Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Bakımı
»
Yuvarlak Yüz Hatlarına Özel Saç Stilleri Önerileri

Yuvarlak Yüz Hatlarına Özel Saç Stilleri Önerileri

Yuvarlak Yüz Hatlarına Özel Saç Stilleri Önerileri

Yuvarlak yüzlü kadınlar için en iyi saç kesimi ve stilleri

Gerçekten yuvarlak bir yüze mi sahipsiniz? Yüz şeklinizi öğrenmek için bir metre, yani mezura kullanabilir ve aşağıda anlatıldığı gibi yüzünüzü ölçebilirsiniz.

Yuvarlak yüzlü kadınlar için en iyi saç kesimi ve stilleri

Gerçekten yuvarlak bir yüze mi sahipsiniz? Yüz şeklinizi öğrenmek için bir metre, yani mezura kullanabilir ve aşağıda anlatıldığı gibi yüzünüzü ölçebilirsiniz.

  • Yüzünüzü bir elmacık kemiğinizden diğerine ölçün. Sonra da çenenizi en geniş olduğu bölgeden, bir boydan diğerine ölçün.
  • Alnınızı en geniş olduğu yerden ölçün. Genellikle en geniş kısım, kaşlarınızla saçlarınızın başladığı çizginin tam ortasıdır.
  • Yüzünüzü alnınızın en geniş olan kısmından, çenenizin bitimine ölçün.

Yuvarlak yüz hatları

Eğer yuvarlak bir yüze sahipseniz, yüzünüz geniş olduğu kadar, aynı zamanda uzun olabilir. Aynı zamanda, yüzünüz uzun olduğu kadar, geniş olmayabilir, fakat genişe oldukça yakındır. Elmacık kemikleriniz ve alt kısımları oldukça dolgundur. Yuvarlak yüzlü insanların geniş saç çizgileri olur. Çeneleri keskin değildir ve boyunları genellikle kısa görünür.

Aşağıda yuvarlak yüz hatlarının dışındaki diğer yüz şekilleri verilmiştir. Birçok insan bu kategorilerden birine girer.

Oval Yüz: Yüzün genişliği, uzunluğunun bir buçuk katıdır.

Uzun Yüz: Yüz geniş olmaktan ziyade uzundur.

Kalp Yüz: Çenenin alt kısmı dardır. Alın ve elmacık kemikleri geniştir.

Kare Yüz: alın, çene çizgisi ve elmacık kemiklerinin enleri neredeyse eşittir.

Baklava Yüz: Geniş yanaklar, dar alın ve çene.

Yuvarlak yüzler için saç kesimleri

Toplam denkliğe, saçınızın uzunluğu, dokusu ve ağırlığı, yaşınız ve yaşam şekliniz gibi birçok özelliğiniz etki ettiği için aslında yuvarlak yüzler için “mükemmel” bir saç modeli yoktur. Tüm bu etkenler sizin için en iyi saç modeli konusunda belirleyicidir. Genellikle yuvarlak yüzlere en uygun saç modelleri şunlardır:

1.Düz ve ağırdan ziyade, katmanlı kaküller.

2.Yükseklik yanılsaması için kısa modeller.

3.Uzunluk katan stiller.

4.Saçınızın yan taraflarını kısa ya da yüz uzunluğuna yakın tutan modeller.

5.Yükseklik kazandırmak için başın üst kısmına –asla çeneye değil- düşen bukleler. Kıvırcık bir stille saçınızın yan kısımlarını kısa tutun.

6.Yüz ve boyuna daha ince bir görüntü vermek için kakülleri ve kademeli katmanları olan uzun stiller.

Elinizdekinden en iyi şekilde faydalanın

Gerdanınız varsa, dikkatleri yukarıya çekmek için yüzünüzün etrafındaki saçlarınızı çenenizin üzerinde tutun. Saçlarınızın arkası daha uzun olabilir, fakat kısa bir saç modeli sizin için en uygun olanıdır.

Kısa bir boynunuz varsa, kısa kesilmiş saç modeli boynunuzun daha uzun görünmesini sağlayabilir. Katlı uzun saçlarda aynı etkiyi verecektir. İyi yerleştirilmiş röfleler de yüzünüzün daha ince görünmesini sağlayacaktır. “Melek halesi” etkisi yaratılmak için, yüzün etrafındaki saçlara yapılan röfleler de yüzünüzün daha ince görünmesine neden olur.

Daha oval bir görüntü yakalamak için, saçlarınızı öne doğru kestirdiğiniz sürece, saçlarınız kısa ya da orta uzunlukta olmak zorunda değil, saçlarınızı uzun da kullanabilirsiniz. Bu durumda, saçlarınızı istediğiniz uzunlukta kullanmanız mümkün.

Stilinizi seçerken, saçlarınızın dokusunu da göz önünde bulundurmanızda fayda var. Saçlarınız kalınsa, yüzünüzün üst kısmında “yataktan çıkmış” görünümü veren stiller size çok yakışacaktır.

Saçlarınız kıvırcıksa, lülelerinizin kafanızın üst kısmına yükseklik kazandırmasına izin verebilirsiniz. Ayrıca kıvırcık saçlarınızı uzatıp, bir kısmını kulaklarınızın arkasına alarak ya da yüzünüzdeki doluluğu biraz inceltmek için birkaç tutum saçı yüzünüzde bırakarak da kullanabilirsiniz.

Kuralların dışına çıkmak

Ghost Wisperer’ın yıldızı Camryn Manheim saçını istediği gibi kullanan ve klasik kuralları takip etmeyenler arasında oldukça iyi bir örnek sayılabilir. Kuralları umursamayan bir diğer ünlü de yeniden canlanan Spice Girls’ün Bebek Spice’ı Emma Bunton’dur. Her zaman oldukça yuvarlak olan yüzünde normalde “mükemmel” sayılmayacak saç stillerini tercih ediyor –fakat yine de harika görünüyor!

Sizin için en iyi saç stilini bulmak için, güzellik ve moda dergilerini alıp biraz karıştırarak, saç uzunluğunuza ve dokunuza uyan ve hoşunuza gidebilecek modellere göz atabilirsiniz. En çok beğendiğiniz modelleri seçin ve kuaförün yolunu tutun. Kuaförünüz size en uygun olan modeller konusunda tavsiye vermekten emin olun hoşlanacaktır.

Saç stilinizin tadını çıkarın

Bu noktada en önemli şey keyfini sürebileceğiniz bir stil bulmanızdır. Kullanamayacaksanız, doğal olmadığını hissedecekseniz ya da hoşlanmayacaksanız, en mükemmel saç modelini taşımanızın hiçbir anlamı olmaz. Saç ve güzellik endüstrisinde ortaya çıkan yeni trend bireyselliktir. Çok sevdiğiniz bir stil bulduysanız fakat bu stil “kurallara” uymuyorsa, yine de deneyin. Ya da o saç modelini yüzünüze uyacak şekilde değiştirmeyi deneyin. Asıl nokta saçlarınızı sevmenizdir. Kurallara uysun ya da uymasın, eğer kendi görünümünüzü severseniz, kendiniz konusunda mutlu olduğunuz için emin olun çok daha güzel görüneceksinizdir.

     Sıradaki Makale

Cansu Dere Loreal Excellence - Çikolata Kahve Saç Rengi

saç bakımı ipuçları
 

...

L’OREAL PARIS Ebru Akel’den sonra Cansu Dere ile yaptığı anlaşma ile uzun süredir gündem de…
L’OREAL PARIS’in bu yıl ki Türkiye yüzü olan Dere, L’oreal reklamlarında oynayan diğer ünlü isimlerle birl

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
ince telli saçlar nasıl kalınlaşır ve dolgun hacimli bir görünüm kazanır, ince telli saç kesimi ve bakımı gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.
Saçlarımızın tipini daha çok genetik faktörler belirlemektedir. Eğer sizin saç telinizde genetik olarak ince ise yapabileceğiniz çok fazla bir etki olmayacaktır. Ama yinede hemen vazgeçmeyin. Bu tarz ince telli saçlar içinde yapabileceğiniz etkili şekillendirme teknikleri vardır.

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Hep güzel ve bakımlı gördüğümüz ünlülerin birde günlük salaş hallerini sizlerle paylaşmak istedik.

Özel günler için kullanabileceğiniz her türlü saç stillerini sizlerle paylaştık.Bugün ise dünyaca ünlü yıldızların günlük ve salaş hallerini paylaşmak istedik.

Ünlülerin günlük yaşamlardan derlediğimiz haberimizde, onları en doğal haliyle göreceksiniz
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç kesimi bakımı ve özel maskeler ile ilgili görenlerin imreneceği şekilde saçlarınıza harika görünüm kazandırabilirsiniz. Bu 41 öneriden eminiz işinize yarayacak çok madde var.

1.Öneri : Saçlarım çok kuru diyorsanız ;
Şampuanı sadece ellerinizle, ıslak saçın diplerine dağıtın ve hafifçe yedirin. Durularken incelerek saçın içinden akacak olan şampuan, saçları temizlemek için yeterlidir. Böylece saçlarınızın biraz daha kurumasını önlemiş olursunuz

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Tatil sezonunun başladığı bugünlerde denize girmek için sabırsızlandığınıza eminiz. Peki ya saç bakımınız?

Tatilde Saçlarınızı Koruyun


Yazın tadını çıkartırken saçlarınızdan olmayın!

Deniz suyunun saçlara faydası var fakat uzun süre saçlarınız deniz suyuyla kalırsa tuzlu su saçlarınızı kurutur ve mat bir görünüme sokar.

Tatilde sa
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç bakımınız için kuaförlere veya güzellik merkezlerine para harcamınıza gerek yok. Doğru yöntem ve maskelerle evinizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.
Saç bakımınız için kuaförlere veya güzellik merkezlerine para harcamınıza gerek yok. Doğru yöntem ve maskelerle evinizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Evinizdeki malzemeler ile ışıltılı ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Üstelik bu bakımlarda kimyasal hiç madde yok, tamamen doğal!
saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi