Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Hakkında
»
Saçınızı Tarama Şekliniz Kişiliğinizi Yansıtıyor!

Saçınızı Tarama Şekliniz Kişiliğinizi Yansıtıyor!

saç bakımı ipuçları
 

Saçınızı hangi yandan ayırdığınız basit bir kişisel tercihin ötesine geçerek kişiliğinizi ele veriyor. Saçı soldan ayırmak kişinin maskülen tarafını, s

Saçınızı hangi yandan ayırdığınız basit bir kişisel tercihin ötesine geçerek kişiliğinizi ele veriyor. Saçı soldan ayırmak kişinin maskülen tarafını, sağdan ayırmak ise feminen özelliklerini vurguluyor.

Gökyüzünün altındaki kargaşaların çoğu sol mu, sağ mı meselesinden çıkar. Onlar tartışadursun peki ya orta yolu seçenler, onlar için neler söylenir? ''Saç teli, bunca konuşmaya değer mi canım!'' demeyin! Saçımızı hangi taraftan ayırdığımız güzelliğimize, insanlarda bıraktığımız izlenime etkilerini okuduğunuzda, söylenenlere siz de inanamayacaksınız...

ABD’li nükleer fizikçi John Walter ve antropolog kızkardeşi Catherine Walter, bu konuda bir teori geliştirmişler. Hair Part teorisine göre, kişinin saçını hangi taraftan ayırdığı diğerlerinin onu algılayışını, hatta son analizlere göre kişinin kendi kendini algılayışını, davranışlarını bile etkiliyor.

Beyne mesaj gönderiyor
Walter Kardeşler’e göre saçı soldan ayırmak, karşı tarafın bilinçaltına beynin sol yarısına dikkat etmesi için mesaj veriyor. Karşınızdaki kişi tamamen bilinç dışı bir şekilde, beynin sol yarısının özellikleri olan rasyonellik, mantık, dil, matematik, sözel hafıza gibi özellikleri yani kültürel olarak maskülen özellikleri sizde görüyor. Sağa ayırmaksa, tam tersi bir şekilde, dikkati beynin sağ yarısına çekiyor: müzik yeteneğine, duygusallığa, daha feminen özelliklere. ''Soldan ayırmak'' diyor Walter kardeşler, ''hem erkek özellikleri vurgulamak isteyenler için, hem de politika ya da uluslararası ilişkiler konusunda kariyer yapmak isteyen kadınlar için daha uygun!''.

Saçını sağdan ayırdı, kaybetti
Saçı soldan ayırmak bu kadınların, daha güvenilir ve zeki algılanmasına sebep oluyor -Mesela Hillary Clinton-. Sağdan ayırmak ise tam tersine, kadınsı özellikleri ve kırılganlığı vurguluyor. Hatta Al Gore’un seçimlerde kaybetmesini de saçını sağdan ayırmasıyla ilişkilendiriyorlar ve 43 Amerikan başkanı arasında, sadece 3’ünün -James Buchanan, Warren G. Harding ve Ronald W. Reagan- sürekli olarak saçını sağdan ayırdığını, onların da gelmiş geçmiş en kötü performansı gösterdiklerini belirtiyorlar. Walter kardeşler, saçı ortadan ayırmanın, hiçbir tarafa ayırmamanın ya da kel olmanın yani imajda simetrik olmanın, beynin hiçbir yarısını vurgulamadığı için karşımızdaki kişinin gözünde nötr bir imaj bıraktığını, her iki tarafın da söyleyecek sözleri olduğundan dünyayla devamlılık sergilediği mesajı verdiğini söylüyorlar.

Ortadan ayıranlar: Merkezciler
Walter Kardeşler’in yanı sıra, güvenilir uzmanların internette ve moda sayfalarında gittikçe yayılan görüşlerine göre, saçı ortadan ayıranlar ''Merkezciler'', zarafetin ve çok yönlülüğün modayı aşan stiline sahip olmayı simgeler. İsim mi? Resmi olmayan şıklığın iki ikonu Sarah Jessica Parker ve Kate Moss mesela. Bütün bu gerçekler, yandan ayıranların taraftarlarını püskürtmeye yeter aslında ama uzmanlara göre ne yazık ki 25 yaş geçildi mi, ortadan ayırmanın gerçekten yakıştığı tek kişi Kate Moss ya da yüzü mükemmel anlamda simetrik olan o azınlık.. Geriye kalan herkeste, uyumsuzlukları ortaya çıkarır ve adeta Picasso’nun resimlerini hatırlatır saçı ortadan ayırma. Dahası var.

Çiçek çocuklar, 70’li yıllar, Joan Baez, rock festivalleri... Bütün bunlar insanın aklına, saçı ortadan ayırmayı getirir. Sanki bunu seçenler aslında büyümek istememekte, gençliklerini uzatmaya çalışmaktadırlar.

Sağdan ayırdılar seçimde yenildiler
Hair Part teorisine göre saçı sağdan ayırmak, bilinçaltına beynin saç yarısının özelliklerini vurguluyor: Duygusallık, içtenlik, kadınsılık. Hatta Al Gore’un seçimlerde kaybetmesini de saçını sağdan ayırmasıyla ilişkilendiriyorlar.

Kellere nötr imaj başarı getiriyor
Walter kardeşlere göre, kel olmak, beynin hiçbir yarısını vurgulamadığı için karşımızdaki kişinin gözünde nötr bir imaj bırakıyor. Her iki tarafın da söyleyecek sözleri olduğundan dünyayla devamlılık sergilendiği mesajını veriyor.

Saçları Ayırma

     Sıradaki Makale

Saç Dökülmesine ve Beyazlamasına Karşı Ceviz Formülü

saç bakımı ipuçları
 

...

Saç bakımı için ve saç dökülmesini etkileyen bitki varmıdır? Prof Dr.Ahmet Maranki’ye göre saç dökülmesine iyi gelen sarımsak yağı ve çam yağıdır.
Badem yağı, havuç yağı, ve buğday yağı(yumuşatıcı)ile karıştırılıp, her gece yatmadan

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Bazen ufak detaylar muhteşem şeyler yaratabilir. Saç bakımınızda veya saçınıza şekil verirken kullanabileceğiniz bu küçük ama büyük etkili tüyolarla, en zor anlarınızda bile muhteşem saçlarla görünebileceksiniz.
Elidor'un saç uzmanlarının basit ama işe yarar tavsiyelerini uygulayabilirsiniz. İşte en çok kafaya takılan sorulara, uzman cevapları;

Saçlarım çok ince ve fazla dökülüyor. Ne yapabilirim?
Demir, vitamin, su ve biyoti
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Okan bayülgen Kadınlar ve Kuaförler sergisi ile sessizliğini bozdu ve tüm dikkatli üzerine çekti!
Bayülgen, den birde saç itirafı geldi...
Saçlarını uzun yıllardır boyadığını itiraf eden Okan Bayülgen bu sergiyi yaparken nerden ilham aldığını da anlattı.


Akşam''
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saçlarınıza zarar veren işlemlerden kaçınır, düzenli aralıklarla saçlarınız kırıklarını aldırır ve ayda bir saç maskesi yaparsanız,
güzel ve sağlıklı saçlara sahip olursunuz!

Yani aslında düşündüğünüz kadar zor değil, güze

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saç bakımı hakkında kulaktan kulağa dolaşan yüzlerce bilgi vardır. Kimi doğru kimi yanlış!
Sizler için doğru bilinen yanlışlara açıklık getirmek için bir haber düzenledik.

Herkesin bildiği ve doğru sandığı bu saç bakımı bilgilerinin gerçek o

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Nasıl ki cildimizi korumak için onu geceden siler temizleriz ve sabah kalktığımızda güzel bir ciltle karşılaşırız, saçlarımızda aynı özeni ister.
Sabah uyandığınızda kabarık, şekilsiz ve dağınık saçlar görmek istemiyorsanız haberimize göz atmanızı kesinliklikle tavsiye ediyoruz.
İpe

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi