Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
doğal ve bitkisel saç bakımı
Yıllara Göre Saç Trendleri
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Modelleri
»
Kaliteli Fön Çekme - Saç Şekilleri

Kaliteli Fön Çekme - Saç Şekilleri

saç bakımı ipuçları
 

Fön Kadınların Kuaförlerde en sık uygulattıkları işlemdir.
Düzgün ve ahenkli saçlar, hacim ve çekicilik her kadının fönden beklediği mucizedir. Ancak Fönün kaliteli ve kalıcı olması için neler gerekir? Nasık Fön çekilmeli, ne tür malzeme kulla

Fön Kadınların Kuaförlerde en sık uygulattıkları işlemdir.
Düzgün ve ahenkli saçlar, hacim ve çekicilik her kadının fönden beklediği mucizedir. Ancak Fönün kaliteli ve kalıcı olması için neler gerekir? Nasık Fön çekilmeli, ne tür malzeme kullanılmalıdır?
Kaliteli Fön için en önemli gerekliliğin tecrübeli bir uygulayan olduğunu belirterek başlayalım satırlarımıza.

Öncelikle kaliteli ve profesyonel malzeme gerekliliği göz ardı edilmemelidir. Fön çekebilmek için profesyonel bir ekipmana ihtiyaç bulunmaktadır. Profesyonel fön makinesi, profesyonel ve uygun bir fırça fönün en gerekli unsurlarıdır.
Ancak elbette sadece fön makinesi ve fırça iyi fön için başlı başına yeterli değildir.

Fön öncelikle saçın yıkanması ile başlar. Burada doğru şampuan ve kremin kullanılması büyük önem arzeder. Saçın yapısıyla uyumlu olmayan şampuan ve saç kremleri saçın yapısı üzerinde olumsuz etki bırakara fönün kalıcılığını ve kararlılığını bozar.

Saçlar ılık suyla yıkanmalıdır, ne çok sıcak ne de soğuk su fönden önce saça faydalı olmaz. Fön öncesi saçın nemlenmesi çok önemlidir. Soğuk su saçların parlak görünmesine neden olsa da saçlar soğuk su ile yeterince yumuşamaz ve nem tutamaz.

Fön saçtaki suyun buharlaştırılarak saçın zorlandığı şekle sokulması işlemidir. Bu noktada yıkanmış, kremlenip durulanmış bir saç fön işlemine hazırdır. Ancak fönden önce saçın bir miktar kurutulması ya da doğrudan ıslak saçla föne başlanması profesyoneller arasında tartışma konusudur. Kuaförler hangi işlemde daha iyi performans alırlarsa o şekilde uygularlar. Ancak kıvırcık ve kabarık saçlar için ıslak saçla, düz ve itaatkar saçlar için havlu ile nemi alınarak föne başlanması uygun olur.

Fön işlemi kesinlikle profesyonel bir fön makinesi ile yapılmalıdır. Fön Makineleri saç kurutma makinelerinden farklıdır. Havayı daha basınçlı ve yüksek ısı ile üflemek için tasarlanmıştır. Ev fön makinelerinde bulunan termik ısı koruması bulunmaz. Yani makine belli bir ısının üzerine çıksa da ısısı asla kapanmaz. Saç kurutma makineleri motoru korumak için uzun süreli çalışmalarda rezistansını kapatan özel bir sisteme sahiptir. Kuaför Fön Makinelerinin ömrü saç kurutma makinelerine göre daha kısadır. Ayrıca Fön Makinelerinin üzerinde yazan 3200, 4000, 4200 gibi rakamlar model numaralarıdır. Bu rakamlar profesyonel olmayan kullanıcıları yanıltabilir. Kuaförler bilirler ki 2000 watt üzerinde Fön Makinesi bulunmaz ya da seyrek olarak bulunur. Piyasada bulunabilecek en güçlü motor 2200 watt gücüne sahiptir. Daha fazla güç için motorun büyümesi gerekmektedir ve daha büyük motorlar fön makinesine sığamayacakları için 3200, 4000 watt gibi Fön Makineleri üretilmemektedir. Fön çekimi için ideal fön makinesi doğru pervane ve rezistans yapısı ile yüksek ısılı ve basınçlı hava üfleyen 2000 Watt gücünde Fön Makineleridir Fön işleminde kullanılacak fırçanın boyu ve cinsi de çok önemlidir. Kaliteli polyamid kıllı ısıyı iyi iletebilen saçın uzunluğuna uygun bir fırça saçilmelidir. Fön performansının en önemli etkenlerinden biri fırça seçimidir. Saçın uzunluğuyla uyumlu olmayan fırçalar saçın doğru şekli almasına engel olur.

Fön ve fırça birbirine paralel kullanılmalıdır. Ve Fön makinesi fırça ve saça kararlı olarak aynı açı ve uzaklıkta tutulmalıdır. Farklı açı ve mesafeden üflenen hava saçın homojen olarak yatıştırılmasını engeller.

Fön işlemi için kullanılan ekstra kolaylaştırıcı ürünlerde bulunmaktadır. Bu ürünler fönün kalıcılığına katkıda bulunurken fön süresini de oldukça kısaltmaktadır. Fön suyu, mavi su olarak bilinen bu ürünlere ek olarak son zamanlarda özel fön serumları da piyasada yer bulmaktadır.
     Sıradaki Makale

Kanserojen Saç Boyaları - Saç Boyama

saç bakımı ipuçları
 

...

12 Haziran 2001 yılında Avrupa Birliği Bilimsel Komitesi, bazı saç boyalarının sağlık açısından potansiyel bir risk oluşturabileceği konusunun incelenmsine karar vermiştir. Komitenin bir sonraki 17 Aralık 2002 tarihindeki kararı, bazı saç boyalarının uzun dönemli devamlı kullanımlarda kansere neden

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Saç bakımı için evinizde veya profesyonel ürünlerle yapacağınız bakım ve yüz ve ten tipinize göre makyaj ipuçlarını öğrenebilirsiniz.
Saçlarımız dış görünüşümüzü etkileyen en büyük unsurumuzdur. Saç Bakımı için uygulayacağımız özel saç maskeleri ve kürler ile saçlarımızın her zaman canlı, sağlıklı
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç stilistleri pratik önerilerle nasıl tarz saç modellerine sahip olabileceğimizi bizlerle paylaştı. Detaylar haberimizde!

Hem doğal hemde tarz saç şekillerine sahip olmak istiyorsanız,
bu öneriler kurtarıcınız olacak!Artık abartıdan uzak doğal ama stil saç modelleri moda.

Sizde saçlarınıza doğal modeller vermek istiyorsanız çok basit tüyolarla
harika görünüml
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Doğru saç modelini tercih etmek için önce yüz şeklinizi belirleyin. Sonrasında muhteşem görüneceksiniz!

Her insanın farklı bir yüz şekli vardır. Arkadaşınızın saçlarını ortadan ayırması çok hoşunuza gidebilir fakat yüz şekliniz uzun ise kesinliklikle sizde hoş durmayacaktır.Her zaman kusursuz ve güzel görünmek istiyorsanız öncelikle yüz şeklinizi belirleyip

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Gecenin en gözde ve stil saç modeline sahip olmak istiyorsanız bu saç şekilleri tam da size göre!

Yaz aylarının bu güzel günlerinde gala ve davetlerin yoğunluğundan dolayı saç modeli bulmakta zorlanabilirsiniz.Sizlere yardımcı olacak haberimizde ünlülerin özel gece ve davetlerde kullandığı çok özel ve stil saç trendlerini haberimizde paylaştık.
<

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saçlarınızın sağlıklı olmasından sonra en önemli şey saç modelinizdir. Doğru saç modeli ile daima genç görünün!

Ünlü yıldızların saç stillerinden derlediğimiz haberimizde, saç modelinin genç veya yaşlı görünmenizde ki büyük etkisini kanıtlamak istedik.Bu saç stilleri sayesinde en az 10 yıl daha genç görünecek ve yıllara meydan okuyacaksınız.

Yanlış bir saç modeli
saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    narmin
saç bakımı püf noktaları    01.05.2011
yorum saç için    ben evde fön çekmek istiyorum ama hiç kalici olmuyor. Nolur bana yardim edin

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    sen
saç bakımı püf noktaları    25.11.2008
yorum saç için    siz cok güzel saç yapıyosunuz

     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi