Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Bakımı
»
Bitkisel Saç Bakımı için Şifalı Bitkiler

Bitkisel Saç Bakımı için Şifalı Bitkiler

saç bakımı ipuçları
 

Şifalı Bitkiler
Şimdiye kadar pek çoğumuz şifalı bitkilerin iyileştirici etkileri ile bir ilişki kurmayı sağlamışlardır - bağışıklık sistemini kurmak için ekinaka, stresle baş etmek için ginseng, hafıza için ginko biloba,

Şifalı Bitkiler
Şimdiye kadar pek çoğumuz şifalı bitkilerin iyileştirici etkileri ile bir ilişki kurmayı sağlamışlardır - bağışıklık sistemini kurmak için ekinaka, stresle baş etmek için ginseng, hafıza için ginko biloba, prostat sağlığı için bodur palmiye, bulantı için zencefil - liste uzar gider.

Şifalı bitkiler kozmetik ürünler içinde de yaygın bileşenlerdir - renklendirme için kına, yatıştırma için karakafes, kuvvetlendirme için atkuyruğu kayganlık için papatya ve daha pek çok. Eski bilimler ve folklorik yöntemler şifalı bitkilerin kullanımlarını araştırmanın başlangıç noktası olmuştur ve tabi ki günümüz bilimsel toplumu şifalı bitkiler hakkındaki her şeyi miktar olarak belirlemeye çalışmaktadır. Artık onlar alternatif tedavi değiller - onlar iyi ilaçlardır!

Aşağıdaki şifalı bitkilerin saç ve saçlı deri için etkili oldukları ispatlanmıştır. Bu tabi ki kısa bir listedir; daha pek çoğu mevcuttur.

Ada Çayı (Salvia Officinalis)
Bu hoş kokulu şifalı bitki mikrop öldürücü, antiseptik, büzücü ve temizleyicidir. Biberiye gibi saç için olağan üstü bir şekillendiricidir.

Altıncık (Calendula Oficinalis)
Nergis, öküzgözü diye de bilinen bu iyileştirici bitki uyarıcı, iltihap giderici ve kaydırıcı özelliklere sahiptir. Hassas ciltler için iyidir, cilt dokusunun iyileşmesini de sağlar. Saç ve saçlı deri üzerinde yumuşatıcı ve yatıştırıcı etkilere de sahip olan bir kaydırıcıdır.

Atkuyruğu (EQUISETUM ARVENSE)
Bu şifalı bitki saç için mükemmeldir. Kabalak gibi ona da yüksek miktarlarda içerdiği amino asitler, fitosteroller ve silisyum nedeni ile önem verilir ve saçı kuvvetlendirdiği, şekillendirdiği ve esneklik kazandırdığı ve cilt ve saçın yağ üretimini normalleştirdiği söylenir.

Biberiye (Rosmarinus Officinalis)
Temizleyici, mikrop öldürücü, antiseptik, büzücü ve uyarıcı olan nane ailesinin bu üyesi saç için olağan üstü bir şekillendiricidir. Saçı koyulaştırmak için boyalar içinde daha yüksek miktarlar da kullanılabilir.

     Sıradaki Makale

Saç Kurutma Makinesi İle Şekil Verme

saç bakımı ipuçları
 

...

Günümüzde saç kurutmanın temel tekniği makine ile kurutma olduğundan, bu yaklaşımın bazı anahtarlarına bir bakalım.
İlk önce aletin kendisi: Kurutma makinelerini hayati öneme sahip kısımları ısı kontrolü ve vat gücüdür. Ben 1.200 ila 1.500 vat gücündeki sa

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 

Saçlarınız mat görünür ise, çok fazla yıkadığınız halde temizlenmiş gibi değil ise, ve yaptığınız her denemey rağmen saçlarınız çok sert ise aşağıdaki önerilerimiz işinize yararyak.

Parlak saçlar için :1 yumurtanın sar

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Kepekli, dökülen ya da incecelen ve kırılan saçlar için
Malzemeler:
Çemen tohumu
Yapılışı:
Çemen tohumlarını çektirin ve geceden suya yatırın. Elde ettiğiniz macunu saç derisine masaj yaparak sürün ve 1

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saçlarımız güzelliğimizin hiç kuşkusuz ki en büyük göstergesidir.

Bu yüzden saçlarımıza çok iyi bakalım ve yıpratmayalım.

Bitkilerle Doğal Saç Bakımı

Saç deriniz kuruyor ve kaşınıyor ise, başınızı elma sirkesiyle y

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi