Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Bakımı
»
Saçın Birleşimi

Saçın Birleşimi

saç bakımı ipuçları
 

Saçın %97''si protein ve % 3''ü nemdir. Keratin denen bu kuvvetli, lifsi protein bizim tırnaklarımız ve hayvanlarda pençe, tüy, boynuz ve kürklerin yapısına da katılır. Bunun sizin için anlamı nedir? Bu hem dahili hem de harici

Saçın %97''si protein ve % 3''ü nemdir. Keratin denen bu kuvvetli, lifsi protein bizim tırnaklarımız ve hayvanlarda pençe, tüy, boynuz ve kürklerin yapısına da katılır. Bunun sizin için anlamı nedir? Bu hem dahili hem de harici yollardan saç yapısı tedavi ederken en yararlı olacak iki etkene işaret etmektedir: protein (güçlendirmek ve kuvvetlendirmek) ve su (nemlendirmek).

Her saç son derece kuvvetli ve esnek bir liftir. Bununla beraber, bu lif saçımıza yaptığımız her şeyle, - yıkama, havlu ile kurulama, saç kurutma makinesi ile kurutma, sıcak perma, kimyasal olarak renk ve yapı değiştirme - kolayca tehlikeye giren karmaşık bir yapısı vardır, durumu kavradınız. İyi durumda olduğunda, bir saç teli oldukça esnektir; normal boyunun % 30''u kadar esner ve tekrar eski boyuna geri döner.

Baş parmağınız ve işaret parmağınız arasında tuttuğunuz bir tutam saçınızı dikkatle gererek kendi saçınızın esnekliğini test edin. Saç tutamınızın üzerindeki gerilimi kaldırın ve normal boyuna geri dönüp dönmediğini görün. Eğer dönemiyorsa veya kırılıyorsa, saçın esnekliği zayıf demektir. Bu saçınızın kırılgan ve neme gereksinimi olduğunu gösterir.

Saçınızda aranması gereken bir diğer özellik onun gözenekliliği, veya nemi emme ve tutma özelliğidir. Sağlıklı saç suda ağırlığının %50''si kadar sıvı emme yeteneğine sahiptir. Saç hasar gördüğünde, koruyucu bölümünden (kütikül denir) katmanlar kaybeder ve aşırı gözenekli bir hal alır. Gözenekliliği test etmek için, bir miktar saçınızı kavrayın, baş ve işaret parmaklarınız arasında, uçlarından saçlı derinize doğru ovun.

Eğer bunun ardından saç aşırı kaba görünüyorsa, bu kütikülün saç lifinden ayrı durduğu ve ovulunca "yıprandığı" anlamına gelir. Bir diğer iyi test - güzellik salonlarında batma yüzme testi denir - kafanızın tepesinden, arkasından ve iki yanından alınan saç telleri bir kabın içindeki suya atılır. Eğer 5 ila 10 saniye içinde batarlarsa, saçlarınız aşırı gözenekli demektir. Bu tür saçlar çok kırılgandır ve iyice şekillendirilmesi gerekir.

     Sıradaki Makale

Bitkisel Saç Bakımı için Şifalı Bitkiler

saç bakımı ipuçları
 

...

Şifalı Bitkiler
Şimdiye kadar pek çoğumuz şifalı bitkilerin iyileştirici etkileri ile bir ilişki kurmayı sağlamışlardır - bağışıklık sistemini kurmak için ekinaka, stresle baş etmek için ginseng, hafıza için ginko biloba, prostat sağlığı için bodur palmiye, bulantı içi

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
ince telli saçlar nasıl kalınlaşır ve dolgun hacimli bir görünüm kazanır, ince telli saç kesimi ve bakımı gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.
Saçlarımızın tipini daha çok genetik faktörler belirlemektedir. Eğer sizin saç telinizde genetik olarak ince ise yapabileceğiniz çok fazla bir etki olmayacaktır. Ama yinede hemen vazgeçmeyin. Bu tarz ince telli saçlar içinde yapabileceğiniz etkili şekillendirme teknikleri vardır.

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Hep güzel ve bakımlı gördüğümüz ünlülerin birde günlük salaş hallerini sizlerle paylaşmak istedik.

Özel günler için kullanabileceğiniz her türlü saç stillerini sizlerle paylaştık.Bugün ise dünyaca ünlü yıldızların günlük ve salaş hallerini paylaşmak istedik.

Ünlülerin günlük yaşamlardan derlediğimiz haberimizde, onları en doğal haliyle göreceksiniz
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç kesimi bakımı ve özel maskeler ile ilgili görenlerin imreneceği şekilde saçlarınıza harika görünüm kazandırabilirsiniz. Bu 41 öneriden eminiz işinize yarayacak çok madde var.

1.Öneri : Saçlarım çok kuru diyorsanız ;
Şampuanı sadece ellerinizle, ıslak saçın diplerine dağıtın ve hafifçe yedirin. Durularken incelerek saçın içinden akacak olan şampuan, saçları temizlemek için yeterlidir. Böylece saçlarınızın biraz daha kurumasını önlemiş olursunuz

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Tatil sezonunun başladığı bugünlerde denize girmek için sabırsızlandığınıza eminiz. Peki ya saç bakımınız?

Tatilde Saçlarınızı Koruyun


Yazın tadını çıkartırken saçlarınızdan olmayın!

Deniz suyunun saçlara faydası var fakat uzun süre saçlarınız deniz suyuyla kalırsa tuzlu su saçlarınızı kurutur ve mat bir görünüme sokar.

Tatilde sa
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç bakımınız için kuaförlere veya güzellik merkezlerine para harcamınıza gerek yok. Doğru yöntem ve maskelerle evinizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.
Saç bakımınız için kuaförlere veya güzellik merkezlerine para harcamınıza gerek yok. Doğru yöntem ve maskelerle evinizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Evinizdeki malzemeler ile ışıltılı ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Üstelik bu bakımlarda kimyasal hiç madde yok, tamamen doğal!
saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi