Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Boyası
»
Geçici Kalıcı Renk Hakkında

Geçici Kalıcı Renk Hakkında

saç bakımı ipuçları
 

Geçici Kalıcı Renk
Geçici kalıcı renk uygulamaları altı ila sekiz şampuanlamaya kadar dayanır. Kıl gövdesini "bulaştırarak" iş görürler - renk kütikül katları içine gömülür.
Saçınız ne kad

Geçici Kalıcı Renk
Geçici kalıcı renk uygulamaları altı ila sekiz şampuanlamaya kadar dayanır. Kıl gövdesini "bulaştırarak" iş görürler - renk kütikül katları içine gömülür.
Saçınız ne kadar çok gözenekli ise, veya uygulama sırasında ne kadar çok ısı (eğer uygulandıysa) kullandıysanız, bulaşma etkisi o kadar bariz ve kalıcı olur, özellikle parlak bir renk kullandıysanız.

Geçici renkler gibi, geçici kalıcı renklerden ileri gelen zararlar, bazı yarı kalıcı renklerden ileri gelen zararlar, bazı yarı kalıcı uygulamalardaki boyaların saçın dış kütikül katında kurutucu bir etki yapabilmelerine rağmen, görünüşte bariz değildir.

Bazı geçici kalıcı renk ürünleri kimyasal hassasiyete neden olabilen boyalar içerirler. Saç boyayıcınızın önerilerini dinleyin veya eğer kendi kendinize bir uygulama yapmayı deniyorsanız etiketi okuyun. Eğer şüpheniz varsa, bir yama testi uygulayın.

Yarı Kalıcı Renk
Orta veya depo kalıcı saç rengi diye de bilinen bu uygulama salonlarda çok yaygın hale gelmiştir ve saçınızın kendi rengini zenginleştirmek için çok üstün etkinlik gösterir.
Geçici ve geçici kalıcı renk uygulamalarının kaplama ve bulaşma etkilerinin aksine, yarı kalıcılar, geliştirici ile karıştırıldığında, saç gövdesini şişiren ve kütikülü açan, rengin kabuk katına hafifçe nüfuz etmesine izin veren alkalin bir bileşen içerirler.

Bir kez saç gövdesine girdiğinde, peroksit bir miktar melanini ortadan kaldırır ve yapay renk moleküllerini oksitler, onların saçın dışına çıkamayacak kadar büyük hale getirir.
Saçın içinde biriktiğinden ve saçın doğal rengini değiştirdiğinden, yarı kalıcı renk daha uzun süre ile kalıcı bir renk (4 ila 6 hafta) sağlarken saçın yapısı üzerinde daha az zarar yapacak ve normal renk ile harmanlanıp zaman içinde solacaktır.

Daha Kalıcı Bir Yapının Renkleri
Saçınızın sağlığını bozabilen bazı kimyasal renk uygulamaları vardır. Bu uygulamalar saçınıza ciddi zararlar verebilir, o dereceye kadar ki, sağlıklı saçınızın ipeksi, düz, parıltılı görünüşünü devam ettirmeniz zor olabilir. Bu kullanılan ürün, saç tasarımcınızın boyayı uygulamaktaki yeteneği, zamanlama, saçınızın durumu, sonraki bakımı, ne sıklıkla düzeltme yapıldığı gibi şeyleri içeren pek çok etkene bağımlı olan ılımlılık ve uzmanlık meselesidir.

Kalıcı saç renkleri, %100 kapatma dahil, çarpıcı bir şekilde saç renginizi değiştirme imkanı verir. Bunlar yarı kalıcı renk uygulamaları ile aynı şekilde iş görürler, ama daha zararlı olabilirler.

Çifte işlem renk uygulamaları saçın rengini gidermeyi içerdiğinden uygulanmakta olan en zararlı işlemdir. Bu tip saç çok güzeldir, ama doğal değildir.

Gelişici boyalar büyük oranda erkeklere pazarlanırlar. Gelişici boyalar bir kanserojen olarak kabul edilen kurşun asetat (metalik bir boya) içerir.
Kurşun saçlı deriden emilen sistemik bir zehirdir ve birikici zararlı etkilere sahip olduğu ispatlanmıştır - ABD sağlık kuruluşları tarafından insan sağlığı için zararlı maddeler listesinde zehirli, tümör yapıcı ve mutasyona neden olan bir madde olarak gösterilmiştir! Bu tip renk saçı kuru ve kırılgan hale getirebilir. Gelişici bir rengi saçına uygulamak isteyen biri için daha iyi bir seçim zararlı etkileri daha az olan bir renk formülünü verilen oranlarda saçlarına sürmeleridir. Bu istenen renk elde edilene kadar daha sonraki salon ziyaretlerinde arttırılabilir.

Demet Testi
İster evde, ister salonda yarı kalıcı, geçici kalıcı uygulamalar gibi, uzun süreli renkler uygulamadan önce, istediğiniz rengi elde etmeniz için bir demet testi yapın.
Salonda biz genellikle altta kalacak şekilde, ense bölgesinde bir kısmı kullanırız; demete rengi uygularız, işlemesini bekleriz, durularız ve sonra rengi kontrol ederiz.
Evde bir hafta boyunca fırçanızdaki veya şampuanlama sonrası saç tellerini biriktirebilirsiniz.
Bu demetleri iyice tarayın ve bir ucundan bantlayın. Rengi uygulayın, rengi almasını bekleyin, durulayın ve rengin sizin isteğinize uygun olup olmadığını inceleyin.

     Sıradaki Makale

Saç Kültürünü Anlamak

saç bakımı ipuçları
 

...

Hatırlanmayacak kadar eski zamanlardan beri insanlar saçlarının bakımı ve görünümüne atfettikleri anlamdan haberdardılar ve kıymetini de biliyorlardı. Bu saf haz ve ilgi veya kesin iticilik kaynağı gibi bizi derinden etkileyebilir. Tüm dünyada, ve özellikle Birleşik Devletl

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 

Evde saç boyarken bir çok bayanın ortak sorunu beyaz saç tellerinin tam kapanmaması. Gerçektende kötü bir görüntü oluşturan bu durum,
birçok bayanı sıkıntıya sokuyor. Sizler için saç boyarken beyaz telleri kapayabilmeniz için neler yapmanız gerektiğini bel

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saçlarınızın rengini değiştirmek mi istiyorsunuz ama piyasadaki saç boyalarının cilde zararlı kimyasallar içerdiğinimi düşünüyorsunuz , o zaman saçlarınızı boyamak ve parlaklık vermek için doğada bulunan renk verici bazı bitki ve otlardan faydanabilirsiniz...

Doğal yöntemleri kullanarak
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Doğal bitkilerle kendi saç boyanızı kendiniz yapabilirsiniz. Ancak saçınızın tamamına uygulamadan önce bir kısmına uygulayarak denemenizde yarar var.

Doğal kumral boya
-100 gr. Papatya
-1/2 litre su
Papatyaları k

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Bayanlar, Koleston Renk Aktifleştirici ile saçlarınızın rengi hiç solmasın.
Saçlarınızı boyadıktan 15 gün sonra paketin içinden çıkan Koleston Renk Aktifleştirici’yi kullanın saçlarınızın rengi ilk günkü gibi parlak ka

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Üç tip ana kimyasal boya vardır:
Direkt boyalar saçı değiştirmez. Doğrudan saç telinin dış yüzeyine sabitlenirler. Boya negatif, saç pozitif yüklü olduğundan birbirlerine mıknatıs gibi yapışarak saça sab

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi