Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Bakımı
»
Doğadan Bileşenler Kullanma

Doğadan Bileşenler Kullanma

saç bakımı ipuçları
 

Burada belirtilen bileşenlerin pek çoğunu bahçenizde, mutfak dolabınızda, buzdolabında, sağlıklı gıda satıcıları, aktarla veya eczanelerde bulacaksınız - bazı firmalar da bu konuda size yardımcı olacaklardır. Bütün bunların en memnuniyet

Burada belirtilen bileşenlerin pek çoğunu bahçenizde, mutfak dolabınızda, buzdolabında, sağlıklı gıda satıcıları, aktarla veya eczanelerde bulacaksınız - bazı firmalar da bu konuda size yardımcı olacaklardır. Bütün bunların en memnuniyet verici yanı ise hepsinin topraktan yetişiyor olmasıdır. Bu çok gizemli ve güçlü bir deneyimi oluşturur.

Bitkilerin ruhları onları gıda olarak aldığımızda vücutlarımızı yenilemek ve canlandırmak için verdikleri enerji ve bilgi gibi hareket enerjilerini, güçlerini saç ve cilt bakım ürünlerine de katarlar.

Bütün yaşaya türler biri birileri ile ilişki içindedirler ve bizim bitki dünyasına olan sevgi ve bağımlılığımız ortadan kaldırılamaz. Biz yediğimiz bitkiler halini alırız.
Böylece saçımız ve cildimiz de bizim onları beslemek için, gerek satın aldığımız gerekse kendi yetiştirdiğimiz ürünler ile olsun, sağlamış olduğumuz bileşenleri yansıtırlar.

Sıvı Bitki Yağları
Bu sıvı yağlar meyveler, sebzeler, tahıllar, kabuklular veya tohumlardan elde edilirler. Saç ve cildin her ikisi için de yumuşatıcı, nemlendirici ve kaydırıcı özellikleri nedeni ile kullanılan bu yağlar baz veya taşıyıcı yağ diye de bilinirler, çünkü esans yağlarını seyreltmek ve şifalı bitki ilavesi ile şifalı bitki yağları elde etmekte kullanılırlar. Bu yağlar yumuşatıcı, besleyici özellikleri için kendi başlarına da kullanılabilirler - özellikle masaj için. Saf, doğal yağlar kullandığınızdan emin olun; etiketin üzerinde SOĞUK PRESLENMİŞ veya SAF SIZDIRMA PRESİ İLE ELDE EDİLMİŞ diye yazacaktır.

Not: Mineral yağı kullanmayın. Petrol bazlıdır ve cilt için çok kabadır, besleyici özelliği de yoktur.
 

     Sıradaki Makale

Düzleştirici Jeller ve Kremler - Saç Parlatıcı Ürünler

saç bakımı ipuçları
 

...

Düzleştirici Jeller ve Kremler
Tarif:
Bu ürünler temel olarak fön makinesi ile kurutup düzleştirilen kıvırcık veya kıvrımlı saçlarda kullanmak içindir. Onlar genellikle yüksek nem hallerinde kıvrımları kontrol etmeye de yardım eden şekillendirici bileşenler içerirler.
Uygul

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
ince telli saçlar nasıl kalınlaşır ve dolgun hacimli bir görünüm kazanır, ince telli saç kesimi ve bakımı gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.
Saçlarımızın tipini daha çok genetik faktörler belirlemektedir. Eğer sizin saç telinizde genetik olarak ince ise yapabileceğiniz çok fazla bir etki olmayacaktır. Ama yinede hemen vazgeçmeyin. Bu tarz ince telli saçlar içinde yapabileceğiniz etkili şekillendirme teknikleri vardır.

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Hep güzel ve bakımlı gördüğümüz ünlülerin birde günlük salaş hallerini sizlerle paylaşmak istedik.

Özel günler için kullanabileceğiniz her türlü saç stillerini sizlerle paylaştık.Bugün ise dünyaca ünlü yıldızların günlük ve salaş hallerini paylaşmak istedik.

Ünlülerin günlük yaşamlardan derlediğimiz haberimizde, onları en doğal haliyle göreceksiniz
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç kesimi bakımı ve özel maskeler ile ilgili görenlerin imreneceği şekilde saçlarınıza harika görünüm kazandırabilirsiniz. Bu 41 öneriden eminiz işinize yarayacak çok madde var.

1.Öneri : Saçlarım çok kuru diyorsanız ;
Şampuanı sadece ellerinizle, ıslak saçın diplerine dağıtın ve hafifçe yedirin. Durularken incelerek saçın içinden akacak olan şampuan, saçları temizlemek için yeterlidir. Böylece saçlarınızın biraz daha kurumasını önlemiş olursunuz

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Tatil sezonunun başladığı bugünlerde denize girmek için sabırsızlandığınıza eminiz. Peki ya saç bakımınız?

Tatilde Saçlarınızı Koruyun


Yazın tadını çıkartırken saçlarınızdan olmayın!

Deniz suyunun saçlara faydası var fakat uzun süre saçlarınız deniz suyuyla kalırsa tuzlu su saçlarınızı kurutur ve mat bir görünüme sokar.

Tatilde sa
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç bakımınız için kuaförlere veya güzellik merkezlerine para harcamınıza gerek yok. Doğru yöntem ve maskelerle evinizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.
Saç bakımınız için kuaförlere veya güzellik merkezlerine para harcamınıza gerek yok. Doğru yöntem ve maskelerle evinizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Evinizdeki malzemeler ile ışıltılı ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Üstelik bu bakımlarda kimyasal hiç madde yok, tamamen doğal!
saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi