Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Hakkında
»
Sanatın Aletleri

Sanatın Aletleri

saç bakımı ipuçları
 

Saça şekil vermek için en yaygın olarak kullanılan aletlerden biraz bahsedelim. Benim düşünceme göre, ara sıra faydalı bulduğum saç kurutma makinesi dışındaki bütün diğer, aletlerden kaçınılmalı veya en az miktarda kullanılmalıdırlar,

Saça şekil vermek için en yaygın olarak kullanılan aletlerden biraz bahsedelim. Benim düşünceme göre, ara sıra faydalı bulduğum saç kurutma makinesi dışındaki bütün diğer, aletlerden kaçınılmalı veya en az miktarda kullanılmalıdırlar, çünkü çok sık veya hatalı bir şekilde kullanıldıklarında saça zarar verebilirler. Saç tasarımcınızın bu aletleri en etkili şekilde nasıl kullanacağınızı öğretmesine izin verin. Yine, önemli olan itidalli olmaktır.

Elektrikli Gereçler
Elektrikli aletler ısı gerektiren şekil verme tekniklerinde en sık kullanılanlardır. Isının saçınıza zarar verebileceğinden ısı ayarlı aletleri aramanız gerekecek ve şekil verirken "düşük" ısı kullanmanıza olanak verecektir.

Saç kurutma makinesi: Bunlar değişik aksesuarlar, uçlar, "parmaklar" vs.''ye sahiptirler.

Bigudiler: Bunlar boyut olarak küçükten iriye kadar değişirler; şekil olarak yuvarlak kıvırmadan dişli dalgalıya kadar değişirler.

Sıcak veya buhar yuvarlatıcıları: Ben kadife kaplı veya buhar ısıtmalı yuvarlatıcıları tercih ederim. Bunları dikkatli kullanın ve bunları günlük şekil verme işlemlerinizde aşırı kullanmayın veya onlara bağımlı hale gelmeyin.

Sıcak çubuklar veya bükücüler: Bunlar sıcak yuvarlatıcılar gibi ısıtılırlar, ama etraflarına daha uzun saç sarılıp yuvarlatılabilen uzun, esnek aletlerdir. Uçlar iç içe konup emniyete alınırlar.

Kıvırıcı fırçalar: Bunlar uçlarında yuvarlak fırçalar bulunan kıvırma maşalarına benzerler. Isınabilen kıvırıcı fırçalar dalgalı veya kıvırcık saçlar üzerinde çok etkili olabilirler; onlar dolgunluğu kaybettirmeden çalışmanıza ve yapıyı düzleştirmenize izin verirler.

Dikkat: Isıtılmaları gereken kıvırma maşaları ve düzleştirici fırçaları kullanırken çok dikkatli olmanız gerekir. Bunlar genellikle Afrikalı-Amerikalıların saçlarında kullanılırlar ve eğer doğru kullanılmadıkları gibi bir süre sonra saç köklerinde birikici zararlara da neden olur. Bu daha ağır yağ ve pomatların aletin ağırlığı ve uygulanan gerilimin birleşmesine bağlıdır.

     Sıradaki Makale

Küt Kesim Hakkında

saç bakımı ipuçları
 

...

Hızla 1920''lere gelindi ve küt saç kesimi Louis Brooks ve dansçı İrene Castle tarafından yaygınlaştırıldı. "Lulu kütü" diye bilinen Louis''in kesimi uluslar arası bir eğilim haline gelecekti. Bu kadının dünya üzerindeki konumunda derinden bir değişimin meydan

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Bazen ufak detaylar muhteşem şeyler yaratabilir. Saç bakımınızda veya saçınıza şekil verirken kullanabileceğiniz bu küçük ama büyük etkili tüyolarla, en zor anlarınızda bile muhteşem saçlarla görünebileceksiniz.
Elidor'un saç uzmanlarının basit ama işe yarar tavsiyelerini uygulayabilirsiniz. İşte en çok kafaya takılan sorulara, uzman cevapları;

Saçlarım çok ince ve fazla dökülüyor. Ne yapabilirim?
Demir, vitamin, su ve biyoti
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Okan bayülgen Kadınlar ve Kuaförler sergisi ile sessizliğini bozdu ve tüm dikkatli üzerine çekti!
Bayülgen, den birde saç itirafı geldi...
Saçlarını uzun yıllardır boyadığını itiraf eden Okan Bayülgen bu sergiyi yaparken nerden ilham aldığını da anlattı.


Akşam''
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saçlarınıza zarar veren işlemlerden kaçınır, düzenli aralıklarla saçlarınız kırıklarını aldırır ve ayda bir saç maskesi yaparsanız,
güzel ve sağlıklı saçlara sahip olursunuz!

Yani aslında düşündüğünüz kadar zor değil, güze

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saç bakımı hakkında kulaktan kulağa dolaşan yüzlerce bilgi vardır. Kimi doğru kimi yanlış!
Sizler için doğru bilinen yanlışlara açıklık getirmek için bir haber düzenledik.

Herkesin bildiği ve doğru sandığı bu saç bakımı bilgilerinin gerçek o

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Nasıl ki cildimizi korumak için onu geceden siler temizleriz ve sabah kalktığımızda güzel bir ciltle karşılaşırız, saçlarımızda aynı özeni ister.
Sabah uyandığınızda kabarık, şekilsiz ve dağınık saçlar görmek istemiyorsanız haberimize göz atmanızı kesinliklikle tavsiye ediyoruz.
İpe

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi