Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Dökülmesi
»
Dönemsel Saç Dökülmelerine Dikkat Edin

Dönemsel Saç Dökülmelerine Dikkat Edin

saç bakımı ipuçları
 

Ağır diyetler, aşırı uykusuzluk, stres ve geçirilen bazı ateşli hastalıklar dönemsel saç dökülmelerine neden oluyor.
Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zülal Erbağc

Ağır diyetler, aşırı uykusuzluk, stres ve geçirilen bazı ateşli hastalıklar dönemsel saç dökülmelerine neden oluyor.
Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zülal Erbağcı,
ağır diyetler, aşırı uykusuzluk, stres ve geçirilen bazı ateşli hastalıkların dönemsel saç dökülmelerine neden olabileceğini söyledi.

Erbağcı, yaptığı açıklamada, günde yüz telden fazla saç kaybının ''''dökülme'''' olarak tanımlandığını ve saç dökülmesinin sık rastlanan bir rahatsızlık olduğunu belirtti.

Hemen hemen her insanın hayatının belirli bir döneminde bu sorunla karşılaştığını ve saç dökülmesinin en sık karşılaşılan çeşidinin dönemsel saç dökülmesi olduğunu ifade eden Erbağcı, ''''Bu tür saç dökülmesi saç derisinin belirli bir bölümünde değil genelinde görülür'''' dedi.

Ağır bir diyet sonrasında yeterli derecede vitamin ve protein alınamamasının vücudun diğer bölümlerinden daha fazla oranda saçları etkilediğini, ani yaşanan üzüntü ve stresin de dönemsel saç dökülmesinin etkenleri arasında bulunduğunu bildiren Erbağcı, şöyle konuştu:

''''Ağır diyetler, cerrahi girişimler, aşırı uykusuzluk, stres ve geçirilen bazı ateşli hastalıklar dönemsel saç dökülmelerine neden olabilir. Ağır bir diyetten birkaç ay sonra, kıl foliküllerinin yeterince beslenememesi nedeniyle dökülme başlayabilir. Aşırı stres ve uykusuzluğun da saç kalitesini etkilemenin yanı sıra saç dökülmesine neden olabileceği tespit edilmiştir.

Bunun yanı sıra tifo gibi geçirilmiş bazı ağır ateşli hastalıklar, yüksek dozda A vitamini alınması ve bazı ilaçlar da saç dökülmesini tetikleyebilir. Karaciğer ve böbrek yetmezliği, kronik hastalıklar ve uzun süre narkoz etkisinde kalmak da dönemsel saç dökülmesine yol açan etkenler arasındadır.''''

Saç dökülmesi kronikleşebilir

Prof. Dr. Erbağcı, kendilerine saç dökülmesi şikayetiyle başvuran hastalara öncelikle ağır bir diyette olup olmadıklarını, ciddi bir hastalık geçirip geçirmediklerini ve ilaç kullanıp kullanmadıklarını sorduklarını; bu doğrultuda saç dökülmesinin nedenini tespit etmeye çalıştıklarını ifade etti.

Saç dökülmesinin beslenme bozukluğu ve diyete bağlı olduğunu tespit etmeleri durumunda hastaya, eksikliği saptanan vitamin, demir ve çinko gibi bazı mineraller içeren ilaçlar önerdiklerini ve diyeti kesmesi konusunda uyarıda bulunduklarını belirten Erbağcı, şöyle devam etti:

''''Bu kişilere ayrıca saçların dökülmesini azaltacak ve saçın yanı sıra tırnaklar üzerine de yararlı etkileri olan keratin, biotin gibi maddeler içeren ilaçlar önerebiliyoruz.

Dönemsel saç dökülmesi, kalıcı olmayan bir saç dökülmesi türüdür. Saç dökülmesine neden olan etkenler ortadan kaldırıldığında saçlar da eski sağlığına kavuşur.

Ancak kişinin saç dökülmesine neden olan etkenlerle yaşamaya devam etmesi, yani ağır bir diyeti sürdürmesi, aşırı uykusuz kalması ve stresli bir ortamda yaşaması, dönemsel saç dökülmesini kronikleştirebilir.''''

Erbağcı, mevsim değişikliği, kalitesiz boyalar, saçın çok fazla fırçalanması ve perma gibi kimyasal işlemlerin sık uygulanması, sigara kullanımı ve sık değiştirilen şampuanların da saç kalitesini bozan etkenler arasında yer aldığını kaydetti.
     Sıradaki Makale

2011-2012 Sezonu - 27 Çeşit Okul Saç Modeli

saç bakımı ipuçları
 

...

2011 - 2012 Sezonu için Okul Saçları - Özellikle lise ve üniversitede okuyan takipçilerimizin, okula giderken saçını nasıl yapacağına bir türlü karar veremeyip, uğraştığına eminiz.

Bunun için size 28 önerimiz var.

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Saç dökülmenizi durduracak ve dökülen saçlarınızı yeniden canlandıracak bu ürünün ayrıntıları haberimizde!

Alopecia Deri Spreyi, hem saçın dökülmesini önlemeye ve hem de saçın yeniden oluşmasına yardımcı olurken, yıpranmış ve yaşlanmış saçları onararak yeniler.Kadın ve erkeklerin saç dökülmesi problemlerine karşı Dermo Clean Laboratuarları tarafından geliştirilen, Fi
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Evliliğe giden yol stresten geçiyor. Bu süreçte strese giren çiftlerin saçları dökülüyor!

Evlilik kararı ve evlenme zamanına kadar geçecek olan sürenin çiftlerde stres kaynağı olduğunu söyleyen Saç Bakım Danışmanı Ecz. Dr. Özden Kasımoğulları, stresi ise saç dökülmelerinin en büyük nedenlerinden biri olarak gösterdi.Hayatınızın en önemli kararını aldınız ve

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç dökülmesi üzerine yapılan bir araştırmada ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Bu sonuçlar sizi çok şaşırtacak!

Saç dökülmesine yönelik gerçekleştirilen tüketici araştırması Türkiye''de üniversite okuyan kişilerin okumayanlara göre çok daha fazla saç dökülme sorunu yaşadığını ortaya koydu.Araştırmaya göre saç dökülmesi şikâyeti ile eczaneye başvuranla
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç bakımınızda kimyasal içeren ürünler yerine bitkisel yöntemlerden faydalanın. Saç dökülmesine zeytinyağı ve sarımsakla karşı koyun.

Zeytinyağı ve Sarımsakla Muhteşem Saçlar

Saç dökülmesini yavaşlatan sarımsak ve zeytinyağı ile saç bakımı özellikle son yıllarda oldukça popüler hale geldi.

Sarımsağın sülfür, vitamin ve selenyum içeriği, zeytinyağının yumuşatıcı etkisiyle
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saçlarınız bir süredir dökülmeye başladı ve bu durum sizde olumsuz düşünceler mi oluşturmaya başladı?
Hemen telaşa kapılmayın!


Bazı saç dökülmeleri vardır ki onlar mevsimsel saç dökülmeleridir. Her saç dökülmesi bir hastalığa yada saçlarınız
saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    osi
saç bakımı püf noktaları    30.09.2011
yorum saç için    saç bakımı ve saçların daha çabuk uzamasını nasıl sağlarız

     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi