Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Bakımı
»
En Son Saç Bakımı Uygulamaları

En Son Saç Bakımı Uygulamaları

saç bakımı ipuçları
 

Günümüzde saç bakımı ile ilgili ürünler ve teknikler baş döndürücü bir hızla tüketici ile buluşuyor. Saç bakımları ile ilgili çeşitlemelere bakacak olursak, doğal ve bitkisel ürünlerin yanı sıra kozmetik, me

Günümüzde saç bakımı ile ilgili ürünler ve teknikler baş döndürücü bir hızla tüketici ile buluşuyor. Saç bakımları ile ilgili çeşitlemelere bakacak olursak, doğal ve bitkisel ürünlerin yanı sıra kozmetik, medikal ve teknolojik ürünler gibi farklı sistemler de piyasada kullanılıyor. Mos Kuaför’den Tasarım ve Renk Koordinatörü Orhan Bademli, konu ile ilgili detaylı bilgiler veriyor.

Saç bakımı; saç derisi ile dip, orta ve uç boyları olarak iki gruba ayrılır. Saç dip boylarında tedaviyi ya doktorlardan ya da kozmetik ürün grup uzmanlarından almak gerekiyor. Yani, ya saç derisiyle ilgili, medikal test ve gerekli tahlilleri yaptırarak, doktor kontrolünde alınacak ilaçlarla saç diplerine ilişkin tedaviyi yürütebilir ya da kozmetik ürün grupları uzmanlarına başvurarak, derinin yapısı ve tedavisine en uygun ürünlerle iyileştirme sürecini yaşayabiliriz.

Kuaförler aslında bir tanımlama merkezi vazifesi görüyor. Saçın tam bir MR’ını çekiyorlar. Sorunu tanımlayıp, çözümleri öneriyorlar. Saç dokusuna her uygulanan bakım, hızlı ve şok neticeler vermeyebiliyor. Buradaki beklentileri müşteri ve kuaför çok iyi tahlil ederek tedavi sürecini neticelendirmek gerekiyor.

Bizlere Düşen Görevler
Bizlere düşen görevin ürünü ve süreci çok iyi anlayarak, tedaviyi devam ettirici adımlar atmak olduğunu söyleyen Bademli, konuya şu şekilde açıklık getirdi:

“Tecrübelerimden yola çıkarak, şu bilgilerimi aktarabilirim diye düşünüyorum: Saç bakımı kişiye, mevsimlere ve saçın yıpranma durumuna göre farklılık arz eder. Burada önemli olan, ‘Saç işlem görmüş mü, saçın sağlığı hangi aşamada, kişinin yaşam şekli ile saçın duygusal durumu arasındaki bağ nasıl, hamilelik sonrası bir dönemde mi?’ gibi birçok soruya doğru yanıt verebilmek. Saç bakımları, öncelikle dip deri ve deri sorunlarımızda; damar tıkanıklıkları, kanımızdaki protein ile vitaminlerin eksiklikleri, hepsinden önemlisi genetik faktörler, stres, mevsimler ve gıdayı, saç dökülmesinde ana faktörler olarak görmekteyim.

Saç uç boyları için söyleyebileceklerim, kimyasal maddeler, saçın yapısı, kişisel kötü kullanım, saçın matlaşmasına ve kırılmasına sebep olmaktadır. Çözüm üretmek gerekirse, bunu ikiye ayırmamız gerekiyor. Öncelikli çözüm, doğal ortamda saçın yaşamını sürdürmek, bakımlarını zamanında ve gününde yapmak. Diğer çözüm ise uzmanlardan alacağımız bilgiler ışığında kozmetik ve teknik ürünler kullanmak.

Röfleli ve boyalı saçlar içinse kozmetik ürünlerden fayda alamadım diyorsanız, saç uç boylarına nemi geri verebilmek için sirke ve zeytinyağı kullanılmasını önerebilirim. Bunu en iyi destekleyebilecek teknik konu, saç uç boylarına nemlendirici yağlar sürerek, soğuk fönle kurutmak. Saçın nemini dengelemek."

     Sıradaki Makale

Bebeklerde Saç Dökülmesi - Saç Dökülmesi

saç bakımı ipuçları
 

...

Hamileliğin 6. haftasında fetüsün saç kökleri oluşmaya başlar. Bu dönemde bebeğin sadece başında değil omuzlarında ve sırtında da saç şeklinde tüyler çıktığı görülebilir.

Bunlar bebek tüyleridir ve ileride dökülece

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
ince telli saçlar nasıl kalınlaşır ve dolgun hacimli bir görünüm kazanır, ince telli saç kesimi ve bakımı gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.
Saçlarımızın tipini daha çok genetik faktörler belirlemektedir. Eğer sizin saç telinizde genetik olarak ince ise yapabileceğiniz çok fazla bir etki olmayacaktır. Ama yinede hemen vazgeçmeyin. Bu tarz ince telli saçlar içinde yapabileceğiniz etkili şekillendirme teknikleri vardır.

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Hep güzel ve bakımlı gördüğümüz ünlülerin birde günlük salaş hallerini sizlerle paylaşmak istedik.

Özel günler için kullanabileceğiniz her türlü saç stillerini sizlerle paylaştık.Bugün ise dünyaca ünlü yıldızların günlük ve salaş hallerini paylaşmak istedik.

Ünlülerin günlük yaşamlardan derlediğimiz haberimizde, onları en doğal haliyle göreceksiniz
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç kesimi bakımı ve özel maskeler ile ilgili görenlerin imreneceği şekilde saçlarınıza harika görünüm kazandırabilirsiniz. Bu 41 öneriden eminiz işinize yarayacak çok madde var.

1.Öneri : Saçlarım çok kuru diyorsanız ;
Şampuanı sadece ellerinizle, ıslak saçın diplerine dağıtın ve hafifçe yedirin. Durularken incelerek saçın içinden akacak olan şampuan, saçları temizlemek için yeterlidir. Böylece saçlarınızın biraz daha kurumasını önlemiş olursunuz

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Tatil sezonunun başladığı bugünlerde denize girmek için sabırsızlandığınıza eminiz. Peki ya saç bakımınız?

Tatilde Saçlarınızı Koruyun


Yazın tadını çıkartırken saçlarınızdan olmayın!

Deniz suyunun saçlara faydası var fakat uzun süre saçlarınız deniz suyuyla kalırsa tuzlu su saçlarınızı kurutur ve mat bir görünüme sokar.

Tatilde sa
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç bakımınız için kuaförlere veya güzellik merkezlerine para harcamınıza gerek yok. Doğru yöntem ve maskelerle evinizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.
Saç bakımınız için kuaförlere veya güzellik merkezlerine para harcamınıza gerek yok. Doğru yöntem ve maskelerle evinizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Evinizdeki malzemeler ile ışıltılı ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Üstelik bu bakımlarda kimyasal hiç madde yok, tamamen doğal!
saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi