Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Dökülmesi
»
Çocuklarda Neden Saç Dökülür ve Öneriler Nelerdir?

Çocuklarda Neden Saç Dökülür ve Öneriler Nelerdir?

Çocuklarda Neden Saç Dökülür ve Öneriler Nelerdir?

Sadece ilerleyen yaşlarda saç dökülmesi orta çıkmaz. Çocuk yaşlarda da saç dökülmesi sorunu yaşanabilir.
Çocukların neden saçı dökülür ve neler yapmalıyız gibi tüm sorunların cevabını haberimizde bulabilirs

Sadece ilerleyen yaşlarda saç dökülmesi orta çıkmaz. Çocuk yaşlarda da saç dökülmesi sorunu yaşanabilir.
Çocukların neden saçı dökülür ve neler yapmalıyız gibi tüm sorunların cevabını haberimizde bulabilirsiniz!

Saç Dökülmesi Pek Çok Hastalığında Habercisi Olabilir!

Saçlar insanların her açıdan dış görünümünü etkileyen gerektiğinde psikolojik baskı oluşturan bir parçamızdır.
Çocuklarda konjenital saç hastalıkları oluşur. Bu durum genetiktir. Lokal ya da yaygın saç dökülmelerine Alopesi adı verilir.

Kızlarda ve erkeklerde eşit görülür ve genellikle çocukluk ve ergenlik yaşlarında görülür.
Çocuklarda başlangıç yaşı genellikle 5 yaşın altındadır.

Çocuklarda Saç Dökülmesi Ve Öneriler
Çocuklarda saç dökülmesinin nedenleri erişkinlerdekine benzer nedenler ancak çocukluk çağında özellikle alopesi areata dediğimiz bir saç dökülmesi varki bu beş yaştan küçük çocuklarda dahi olabilen bir dökülme şekli. Adeta birkaç santim yuvarlak para şeklinde dökülmeler; orada ani bir saç kaybı oluyor. Bununda kökeni daha çok psiklojik. Onun dışındaki sebepler hemen hemen erişkinlerdekine benzer sebepler. Bir diğeride enfeksiyon sebebiyle ki bu en çok çocukluk çağında mantar enfeksiyonları olarak karşımıza çıkıyor; o zamanda saçlarda minik siyah noktalar şeklinde gözüküyor. Kırılmış bir görüntü arz ediyor. Buda yine saçlı deri mantar hastalıklarının çocuklarda görülen en sık görülen şekillerinden bir tanesidir.

Birde çocukluk çağında saç dökülmelerinin içinde genetik hastalıkları sayabiliriz. Genetik hastalıklar sadece saçı tutmuyor genelde saçlı deriyi tırnak bozuklukları ve diğer döküntüleri hatta bazen içi sıvı dolu deri döküntüleri şeklinde olabiliyor. Dolayısıyla çocukluk çağında saç dökülmelerini vitamin ve mineral eksikliklerine ve bir takım hematolojik kan hastalıklarını bir kenara bırakıcak olursak eğer herhangi bir hastalık sebebiyle değilse daha çok psikolojik saç dökülmeleri, özellikle mantar hastalıklarına bağlı saç dökülmeleri, ateşli hastalıklardaki yaygın saç dökülmeleri ve bunun dışında birde psikolojik nedenli yine çocuğun saçlarını çekerek yaptığı saç dökülmeleri şeklinde olabilir. Bunun dışında tabi bazı doğuştan olan tümörlerin o bölgede mevcutsa, damar tümörleri gibi lokal saç dökülmelerinde çok ender görülmekle birlikte bu nedenlere dahil edebiliriz.

* Çocuklarda görülebilen çok önemli bir başka hastalık da halk arasında ” Saç Yola ” adı ile bilinen “Trikotilomani” dir. Bu durumdaki çocuklar devamlı surettte saçlarıyla oynarlar. Bunun sonucu olarak bölgesel saç açılmaları olur. Oysa geride kalan alanlarda saçlar normal yapıdadırlar. Fevkalade ciddi bir durumdur. Ancak bir psikiyatri uzmanı ile kurulacak işbirliği sayesinde çocukları bu sorundan kurtarmak mümkün olmaktadır.

* Çinko ve Demir eksikliği büyümenin yavaşlamasına saçların dökülmesine sebep olur.Bir çok besin maddesinde çinko ve demir vardır.Dengesiz beslenen çocuklarda bu eksiklikler oluşur.Hayvansal gıdalarda çinko ihtiyacı daha fazla karşılanır.Karaciğer,et,peynir çinko ihtiva ederler.Bitkisel olarak mantar,ceviz,badem,buğday ve bulgurda da yüksek miktarda bulunur.Demir ihtiyacını et,tavuk,kuru kayısı,üzüm,pekmez,fındık,fıstık,tahin,kuru baklagiller ile karşılayabilirsiniz. Dengeli beslenme gelişim ve vücud sağlığı için ihmal edilmemelidir.

* Yüksek ateşli geçirilen hastalıklar esnasında ve sonrasında da saç dökülmeleri yaşanabilir. Bu dökülmeler ağır enfeksiyon sonucunda yaşansa da çok miktarda değillerdir. Hastalık geçtiğinde ve tedaviler bittiğinde dökülmenin de normal düzeye gelmesi beklenir.

* Çocuklardaki saç dökülmeleri tiroid hastalıkları sonucunda da yaşanabilmektedir. Fazla veya az çalışan tiroid bezinin saç kaybına neden olabildiğini belirten uzmanlar, hastalığın tedavisiyle saç kayıplarının ortadan kalktığını belirtmektedirler.

* Ayrıca, bazı saç dökülmelerine sebep olan yanlış uygulamalar da, özellikle kız çocuklarında yaşanmaktadır. Saçı çeken atkuyruğu, örgü, sıkı lastiklerle toplama gibi saç şekillerini sürekli uygulamak da saçları etkilemektedir. Çünkü saç diplerine etki eden sabit çekme kuvveti saç kaybına neden olmaktadır. Bunu yanında yine; sık sık yıkamak, taramak ve fırçalamak saçın yıpranmasına ve sonrasında da dökülmesine neden olabilmektedir.

* Çocuğunuzun saçı dökülüyorsa saç derisine zaman zaman ılık badem yağı masajı yapın. Dengesiz beslenme saç dökülmesinin önemli bir sebebi olduğu için demir ve çinkodan zengin beslenme uygulayın. (et pekmez baklagiller yumurta sarısı kuru meyveler yeşil yapraklı sebzeler gibi) Ayrıca kalsiyum demir emilimini azalttığı için demir içeren besinlerle birlikte aynı öğünde süt ve yoğurt vermeyin.
Çocuklarda Saç Dökülmesi

     Sıradaki Makale

Saç Dökülmesi ve Kepeklenmeye Karşı Bitkisel Çözümler!

saç bakımı ipuçları
 

...

Doğal yöntemlerle gür ve sağlıklı saçlara kavuşmak istersiniz değil mi?

Haberimizde ki bitkilerin, kellik ve kepeklenme gibi bir çok saç sorununa mucizevi faydaları var.
Saçlarınız mevsime ve kullandığınız

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Saç dökülmenizi durduracak ve dökülen saçlarınızı yeniden canlandıracak bu ürünün ayrıntıları haberimizde!

Alopecia Deri Spreyi, hem saçın dökülmesini önlemeye ve hem de saçın yeniden oluşmasına yardımcı olurken, yıpranmış ve yaşlanmış saçları onararak yeniler.Kadın ve erkeklerin saç dökülmesi problemlerine karşı Dermo Clean Laboratuarları tarafından geliştirilen, Fi
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Evliliğe giden yol stresten geçiyor. Bu süreçte strese giren çiftlerin saçları dökülüyor!

Evlilik kararı ve evlenme zamanına kadar geçecek olan sürenin çiftlerde stres kaynağı olduğunu söyleyen Saç Bakım Danışmanı Ecz. Dr. Özden Kasımoğulları, stresi ise saç dökülmelerinin en büyük nedenlerinden biri olarak gösterdi.Hayatınızın en önemli kararını aldınız ve

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç dökülmesi üzerine yapılan bir araştırmada ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Bu sonuçlar sizi çok şaşırtacak!

Saç dökülmesine yönelik gerçekleştirilen tüketici araştırması Türkiye''de üniversite okuyan kişilerin okumayanlara göre çok daha fazla saç dökülme sorunu yaşadığını ortaya koydu.Araştırmaya göre saç dökülmesi şikâyeti ile eczaneye başvuranla
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç bakımınızda kimyasal içeren ürünler yerine bitkisel yöntemlerden faydalanın. Saç dökülmesine zeytinyağı ve sarımsakla karşı koyun.

Zeytinyağı ve Sarımsakla Muhteşem Saçlar

Saç dökülmesini yavaşlatan sarımsak ve zeytinyağı ile saç bakımı özellikle son yıllarda oldukça popüler hale geldi.

Sarımsağın sülfür, vitamin ve selenyum içeriği, zeytinyağının yumuşatıcı etkisiyle
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saçlarınız bir süredir dökülmeye başladı ve bu durum sizde olumsuz düşünceler mi oluşturmaya başladı?
Hemen telaşa kapılmayın!


Bazı saç dökülmeleri vardır ki onlar mevsimsel saç dökülmeleridir. Her saç dökülmesi bir hastalığa yada saçlarınız
saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi