Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Bakımı
»
Doğru Nefes Almanın Saça Ve Sağlığımıza Faydaları

Doğru Nefes Almanın Saça Ve Sağlığımıza Faydaları

saç bakımı ipuçları
 

Gevşeme Tepkisi İçin Derin Nefes Alma
Stresin, saç ve cildinizin durumları dahil, sağlığınıza neler yapabileceğinin ışığı da, derin soluma sağlıklı olmayı sağlamanın en
çabuk ve en güvenilir yollarından biri

Gevşeme Tepkisi İçin Derin Nefes Alma
Stresin, saç ve cildinizin durumları dahil, sağlığınıza neler yapabileceğinin ışığı da, derin soluma sağlıklı olmayı sağlamanın en
çabuk ve en güvenilir yollarından biridir. Aynı zamanda, derin soluma saçınızı besleyen kanın saçlı deri bölgesindeki dolaşımı da arttırır.
Bununla beraber, sağlıklı olunmasına rağmen, derin soluma en doğal davranışlardan biridir, pek çoğumuz nasıl doğru solunacağını bilmez.

Batı toplumunda biz sığ ve hızlı göğüs solunumu yapma eğilimindeyiz, veya bir diğer deyişle, gizli hiperventilasyon.
Derin soluma vücuttaki bütün organ ve sistemlerin fizyolojik bir ahenk içinde işlev görmelerini destekleyen içsel bir ritim yaratır.

Derin soluma kalp atım hızını azaltır, kan basıncısını azaltır ve kalbin daha etkili kasılmasına olanak sağlar.
Karaciğer ve pankreasa yaptığı gibi bağırsakların işlevlerinin ekinleşmesine de yardımcı olur.

Düzgün soluyarak duygularımızı kontrol ederken gevşemeyi de öğreniriz. Vücut hücrelerine daha fazla oksijen ulaştıkça enerji artar,
böylece metabolizma artar ve gıdalarımızdan en fazla besin sağlama olanağına sahip oluruz.
Uygun soluma özellikle karbondioksit gibi metabolizmanın zararlı, gaz halindeki yan ürünlerinin atılmasına da olanak sağlar.

     Sıradaki Makale

Sağlıklı ve Kepeksiz Saçlara Sahip Olmak İçin Bakım Önerileri

saç bakımı ipuçları
 

...

Saç Bakımı İçin Mutfağınızdan Faydalanın
Saçlarınızın pırıl pırıl olması için sirkeli su ile yıkayın
Saçlarınızın beyazlamasını geciktirmek ve güçlendirmek için; Bir avuç sarmaşık yapraklarını1 litre suda 10 dakika kaynatın.
Saçlarınızı ş

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
ince telli saçlar nasıl kalınlaşır ve dolgun hacimli bir görünüm kazanır, ince telli saç kesimi ve bakımı gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.
Saçlarımızın tipini daha çok genetik faktörler belirlemektedir. Eğer sizin saç telinizde genetik olarak ince ise yapabileceğiniz çok fazla bir etki olmayacaktır. Ama yinede hemen vazgeçmeyin. Bu tarz ince telli saçlar içinde yapabileceğiniz etkili şekillendirme teknikleri vardır.

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Hep güzel ve bakımlı gördüğümüz ünlülerin birde günlük salaş hallerini sizlerle paylaşmak istedik.

Özel günler için kullanabileceğiniz her türlü saç stillerini sizlerle paylaştık.Bugün ise dünyaca ünlü yıldızların günlük ve salaş hallerini paylaşmak istedik.

Ünlülerin günlük yaşamlardan derlediğimiz haberimizde, onları en doğal haliyle göreceksiniz
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç kesimi bakımı ve özel maskeler ile ilgili görenlerin imreneceği şekilde saçlarınıza harika görünüm kazandırabilirsiniz. Bu 41 öneriden eminiz işinize yarayacak çok madde var.

1.Öneri : Saçlarım çok kuru diyorsanız ;
Şampuanı sadece ellerinizle, ıslak saçın diplerine dağıtın ve hafifçe yedirin. Durularken incelerek saçın içinden akacak olan şampuan, saçları temizlemek için yeterlidir. Böylece saçlarınızın biraz daha kurumasını önlemiş olursunuz

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Tatil sezonunun başladığı bugünlerde denize girmek için sabırsızlandığınıza eminiz. Peki ya saç bakımınız?

Tatilde Saçlarınızı Koruyun


Yazın tadını çıkartırken saçlarınızdan olmayın!

Deniz suyunun saçlara faydası var fakat uzun süre saçlarınız deniz suyuyla kalırsa tuzlu su saçlarınızı kurutur ve mat bir görünüme sokar.

Tatilde sa
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç bakımınız için kuaförlere veya güzellik merkezlerine para harcamınıza gerek yok. Doğru yöntem ve maskelerle evinizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.
Saç bakımınız için kuaförlere veya güzellik merkezlerine para harcamınıza gerek yok. Doğru yöntem ve maskelerle evinizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Evinizdeki malzemeler ile ışıltılı ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Üstelik bu bakımlarda kimyasal hiç madde yok, tamamen doğal!
saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi