Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Sorunları
»
Saç Sorunlarınıza Veda Edin...

Saç Sorunlarınıza Veda Edin...

saç bakımı ipuçları
 

Saçlarınızın sürekli dökülmesinden mi şikayetçisiniz? Saçlarınız yoluk yoluk mu gözüküyor?
Uygun bakım ve tedavi yöntemleri ile sık dökülen, elektriklenen, mat ve hacims

Saçlarınızın sürekli dökülmesinden mi şikayetçisiniz? Saçlarınız yoluk yoluk mu gözüküyor?
Uygun bakım ve tedavi yöntemleri ile sık dökülen, elektriklenen, mat ve hacimsiz görünen saçlarınızın sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.
Nasıl mı?

1-) Elektriklenen saçlar için...
Ani sıcaklık değişimleri saç yapısını zorlar. Bunun neticesinde saçlar elektrikle yüklenir. Saç telleri havaya uçuşur ve kötü bir görünüm alır.

Tedavi: Elinize biraz şekillendirme kremi alın, bunu avucunuza iyice yayın ve saçlarınızın üzerine sürün, gerekirse bitki özleri içeren nemlendirme
losyonları da sıkabilirsiniz. Yapacağınız bu işlemler saçlarınızın elektriğini alır. Eğer aceleniz varsa saçlarınızı suyla hafifçe nemlendirebilirsiniz.

2-) Saçlarınız söz dinlemiyor mu? Sağlıklı ve gür saçlar hayal mi? Saçlarınızın sürekli dökülmesinden mi şikayetçisiniz?
Ya da saçlarınızın tiftik tiftik görünmesinden mi? Saçlarınız elektrikleniyor mu veya hacimsiz mi?
Uygun bakım ve tedavi yöntemleri ile bu sorunların üstesinden gelebilirsiniz.

3-) Elektriklenen saçlar için... Ani sıcaklık değişimleri saç yapısını zorlar. Bunun neticesinde saçlar elektrikle yüklenir. Saç telleri havaya uçuşur ve kötü bir görünüm alır.
Tedavi: Elinize biraz şekillendirme kremi alın. Bunu avucunuza iyice yayın. Saçlarınızın üzerine sürün. Gerekirse bitki özleri içeren nemlendirme losyonları da sıkabilirsiniz. Yapacağınız bu işlemler saçlarınızın elektriğini alır.

Eğer aceleniz varsa saçlarınızı suyla hafifçe nemlendirebilirsiniz.

Uzun vadeli tedavi: Düzenli olarak yapılandırma kürleri kullanın. Bu şekilde saçlarınızın nem dengesini düzenler ve hasarları giderirsiniz. Doğal maddeden yapılan fırçalar, kemik, ahşap ya da metalden yapılmış taraklar kullanın.

4-) Çabuk yağlanan saçlar için... Hormon düzensizlikleri yağ bezelerinin fazla çalışmasına yol açar. Bunun yanında kalıtsal faktörler ve stres durumlarında saçların yağlanmasında artış görülür.

Bakım: Saçlarınızı ılık suyla ve yağlı saçlara uygun bir şampuan kullanarak yıkayın. Yıkama sırasında saç derisine hafif bir masaj uygulanır. Sonra soğuk suyla durulanır. Saçlarınızı fönün ilk ayarıyla kurulayın.

Eğer saçlarınız yağlı ve yıkamaya da vaktiniz yoksa ıslak saç jölesini saçlarınıza sürün. Sivri uçlu bir tarakla şekillendirin.

Tedavi:
Bitkisel öz içeren haftalık kürler yağ bezlerini sakinleştirici bir etki yaratır ve saçın ihtiyaç duyduğu nemi sağlar. Saç derisinin metabolizmasını canlandırır.
Yağlı saçlar çok sık taranmaz. Ayrıca şekillendirmek için köpük ya da sprey kullanılmaz.

5-) Hacimsiz görünen saçlar için... Hacim sorunu genellikle çok ince ve düz saçlarda görülür. Aşırı bakım da saçları zorlar. Böylelikle şekilleri bozulur ve hacimleri kaybolur.

Bakım: Saçlarınızı yıkadıktan sonra şekilendirme kremleriyle güçlendirin. Eğer istiyorsanız, şekillendirme ürünlerini sadece saçlarınızın uçlarına sürün. Ardından saçlarınıza ayrıldığı çizginin tersine doğru fön çekin. Kısa saçlarda ise saç tellerini parmaklarınızla havalandırın ve spreyle sabitleyin.

Tedavi: Saçlarınızı özel arındırıcı şampuanlarla iyice yıkayın. Tamamen durulayın. Saçları onaran şekillendirme ürünleri kullanın. Böylelikle saçlarınızın güçlenmesini sağlarsınız. Saç telleriniz inceyse, altı haftada bir kestirmenizi öneririz. Hacim ve dalga veren ürünler kullanın.

6-) Mat görünen saçlar için... Çok sık fön, rüzgar, ısı değişimi, perma ve boya saçları zorlar. Saç derisinde pürüzlenmeye yol açar. Sonuçta saçlar ışık yansıtmaz. Bakımsız-mat bir görünüm kazanır.

Bakım: Limon suyunu veya elma sirkesini soğuk suyla konsantre hale getirin. Bununla saçlarınızı durulayın. Yapacağınız bu işlem saç yüzeyini düzleştirir. Yıkama işlemi sırasında brınızı çok iyi bir şekilde durulamaya dikkat edin. Bakım yağları içeren şekillendirme ürünleri saç yüzeylerini parlatır.

Tedavi: Mat görünen saçlara haftada bir kez bitki proteini içeren kürler uygulayın. Multivitamin kürleri saçlara sağlık ve parlaklık verir.

6-) Çok sık dökülen saçlar için... Saç dökülmesi çok değişik faktörlere bağlı olabilir. Kansızlık, demir eksikliği çinko eksikliği hormonal düzensizlikler (böbrek üstü bezinden salgılanan hormonlar, testestron, troid hormonları), ilaçlar, uzun süreli geçirilen hastalıklar, stres, psikolojik faktörler.

Tedavi: Saç dökülme vakalarında ilk aşamada dökülmenin nedenleri araştırılır. Kan tahlili, hormonların düzeyleri, kullanılan ilaçlar, stres faktörünün olup olmadığı iyice araştırılır. Tedavide ilaçla tedavi şekli ve saç mezoterapisi önerilir. İlaçla tedavide ağızdan verilen ilaçların sayesinde kıl kökleri vücut tarafından beslenir.

Saç mezoterapisinde ise kıl köklerini besleyen vitaminler ve kan dolaşım artırıcı ilaçlar direkt kıl köklerini çok ince uçlu kılcal iğneler vasıtasıyla enjekte edilir.
Haftada bir seans, toplam 8-10 seans süren bu işlemler sayesinde saç dökülmesi tamamen engellenmiş olup yeni saçların çıkması ile birlikte saçlarda dolgunluk,
hacim artışı, parlaklık, saç kalitesinde yumuşama görülür. Yeni ve canlı saçlara kavuşulur.

Saç Sorunları

     Sıradaki Makale

Saç Dökülmesine PRP Tedavisi ile Son!

saç bakımı ipuçları
 

...

Saç dökülmenize etkili çözüm: PRP
Birçok yöntem denediniz ama hep başarısızlıkla mı sonuçlandı? O halde Emre Çiçek uygulamalı PRP yöntemini deneyin.

PRP ile saç dökülme tedavisi nasıl uygulanır? 
Platelet açısından zengin plazma elde etmek

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Bayanların güzellik ve zariflik simgesi olan saçların bakımı çok önemlidir. Birçok saç sorununa çözüm olacak önerileri haberimizden öğrenebilirsiniz. Ünlü ceo Baixauli saç bakımı ve saç sorunları ile ilgili çok önemli sırlarını bizlerle paylaştı.
Kozmetik markası Babe'nin CEO'su Vicente Ruiz Baixauli, saçlara en çok boyanın zarar verdiğini söylüyor: "Bu, organik boyalar için de geçerli. Jöle ve köpük gibi şekillendiriciler ise deriye temas etmediği sürece saça fazla zarar vermez. Ünlü İspanyol kozmetik
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Beyazlayan saçlar bir çok insanı mutsuz ediyor. Özellikle erken yaşta saç beyazlaması gerçekten rahatsız edici bir durum.
Ama ilerleyen teknoloji sayesinde artık beyaz saçlar tarih oluyor!

ABD''li uzmanlar tarafından yapılan deneyler ve araştırmalar
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saçlarımızın her zaman istediğimiz gibi şekle girmemesi çok sinir bozucudur değil mi? Aslında yöntemleri bilirseniz saçlarınıza kolaylıkla şekil verebilirsiniz.
www.sacbakimi.org saçlarınıza kolay şekil verebilmeniz için püf noktala

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Size tavsiye edeceğimiz şampuan, bakım kremi, güç maskesi ve durulanmayan bakım iksiri ile kırık saçlarınızdan kurtulucak,
sağlıklı ve ışıl ışıl saçlara kavuşacaksınız. Yazın saçlarımız güneşin zararlı etkilerine karşı k

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Dünyanın en önemli saç tasarımcılarından Vince Smith saçı bir ipe benzetiyor ve ip örneğini verdikten sonra bir de uyarı da bulunuyor: "Saçlarınız tıpkı ipek bir kumaş gibidir, kalın bir kot değil!''

Tıpkı daha ince lifler

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi