Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Hakkında
»
Saç Kültürünü Anlamak

Saç Kültürünü Anlamak

saç bakımı ipuçları
 

Hatırlanmayacak kadar eski zamanlardan beri insanlar saçlarının bakımı ve görünümüne atfettikleri anlamdan haberdardılar ve kıymetini de biliyorlardı. Bu saf haz ve ilgi veya kesin iticilik kaynağı gibi bizi derinden etkileyebi

Hatırlanmayacak kadar eski zamanlardan beri insanlar saçlarının bakımı ve görünümüne atfettikleri anlamdan haberdardılar ve kıymetini de biliyorlardı. Bu saf haz ve ilgi veya kesin iticilik kaynağı gibi bizi derinden etkileyebilir. Tüm dünyada, ve özellikle Birleşik Devletlerde biz saçlarımızı kontrol etmek, kesmek, taramak, fırçalamak, şekillendirmek, boyamak, kıvırcık yapmak, düzleştirmek, spreylemek ve kendine has bir ifadesi olan bir saç modeli oluşturma çabası ile her yıl milyonlarca dolar para harcarız.

Örneğin, bir güzellik yarışması finalistinin saç sitilinden beklentileri ile şirket yetkilisi bir bayanın beklentileri arasındaki farklılıkları bir düşünün. Saç kültürü tarihi sağ olsun ki, değişik saç stillerine çok farklı anlamlar yüklememiz gerektiğini bize öğretmiştir.

Saç gezegenimizdeki insanların inanılmaz çeşitliliğinin görsel belgesidir, ve o globalleşme sonucu diğer insanlara Batı kültürünün veya "gelişmiş" ülkelerin kültürlerinin dayatılması sonucunda giderek kaybolmakta olan dünya genelinde zengin saç kültürlerini de temsil eder. Gerek ince ince işlenmiş kuzey Guyana'nın Fulani kadınlarının olsun (bu onların yaşamlarının değişik safhalarını ifade eder), Senegal kadınlarının karmaşık ve zaman harcayıcı saç örgüleri, veya Rastafaryan'ların bukleleri (onların Tanrılarına olan adanmışlıklarının ifadesidir) olsun bütün bunlar bir kültürün ifadesinde saç sitilinin öneminin inkar edilemez olduğunun ispatıdır.

Bir sumo güreşçisinin topuzu onun spor yaşantısının doğası ile öylesine ilişkilidir ki, sporu bıraktığında büyük bir törenle kesilir. Kamboçya'da gelin ve damadın saçları evlilik yaşamlarında meydana gelebilecek olumsuzlukları bertaraf edebilmek için törenle kesilir. Dominikan rahiplerinden Budist rahiplerine kadar pek çok ruhani bütün dünyevi nimetlerden uzak durduklarını ifade eden bir saç sitilini tercih ederler.

Seyahatlerinizin sizi nerelere götürdüğüne bağlı olarak, saç sitiliniz yalnızca güçlü önyargılara konu olmaz, bir suç da teşkil edebilir - Malezya'da erkekler için uzun saç yasak iken Hindistan'ın kuzey eyaletlerinden Pencap'da düzgün kesilmiş saçlar öldürülmenize neden olabilir. Katı İslam ülkelerinde kadınların uzun saçlarını açıkta tutmaları mahkumiyet ile cezalandırılmalarına neden olurken, belirli Meksika kabilelerinde kadınlar saçlarını kısa kestikleri için toplum dışına itilirler. Mısır dizisi saç örgüleri bazı Birleşik Devletler okullarından atılmanıza neden olabilir, ve saçlarınızı uzatmak, sıfır numara tıraş olmak veya olağan dışı renkte saç boyaları gibi şeyler ile katı giyim kurallarını ihlal ettiğiniz haller de okuldan uzaklaştırılmanız söz konusu olur.

Saçın doğası toplumlar ve kültürler aracılığı ile devamlı olarak gelişmiştir, ama zaman ve mekandan bağımsız olarak, bir şey geçerliliğini korur: Algımız gerçekliğimizi yaratır.
Kendimize duyduğumuz saygı ve değer verme hislerimiz kendi saçlarımıza karşı geliştirdiğimiz yaklaşımı belirler, ve onu şekillendirme şeklimiz ona iliştirdiğimiz çekicilik kat sayısıdır.

     Sıradaki Makale

Değişik Sorunlar İçin Saf Şampuan

saç bakımı ipuçları
 

...

Not: Bu size kendi formüllerinizi hazırlamanız için bir çerçeve sunmaktadır. Burada bahsettiğim her bileşeni kullanmak zorunlu değildir. Eğer belirli bir sorun için sadece tek bir özel bitkiyi kaynatmak ve bir gözde esans yağını ilave etmek istiyorsanız, bu gayet mükemm

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Bazen ufak detaylar muhteşem şeyler yaratabilir. Saç bakımınızda veya saçınıza şekil verirken kullanabileceğiniz bu küçük ama büyük etkili tüyolarla, en zor anlarınızda bile muhteşem saçlarla görünebileceksiniz.
Elidor'un saç uzmanlarının basit ama işe yarar tavsiyelerini uygulayabilirsiniz. İşte en çok kafaya takılan sorulara, uzman cevapları;

Saçlarım çok ince ve fazla dökülüyor. Ne yapabilirim?
Demir, vitamin, su ve biyoti
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Okan bayülgen Kadınlar ve Kuaförler sergisi ile sessizliğini bozdu ve tüm dikkatli üzerine çekti!
Bayülgen, den birde saç itirafı geldi...
Saçlarını uzun yıllardır boyadığını itiraf eden Okan Bayülgen bu sergiyi yaparken nerden ilham aldığını da anlattı.


Akşam''
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saçlarınıza zarar veren işlemlerden kaçınır, düzenli aralıklarla saçlarınız kırıklarını aldırır ve ayda bir saç maskesi yaparsanız,
güzel ve sağlıklı saçlara sahip olursunuz!

Yani aslında düşündüğünüz kadar zor değil, güze

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saç bakımı hakkında kulaktan kulağa dolaşan yüzlerce bilgi vardır. Kimi doğru kimi yanlış!
Sizler için doğru bilinen yanlışlara açıklık getirmek için bir haber düzenledik.

Herkesin bildiği ve doğru sandığı bu saç bakımı bilgilerinin gerçek o

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Nasıl ki cildimizi korumak için onu geceden siler temizleriz ve sabah kalktığımızda güzel bir ciltle karşılaşırız, saçlarımızda aynı özeni ister.
Sabah uyandığınızda kabarık, şekilsiz ve dağınık saçlar görmek istemiyorsanız haberimize göz atmanızı kesinliklikle tavsiye ediyoruz.
İpe

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi