Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
doğal ve bitkisel saç bakımı
Yıllara Göre Saç Trendleri
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Modelleri
»
Saçlarınıza Stil Vermeniz için 13 Tüyo

Saçlarınıza Stil Vermeniz için 13 Tüyo

Saçlarınıza Stil Vermeniz için 13 Tüyo

Harika saç stilistlerinden öğrendiğimiz 13 saç sırrını sizler için derledik. İşte, saçlarınıza kolayca şekil verebilmeniz için, saç stilistlerinin sırları:

Sır1-Saç

Harika saç stilistlerinden öğrendiğimiz 13 saç sırrını sizler için derledik. İşte, saçlarınıza kolayca şekil verebilmeniz için, saç stilistlerinin sırları:

Sır1-Saçlarınızı her gün yıkayabilirsiniz

Günümüzde şampuanlar günlük kullanım için yeterince hassaslar. Saçlarınıza verdiğiniz zararın çoğu saç kurutma makineleri, saç düzleştiricileri ve saç maşaları yüzünden ortaya çıkıyor. Bu yüzden eğer saçlarınız çok yağlıysa, hiç tereddüt etmeden, saçlarınızı her gün yıkayabilirsiniz. Sadece saçlarınızı kendiliğinden kurumaya bırakın ya da vaktiniz yoksa bu tür saç kutuma ve şekillendirme gereçlerini aşırı kullanmamaya çalışın.

Sır2-Kirli saçları şekillendirmek daha kolaydır

Kuaförler ve saç stilistleri topuz yapacağınız günün sabahında saçlarınızı yıkamamanızı öneriyorlar. Ve topuzunuz yapılırken saçınıza kuru şampuan sıktıklarında şaşırmayın. Bu ikisi topuz için mükemmel bir doku oluşturur. Topuzunuzu kendiniz yapacaksanız, bunları aklınızda bulundurmanız faydalı olacaktır. Eğer saçlarınızı yıkadıktan sonra topuz yapmaya karar verdiyseniz, kuru şampuanın saçlarınıza verdiği dokuyu yakalamak için bebek pudrası kullanabilirsiniz.

Sır3- Saçlarınızı bigudilerle dalgalandırın

Saç stilistleri saçları dalgalı yapmanın en basit ve kolay yolunun bu olduğunu düşünüyorlar. Önce saçlarınıza saç spreyi sıkın. Sonra istediğiniz saç dalgalarının boyutuna göre saçlarınızı bigudilere dolayıp, saç kurutma makinesiyle biraz kurulayın. Sonuçtan memnun kalacaksınız.

Sır4- Seksi, dağınık, “denizden yeni çıktım” saçları mı istiyorsunuz?

Bunun için permaya ihtiyacınız yok, yalnızca saçlarınıza deniz tuzlu saç spreyi uygulamanız yeterli olacaktır. Sonra saçlarınızı kendiliğinden kurumaya bırakın. Bu tür ürünleri piyasada bulabileceğiniz gibi kendiniz de saç spreyinizin içine biraz deniz tuzu karıştırabilirsiniz. Her saç kendiliğinden biraz da olsa dalgalı olduğu için, deniz tuzu saçınızı sertleştirerek doğal dalgalarınıza güç verecektir.

Sır5- Hemen fırçanıza uzanmayın

Saçlarınızı kurutma makinesiyle kuruturken buklelerinizi ellerinizle ayırın. Saçlarınızın, %80’i kuruduktan sonra saçlarınızı fırçalayın. Islak ya da nemli saçlarınızı fırçalamadan önce, parmaklarınızın saçlarınızın arasından kayıp gittiğini görmelisiniz.

Sır6- Kâküller seksidir, yalnızca size uygun olan kakülü bulmanız gerekir

Kalın ve keskin olmayan ya da yana taranmış kaküllerin görünümü çok güzeldir. Fakat ince, tutam tutam ve hepsi aynı boyda olan kaküllerden uzak durun. Bunlar suratınızın köşeli görünmesine sebep olacaktır ve modaları geçmiştir. Bu aralar uzun, dalgalı katmanları olan ve keskin olmayan kaküller herkes tarafından oldukça çekici bulunuyor. Özellikle de parıltılı saç tonlarıyla. Kalın kaküllere hazır değilseniz, uzun katmanları olan yana taranmış kakülleri deneyebilirsiniz. Kaküllerinizin katmanlı olması hem yüzünüzün fazla köşeli görünmesini engeller, hem de kaküllerden sıkıldığınızda kolayca eski stilinize geri dönebilirsiniz. Yine de demode görünmemek için kaküllerinizin kaşlarınıza değecek kadar uzun olmasına özen gösterin.

Sır7- Saçlarınızı sarıya ya da kızıla çevirebilirsiniz

Bazı cilt türleri, bazı renklerle mükemmel gider. Zeytin tenli kadınların çoğu (Jennifer Lopez ve Linda Evangelista gibi) saçlarında her rengi deneyebilirler: Sarı, siyah, esmer, hatta kırmızı. Ancak teni daha pembemsi olan kadınların bu konuda işi daha zordur ve aşırıya kaçmamaları gerekir. Yine de ister inanın, ister inanmayın, pembe cilt kırmızı ve kızılla harika görünür. Sarışın olmaya gelince, eğer çocukken yazları saçlarınız sarımsı bir ton alıyorduysa, öyleyse yetişkin olarak da sarışın olmak için harika bir adaysınız demektir. Fakat yinelemek isteriz ki, siyah ya da kahverengi saçları olan zeytin tonuna sahip kadınlar da sarı saçlar mükemmel görünebilir. Sizin için uygun saç rengini bulmak için bir saç stilistiyle görüşün.

Sır8- Uzun ve alelade saçlı olmayın

Neden bahsettiğimizi anladınız: Saçlar biraz fazla uzamış, herhangi bir stili yok, yani alelade. Bu saç stili dünyaya şöyle görünmenizi sağlar: “Ben bakımsızım ve düzenli olarak kuaföre gidemem.” Eğer insanlar üzerinde bir etki yaratmak ve harika görünmek istemiyorsanız sorun yok. Fakat bu saç stilinin hiç de seksi olmadığını aklınızdan çıkarmayın. Birkaç dalga attırın, kakül kestirin, aralara renk attırın. Ya da en iyisi hemen bir kuaföre gidin!

Sır9- Parçalı saçların sırrını size veriyoruz

Nasıl bir saç stili istediğinizi biliyorsunuz. Dalgaların parça parça döküldüğü uzun dalgalı saçlar. Bazı saç stilistleri bunun yalnızca kesimle ilgili olduğu konusunda yemin ediyorlar. Ancak bunun yanı sıra doğru ürünle mükemmel parçalı saçlarınıza kavuşabilirsiniz. Bunun için uzun katmanlara ihtiyacınız var. Ancak tek bir katman yeterli değildir. Kuaförünüz saçlarınızın kalınlığını hafifletmek için saçlarınıza doku kazandırmak isteyecektir. Bu saçlarınızdaki yükü azaltacak ve ona gereken gövdeyi verecektir. Bu doku kazandırma işlemi saçlarınızadaki kalınlığın köklerde yoğunlaşmasını ve saçlarınızın seksi ve yumuşak dalgalar halinde dökülmesini sağlayacaktır. Ancak mükemmel kesimden sonra, mükemmel ürünü bulmanız çok önemli. Güzel bir briyantinle parçalı dalgalarınızın harika bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Sır10- Topuzlar güzeldir, ancak topuzunuzun gevşek olduğundan emin olun

Topuzlar yalnızca okul baloları ya da resmi buluşmalar için değildir. Gevşek ve rahat bir topuz görünümünüzü toparlamak için çok hızlı bir yoldur. Bunun için yalnızca parmaklarınızla saçlarınızı alçak ve dağınık bir şekilde toplayıp, saç tokalarıyla istediğiniz biçimde sabitlemeniz yeterli olacaktır. Ve lütfen balerin topuzlarını dansçılara bırakın.

Sır11- Yıpranmış uçlara geçici çözüm

Kötü yıpranmış saç uçlarınız için keratin serumu öneriyorlar. Keratin serumunu kuru saç uçlarınıza yedirin ve saçlarınızı kurutma makinesiyle kurutarak kabartın. Saçlarınızı kestiremediğiniz ve acil yardıma ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda başvurabileceğiniz pratik bir yöntem olarak bu tekniğin faydalarını göreceksiniz.

Sır12- Saç rengi rötuşları için çok beklemeyin

Saç rengi rötuşlarınızı düzenli olarak yaptırırsanız (yaklaşık olarak her 28 günde bir) saçlarınızı gereksiz zarardan korumuş olursunuz. Çok beklemeyin dememizin sebebi, kuaförünüzün saç renginiz solduğu için tüm kafanızı boyamak zorunda olmamasıdır. Bunun yerine evde bulunduracağınız malzemelerle saç köklerinizi kendiniz boyayabilirsiniz. Piyasadaki kök boyama takımları bulunuyor fakat normal bir saç boyama takımı da aynı işlevi yerine getirecektir. Mükemmel renk uyumu için endişelenmenize gerek yok, çünkü muhtemelen aradaki farkı kimse anlamayacaktır.

Sır13- Parlak saçlar illa ki genetik değildir

Saç stilistleri birkaç damla parlaklık serumuyla mükemmel parlak saçlara kavuşabileceğinizi söylüyorlar. Farklı markaların değişik ürünlerini piyasada bulabilirsiniz.
Size yukarıda bahsettiğimiz 13 yöntemden, beğendiklerinizi uygulayarak, saçınıza rahatlıkla istediğiniz şekli vermeniz ve harika görünmeniz mümkün.

Unutmayın, bir kadını havalı yapan, en başta saçlarıdır.

Saça Şekil Verme

     Sıradaki Makale

Saçlarınız Kuru ve Koyu Renk ise Size Özel Saç Bakımı

saç bakımı ipuçları
 

...

Saçlarınızın aşırı kuru olmasının farklı nedenleri olabilir. Koyu renk saçların kökte kıvrımlı bir yapıda olması, doğal yağın saç uçlarına kadar inmesine engel olmak

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Saç bakımı için evinizde veya profesyonel ürünlerle yapacağınız bakım ve yüz ve ten tipinize göre makyaj ipuçlarını öğrenebilirsiniz.
Saçlarımız dış görünüşümüzü etkileyen en büyük unsurumuzdur. Saç Bakımı için uygulayacağımız özel saç maskeleri ve kürler ile saçlarımızın her zaman canlı, sağlıklı
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç stilistleri pratik önerilerle nasıl tarz saç modellerine sahip olabileceğimizi bizlerle paylaştı. Detaylar haberimizde!

Hem doğal hemde tarz saç şekillerine sahip olmak istiyorsanız,
bu öneriler kurtarıcınız olacak!Artık abartıdan uzak doğal ama stil saç modelleri moda.

Sizde saçlarınıza doğal modeller vermek istiyorsanız çok basit tüyolarla
harika görünüml
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Doğru saç modelini tercih etmek için önce yüz şeklinizi belirleyin. Sonrasında muhteşem görüneceksiniz!

Her insanın farklı bir yüz şekli vardır. Arkadaşınızın saçlarını ortadan ayırması çok hoşunuza gidebilir fakat yüz şekliniz uzun ise kesinliklikle sizde hoş durmayacaktır.Her zaman kusursuz ve güzel görünmek istiyorsanız öncelikle yüz şeklinizi belirleyip

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Gecenin en gözde ve stil saç modeline sahip olmak istiyorsanız bu saç şekilleri tam da size göre!

Yaz aylarının bu güzel günlerinde gala ve davetlerin yoğunluğundan dolayı saç modeli bulmakta zorlanabilirsiniz.Sizlere yardımcı olacak haberimizde ünlülerin özel gece ve davetlerde kullandığı çok özel ve stil saç trendlerini haberimizde paylaştık.
<

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saçlarınızın sağlıklı olmasından sonra en önemli şey saç modelinizdir. Doğru saç modeli ile daima genç görünün!

Ünlü yıldızların saç stillerinden derlediğimiz haberimizde, saç modelinin genç veya yaşlı görünmenizde ki büyük etkisini kanıtlamak istedik.Bu saç stilleri sayesinde en az 10 yıl daha genç görünecek ve yıllara meydan okuyacaksınız.

Yanlış bir saç modeli
saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    Nil
saç bakımı püf noktaları    08.08.2012
yorum saç için    Valla süper saç tüyoları var bu sitede hazırlayanların ellerine sağlıık :D

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    Meltem bozkurt
saç bakımı püf noktaları    18.05.2012
yorum saç için    Düz kesim çok güzel yunus ile meltem

     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi