Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Kepek Sorunu
»
Saçlarda Kepek Problemi

Saçlarda Kepek Problemi

saç bakımı ipuçları
 

Kepek dünya üzerindeki çoğu insanın şikâyetçi olduğu ve kurtulmak için türlü çözümler aradığı bir sorundur.
Beyaz döküntüler şeklinde kıyafetlerin üzerinde ve saçların aralarında kendini

Kepek dünya üzerindeki çoğu insanın şikâyetçi olduğu ve kurtulmak için türlü çözümler aradığı bir sorundur.
Beyaz döküntüler şeklinde kıyafetlerin üzerinde ve saçların aralarında kendini gösteren bu sorun genelde kaşıntıyı da beraberinde getirir.
Rahatsızlık yaratsa da aslında kepekten kurtulmak sanıldığı kadar da zor değildir.

Kepekten Kurtulmanın Yolları

1. Saçınızı düzenli olarak şampuanla yıkayın. Kepeğe karşı etkili şampuanlar kepekten kurtulmanız için en basit çözümlerden biridir. Bu şampuanlar saçınızı temizler, saç derinizin dengesini korur ve yağlanmasını engelleyerek döküntüleri azaltır ve sonlandırır.

2. Gün ışığı oldukça önemlidir. İnsan derisi belirli vitaminleri üretmek için gün ışığına ihtiyaç duyar ve saç deriniz de bu konuda oldukça hassastır. Her gün aldığınız kısa süreli gün ışığı bile saç deriniz için yeterli olacaktır.

3. Saçlarınızı şekillendirmek için kullandığınız ürünleri bırakın veya kullanım sıklığını azaltın. Jöle, sprey ve köpük gibi ürünler saç derinizi olumsuz yönde etkileyerek kepek oluşumuna neden olur.

4. Düzenli olarak egzersiz yapın ve dengeli beslenmeye özen gösterin. Sağlığınız için olduğu kadar vücudunuzun dengeli bir biçimde çalışmasını da sağlayacak olan egzersiz ve beslenme kepekten kurtulmanız için oldukça önemlidir.

5. Doğal ürünler ve metotlar kepeği önlemede oldukça etkilidir. Örneğin çay çiçeği yağı içeren şampuanlar veya öğünlerinizde yeteri kadar çinko minerali almak kepeğin önlenmesinde yardımcınız olacaktır.

6. Kepeğe karşı özel üretilen şampuanlar da oldukça başarılıdır. Kimyasal içeriği olan şampuanlar düzenli kullanıldığında kepeği tamamen ortadan kaldırabilmektedir. Ancak saç tipinize ve cilt tipinize göre bir şampuan seçmek çok daha önemlidir. Çünkü size en uygun şampuanı bulamadığınız takdirde kepek probleminiz daha da artabilir.

Kepekten Kurtulmak için Çözümler

     Sıradaki Makale

Saç Sağlımızı Etkileyen 12 Yanlış!

saç bakımı ipuçları
 

...

Bir düzine hatamız var!
1. Su

Saçlarınızı temiz tutmak ne kadar önemliyse çok fazla yıkamamak da önemlidir. Saçın hücresel tel yapısı fazla suya uygun değildir. Bu yüzden saçlarınızı özellikle her gün yıkarsanız parla

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 

Siyah giymekten korkar olduysanız!
Saçınız ne kadar temiz olsada hep bir kepek görüntüsü varsa bu rahatsız edici durumdan kurtulmak için size bazı maske örnekleri.

Malzemeler
Yarım kahve finca

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Kepek ve Kafa Derisi Kaşıntısı
Kepek nedir?
Kepek
, bebeklik dönemindeki konağa benzer, ince, minik döküntülerdir. Bunun çok daha ileri formu da “seboreik  egzema”dır. Yani daha kalın kabukların, kaşıntıların olduğu tablodur. Kepe

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saçımızda, kıyafetlerimizde kendini hatırlatıp canımızı sıkan kepek; sizin için artık sorun olmasın. Kepek sorununu gidermek için tavsiyelerimize kulak verin!
Kepek ile mücadelede doğal yollardan kaçınmayın

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Kepek problemi mi yaşıyorsunuz? Kepek sorununu birçok şampuan deneyerek aşamadınız mı?
O zaman size doğal bir çözümümüz var!

Başta kanser olmak üzere, kansızlık, böbrek taşı, romatizma, varis gibi birçok hastalığın

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Kepek sorunu,sonucu kafa derisinde kalan şampuan ya da sabun kalıntıları,abartılı jöle ile artabilir
10 yaşın üzerindeki erkek ve kadınlarda rastlanabilen kepek sorunu saçın yeterli durulanmaması sonucu kafa derisinde kalan şampuan

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi