Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
doğal ve bitkisel saç bakımı
Yıllara Göre Saç Trendleri
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Modelleri
»
Saç Kesiminin Şekli

Saç Kesiminin Şekli

saç bakımı ipuçları
 

Saçın kesilebileceği sadece dört şekil vardır - ve bunları bir defa öğrendiğinizde, mümkün olan her saç kesiminin basitçe bunların bir karşımı olduğunu anlayacaksınız.
Bunlar küt kesim (hepsi aynı uzunlukta), <

Saçın kesilebileceği sadece dört şekil vardır - ve bunları bir defa öğrendiğinizde, mümkün olan her saç kesiminin basitçe bunların bir karşımı olduğunu anlayacaksınız.
Bunlar küt kesim (hepsi aynı uzunlukta), katlı kesim (kenarlar boyunca açılı veya demetler halinde), kademeli katlar  (kısadan uzuna katlar) ve tek tip katlardır (uzunlukları eşit olan katlar). Çok basitçe, küt ve katlı kesimler sağlamlık ve ağırlık verir. Katlı biçimler hafiflik, dolgunluk ve hacime olanak verir.

Küt Kesim
Bob stil de denen bu saç kesimi modern bir klasiktir! Küt kesimleri kısa, orta, uzun, düz, dalgalı ve kıvırcık olsun her saç tipine uygulanabilir. Bütün uzunluklar ağırlık hattı denen aynı hat üzerine düşer. Saç yer çekimi ve kesimin doğal etkisi ile düz aşağıya doğru durur. Küt kesim hattı yatay, dikey geri veya ileri kavisli olabilir.

Küt kesimin en büyük yararlarından biri kolay bakım, kolay uygulanır bir saç stili sunmasıdır. İnce, düz saçlar için tercih edilen bir kesimdir çünkü bir dolgunluk ve pırıltılı kayganlık hissi verir. Kıvırcık saçta, kuru, hepsi eşit boyda olan bir kesim uygulandığında ortaya abartılı bir üçgen biçimi çıkacağını kavramanız önemlidir.

Eğer bunun olmasını istemiyorsanız, o zaman keskin açılı ağırlık köşesini yumuşatmak ve yuvarlatmak için çizginin alt kıyısını katlandırın veya üzerine birkaç uzun kat yerleştirin. Bir küt kesimin köşesini yuvarlatma her tip saç yapısının açı etkisini yumuşatmanın çok modern bir yoludur.

Katlı Kesim
Katlı kesim kadın ve erkekler tarafından dünya çapında kullanılan bir diğer yaygın stildir. Bu teknikte saç öyle bir açı ile kesilir ki açılı bir hat boyunca saç demetler halini alır. Olimpik buz pateni yarışmalarından Dorothy Hamill!in saçını hatırladınız mı?
Bu uygulaması ve bakımı çok kolay olan bir stildir. Kademelendirme uzunluk ve saça katılan yapısal hareketlere bağlı olarak hareket ve hacime izin verir.
Katlandırma kesimin çevresel hatları civarında yatay, ileri dikey veya geri dikey çizgilerinde yapılır. Bir miktar hacim şekli ortaya çıkaracağından katlandırma hacimli saçlar üzerinde çok daha iyi durur (daha az yıkanma ve kullanım için). Orta veya ince saçı olup katlı kesim isteyen pek çok kişi hareket ve hacim için biçimlendirici ürünler kullanmaya istekli olmak zorundadırlar.

     Sıradaki Makale

Saç Bakım Maskeleri

saç bakımı ipuçları
 

...

Bileşenleri kullanmakta olduğunuz dükkandan satın alınmış şampuanlar ve şekillendiricilere ilave etmeyi seçebilirsiniz. Tabi ki ideal olan paranın satın alabileceği en saf şampuanlar ve şekillendiricileri satın almak, sonra istenen bileşenleri onlara ilave etmektir. Az miktarlarda ha

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Nehir Erdoğan yeni film projesi için saçlarını kısa kestirdi ve sarıya boyattı.

Nehir Erdoğan'ın Yeni Saçları...Başlarda kısa kestiği saç stili ile objektiflere yakalanan oyuncu, son olarakta sarı saçları ile görüntülendi

Eski saç modelini daha çok beğendiğimizi de söylemeden g
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç kesimi için yüz tipine ve rengine göre sizin için en ideal saç rengini seçebilmeniz için uzman görüşlerini okuyabilirsiniz.

Saç tasarımcısı Matthew Monzon, kısa saçlara doğal şekil vermenin sırlarını anlatıyor
Eğer kısacık saçlarınız varsa farklı modeller deneme konusunda şanslısınız demektir. Maggie Gyllenhaal da bu şansını iyi kullanan isimlerden biri. Gyllenhaal, New York`ta katıldığı bir da

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Ünlülerin resimlerinden derlediğimiz haberimizde, kıvırcık ve dalgalı saçlara yakışan kesimler var.

Kısa KesimHalle Berry kısacık saçları ile de gerçekten çok kadınsı ve çekici görünüyor.
Dalgalı saçlar için ideal bir saç kesim modeli. Başın üst kısmındaki saçlara göre, yandaki saçlar daha kısa kesilir.

Köpük
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Erkekler yüz tipine uygun saç kesimi yaptırmak için öncelikle yüz hatlarını iyi analiz etmeli ve en uygun saç modelini seçmelidir.
Uzun çalışmalar ve tecrübe sonucu Kuaför Adem Terzi Türk Traşı adı verdikleri Türk erkeklerinin yüz tipine ve yapısına en uygun kesimler belirledi. Aşağıdaki yazımızda 3 farklı erkek yüz tipine uygun saç kesimi ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Dar alınlı ve

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

-Saçlarınızı evinizde siz kesin ve güzelleşin! Saçlarımı nasıl keseceğim diye merak ediyorsanız, cevabı bizde...
Size vereceğimiz tüyolarla saçlarınız kırıklarını alarak hem sağlıklı saçlara hemde ufak dokunuşlarla farklı

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi