evvel kaynak zahmetli bir iş. Yaklaşık 1-2 saat ince ince tutamlar saça monte ediliyor. Taranırken bir zorluk olmaması için ne kadar ince tutam olursa işin ömrü uzadığı gibi, kalitesi de artıyor. Saçlarınızı ne kadar uzun ve gür görmek isterseniz, maliyet de o kadar artıyor. Fiyat aralığı 300 YTL ile 1900 YTL arasında değişebiliyor
.

Eğer saçlarınız omuzlarınızın üstünde ise ve yaklaşık iki karış uzatmayı düşünüyorsanız, 900 YTL''yi gözden çıkartmalısınız. Salonumuzda Card Finans''a 4 taksitte Mynet okurlarına vade farksiz taksit imkani sağlanmaktadır . Ayrıca saçlarınızın rahat taranmasına yardım eden ''Health Goodies'' bakım spreyi ve ''Saç Açma Fırçası'' salonumuzun hediyesidir.

Saçlarına keratin kaynak yaptıran müşterilerimizin bir ortak görüşü de, keratin kaynaklarını ortalama 6-8 ay sonra çıkarttıktan sonra, kendi saçlarının hiç zarar görmemiş ve ortalama 8 santim de uzamış olmasıdır. Saç uzatmak isteyenler iyi bilirler, ara dönem kolay atlatılırsa saç uzatmak daha da kolaylaşır.

Kendinize iyi bakın, ama saçlarınıza çok iyi bakın:

Nasıl göründüğünüzü saçlarınız belirler
     Sıradaki Makale

Doğal Saç Maskesi ile Sıcak Yağ Tedavisi

saç bakımı ipuçları
 

...

Sıcak yağ tedavisi

2 çorba kaşığı zeytinyağını ısıtın. Bunu yavaş yavaş tüm saçınıza yedirin. Sıcak nemli bir havluyu başınıza sarın. Havlu soğurken bu işlemi iki veya üç defa tekrarlayarak başın yağı iyice emmesini sağlayın. Sonra saçlarınızı yıkayarak iyice durulayın.

Zeytinyağı ve

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Sağlık ve gür saçlar için uzmanların önerileri ile saçlarınızı çok daha kısa sürede uzatabilirsiniz.Saç uzatmak için ufak tüyoları uygulamak size kalıyor.

Saçlarınızın bir an önce uzamasını mı istiyorsunuz ?Uzmanlardan edindiğimiz güzellik sırları sayesinde saçlarınızın olağandan daha çabuk bir sürede uzamasını sağlayabilirsiniz.

Düzenli aralıklarla kestirmek saçın

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Çevre kirliliği, güneş, bakımsızlık, stres ve yanlış şampuan kullanımı saçları olumsuz etkiliyor. Saçların sağlıksız olması ise insanın ruhi yapısını bozuyor, sosyal ilişkilerini de zedeliyor. Saç bakımı için değişik ürünlerin yanında, doğal ürünleri kullanmak da mümkün. Doğal ürünler daha ucuz v

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Başımızdaki saçların sayısı kişiden kişiye, saç rengi, ırksal özellikler, yaş gibi pek çok faktöre bağlı olarak farklılıklar göstermektedir. Kızıllarda 90 bin, esmerlerde 108 bin kadarken açık tenliler ve sarışınlarda 140 bin kadardır. Uzak doğulularda ise 80 bine kadar düşmektedir.

Trichograml

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

"saç kaynağınızı nasıl alırsınız?"

Rüzgarda salınan parlak ve uzun saçların çekici görünümünü kimse yadımsıyamaz ama saçınız uzun değilse ve kısa yoldan uzatmanın çarelerini arıyorsanız, boncuk kaynak aradığınız çözüm olabilir.

Yaz geliyor. "deniz, havuz

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saçlarımız dış etkenlere göre uzamasında farklılıklar görülebilir.Bakımlı ve sağlıklı saç gündüze oranla geceleri çok daha hızlı ve güçlü uzar.

Saçlarım yavaş uzuyor diyenlerin bilmesi gerekenler :


Saç, günde ortalama 0.35 mm uzar.
Uzama, yazın kışa, geceleri ise gündüze oranla daha hızlıdır.
Kadınların saçı, erkeklere göre daha çabuk uzar.
Saçlarımız yumuşak ve güçlüdür, ama zarar görebilir, kırılabilirler.
saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    Güzel söz
saç bakımı püf noktaları    30.01.2013
yorum saç için    Dost kazanabilmenin yolu ,dost olabilmektir

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    Saç uzatma
saç bakımı püf noktaları    30.01.2013
yorum saç için    Saçlarına dikkat et ve doktorun tavsiye ettiklerini kullan

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    Badem yağ kulan
saç bakımı püf noktaları    30.01.2013
yorum saç için    Dengeli beslen ,badem yağ kullan

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    Ghj
saç bakımı püf noktaları    27.01.2013
yorum saç için    Bu ne yha..

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    Oğlak
saç bakımı püf noktaları    12.01.2013
yorum saç için    20 dk da saç uzatılırmı lütfen cvp yazarmısıınız

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    User
saç bakımı püf noktaları    08.11.2012
yorum saç için    Ben hiç sevmedim...

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    Akrep
saç bakımı püf noktaları    20.08.2012
yorum saç için    ben bir kuaför olarak kesinlikle sadece dışardan yapılan bakımlara karşıyım çünkü saçlarda nihayetinde canlı ve içerden dışarıya sağlıklı beslenmeye ihtiyacı olan varlıklardır bunun içindirki önce doğru ve sağlıklı beslenmek şart örneğin bir bitkiyi düşünün dışardan istediğin kadar buda ilaçla ondan istediğin verimi alamazsın ille kökünü besliyeceksin önce su gübre vs. vücudunuzu hiçbirşekilde gıdasız bırakmayın sebze meyve vs.akabinde kimyasal işlemlerden olabildiğince uzak durun helede evinizdeki düzleştirici maşa vs. ekipmanları atın zira bilinçsizce yapılan her işlem size herşeyde olduğu gibi saçlarınızda da hüsrana uğratacaktır

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    eceeeeeeee
saç bakımı püf noktaları    02.04.2012
yorum saç için    kızlar ben kaynak yaptırdım şuandada var çıkmıyor 7 ay falan ama o kadar zor bişey ki taranamıyor uyunamıyor batıyor falan en güzeli kendi saçınız

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    Hilal
saç bakımı püf noktaları    18.03.2012
yorum saç için    Arkadaslar hepnızde olan sorunlar bende de var. Saçım yeni dogmus bebegn saçı gbi cok güzeldi ne yanık vardı ne bısı ama ben saçıma oksıjenli su vurdm rengini actm saçımında içine ettm. Beni dkkate alın ve saçınıza sakın oksıjenli su vurmayın lanet olsun cok psmanım gunese cıkamaz oldum saçımın acık olan rengi gneste yıne acılıyoo.s o yuzden en guzeli defne sabunu alın saç dokulmesine karsı etkili hem uzuyo hemde tertemz parlak oluyo canlanıyoo o yuzden defne sabununu tavsıye ederm ben saca cok onem verrm denedm 4 haftada omzumdan gogsume uzadı cok mutluyum herkese tavsiye ederm.

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    aynur_azeri
saç bakımı püf noktaları    16.03.2012
yorum saç için    ANNA salam mende AZERIYEM.bu maskani mende esitmisem cox yaxsidi deyirler.

Toplam 164 adet yorum yapılmış.

Tüm Yorumları okumak için

[ Tıklayınız ]
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi