Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
doğal ve bitkisel saç bakımı
Yıllara Göre Saç Trendleri
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Modelleri
»
Kademeli Katlar

Kademeli Katlar

saç bakımı ipuçları
 

Kademeli katlar basitçe kısadan uzuna doğru giden katları ifade eder. Bu oldukça uzun bir süreden beri kullanılan klasik bir kesim tekniğidir.
Kademeli katlar genellikle saçların iç bölgelerinden kesilir v

Kademeli katlar basitçe kısadan uzuna doğru giden katları ifade eder. Bu oldukça uzun bir süreden beri kullanılan klasik bir kesim tekniğidir.
Kademeli katlar genellikle saçların iç bölgelerinden kesilir ve küt veya katlı kesilmiş dış çerçeve hattı üzerine dökülürler.
Bu teknik saç tasarımcınızın saçlarınızın nasıl dökülmesini istediğinizi kesin olarak bilmesini gerektirir, çünkü pek çok değişik olasılık mevcuttur.
Not: Kademeli katlar yüzü çerçevelemek için alın saç alanına sınırlamak için kullanılabilirler.

Hacim için Kat Oluşturma
Belirli miktarda dalgalı olan bir saçta, saçı katlandırmak ona hacim kazandırmanın bir numaralı yoludur. Çok kıvırcık bir saçta kısa kademeli katların korkunç büyük kafa şekillerine neden olabileceğini unutmayın - aşırı dikkatli bir şekilde yapılmadığı sürece ben genellikle çok kıvırcık saçlarda kademelendirmeyi tavsiye etmem.
Tabi ki düz saçları katlandırabilirsiniz, ama bu tip saç kesiminde hacim kazandırmak için delikli veya yuvarlak fırça kullanarak saç kurutma makinesi ile kurutmalısınız, ve daha fazla dolgunluk ve yapısal hareket sağlamak için kıvırma maşası veya sıcak bigudi kullanmanız mümkündür.

Yönlü Katlama
Katlar yönlü hareket sağlamak için de yapılabilirler, yatay dikey ileri veya dikey geri yönlerde olabilir. Yatay katlar saçta düzenli ve yatay çapraz şekilde dökülürler.
Bu katlar başın merkez tepesinde daha kısadırlar ve çevre hattına doğru uzunlukları artar. Bunlar yatay kesilmiş çevre hattı ile alakasız bir biçimde kesilirler.

Dikey katlar yüzü çevreleyerek veya geri doğru düşerek dikey öne veya arkaya doğru dökülürler.
Sol mimik alanındaki yatay katlar saç biçiminin dip sınırındaki yatay hattı belirginleştirirken sağdaki kısa diagonal katlar saçı yüzden arkaya düşmeye yönlendirir.

Yüz Çevresinde Katlama
Yüz çevresinde kat yapımının pek çok değişik biçimi vardır ve doğal görünüşünüzün ortaya çıkarılmasında kullanılabilirler; özellikle küt kesim ile iyi birleşim teşkil eder. Bu katlar elde etmek için kayar kesim özellikle etkili bir tekniktir.

     Sıradaki Makale

Parlak ve Hacimli Saçlar İçin Öneriler

saç bakımı ipuçları
 

...

Saçınızın Parlaklık Sorunu
Saçınız, gün boyu, kireç, sigara dumanı, yağmur ve hava kirliliği yüzünden tozlanıp kirlenir. Bunlara uzun süreli güneşlenme, sıcak kurutma, perma ve boya gibi etkenler eklenince saçın yapısında değişiklikler oluşmaya başlar. Su ve sebum

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Nehir Erdoğan yeni film projesi için saçlarını kısa kestirdi ve sarıya boyattı.

Nehir Erdoğan'ın Yeni Saçları...Başlarda kısa kestiği saç stili ile objektiflere yakalanan oyuncu, son olarakta sarı saçları ile görüntülendi

Eski saç modelini daha çok beğendiğimizi de söylemeden g
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç kesimi için yüz tipine ve rengine göre sizin için en ideal saç rengini seçebilmeniz için uzman görüşlerini okuyabilirsiniz.

Saç tasarımcısı Matthew Monzon, kısa saçlara doğal şekil vermenin sırlarını anlatıyor
Eğer kısacık saçlarınız varsa farklı modeller deneme konusunda şanslısınız demektir. Maggie Gyllenhaal da bu şansını iyi kullanan isimlerden biri. Gyllenhaal, New York`ta katıldığı bir da

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Ünlülerin resimlerinden derlediğimiz haberimizde, kıvırcık ve dalgalı saçlara yakışan kesimler var.

Kısa KesimHalle Berry kısacık saçları ile de gerçekten çok kadınsı ve çekici görünüyor.
Dalgalı saçlar için ideal bir saç kesim modeli. Başın üst kısmındaki saçlara göre, yandaki saçlar daha kısa kesilir.

Köpük
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Erkekler yüz tipine uygun saç kesimi yaptırmak için öncelikle yüz hatlarını iyi analiz etmeli ve en uygun saç modelini seçmelidir.
Uzun çalışmalar ve tecrübe sonucu Kuaför Adem Terzi Türk Traşı adı verdikleri Türk erkeklerinin yüz tipine ve yapısına en uygun kesimler belirledi. Aşağıdaki yazımızda 3 farklı erkek yüz tipine uygun saç kesimi ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Dar alınlı ve

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

-Saçlarınızı evinizde siz kesin ve güzelleşin! Saçlarımı nasıl keseceğim diye merak ediyorsanız, cevabı bizde...
Size vereceğimiz tüyolarla saçlarınız kırıklarını alarak hem sağlıklı saçlara hemde ufak dokunuşlarla farklı

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi