Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Bakımı
»
Hikayenin Özü: Saç Nasıl Büyür

Hikayenin Özü: Saç Nasıl Büyür

saç bakımı ipuçları
 

Saçınızın sağlığını etkileyebilecek nedenler yaşınız, genel sağlık durumunuz, çevre, ve yaşam tarzınızı, özellikle beslenme ve bedensel çalışmanız ile ilişkili olarak, içerir.
Saçınızı nasıl sağlıklı tutacağınızı öğrenmeniz

Saçınızın sağlığını etkileyebilecek nedenler yaşınız, genel sağlık durumunuz, çevre, ve yaşam tarzınızı, özellikle beslenme ve bedensel çalışmanız ile ilişkili olarak, içerir.
Saçınızı nasıl sağlıklı tutacağınızı öğrenmeniz için, bu etkenlerin her birinin saç gelişimini - aynı şekilde kaybını - nasıl etkilediğini ve saçınızın yapısını ve dokusunu nasıl beslediğini veya bozduğunu anlamak zorundasınız.

Bir zamanlar bir tıp kitabında saçın "ruhun barometresi" olabileceğini okumuştum. Görünüşü - onu nasıl şekillendirdiğimizin yanı sıra sağlık durumu - ile saç aklımızda olan biteni yansıtabilir, ve genel sağlık durumumuzun çok iyi bir yansıtıcısı da olabilir.

Trikoloji (Saç Bilimi)
Trikoloji saçı inceleyen bilim
ve uygulamalardır veya, daha özel olarak, saç ve saçlı deri hastalıklarının fiziki, duygusal ve çevresel nedenlerini inceleyen bilim dalıdır.
İsim Yunanca "saç" anlamına gelen tricos kelimesinden türetilmiştir. Bu saç uzmanı saçınız veya saçlı deriniz ile ilgili olabilecek her türlü problemlerinize çözüm üretebilecek yüksek bilgi ve beceriye sahip olan bir kişidir.

Uluslar Arası Saç Uzmanları Birliği dünya çapında saç uzmanları yetiştirme ve sertifika verme konusunda bilinen en etkin kuruluştur.

Kozmetik uzmanları saç biliminde temel bilgilere sahiptirler ve aynı zamanda müşterilerinin kendilerini sadece güzel değil ama sağlıklı da hissetmeleri için onların saçları, ciltleri ve tırnaklarını güzelleştirme ve iyileştirme sanatı ve biliminde yetenekler kazandırılmışlardır.

Diğer taraftan saç uzmanları kozmetik uzmanlığı lisanslarının üzerinde ve çok ötesinde saç bilimi konusunda çok fazla uygulama ile uzman seviyesinde yetiştirilmişlerdir.

Eğer saç ve saçlı derinizde her hangi bir sorununuz varsa baş vurmanız gereken profesyonel sertifikalı bir saç uzmanı olmalıdır.

Saç uzmanları her hangi ve her türlü saç ve saçlı deri içine gömülü olan saç kökü, ve belirli saç sorunlarına veya saç dökülmesine neden olan anormallikleri için saçlı derinin kendisi etraflıca ve mikroskobik olarak inceleyebilirler.

     Sıradaki Makale

Güzel ve Sağlıklı Saçlar için İp Uçları

saç bakımı ipuçları
 

...

Kalıp Gibi Saçlar
Eğer saç spreyini fazla kaçırdıysanız ve saçlarınız kalıp gibi olduysa, spreyin kurulmasını bekleyin. Daha sonra saçlarınızı hafif ıslatarak karıştırın ve spreyin yayılması

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
ince telli saçlar nasıl kalınlaşır ve dolgun hacimli bir görünüm kazanır, ince telli saç kesimi ve bakımı gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.
Saçlarımızın tipini daha çok genetik faktörler belirlemektedir. Eğer sizin saç telinizde genetik olarak ince ise yapabileceğiniz çok fazla bir etki olmayacaktır. Ama yinede hemen vazgeçmeyin. Bu tarz ince telli saçlar içinde yapabileceğiniz etkili şekillendirme teknikleri vardır.

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Hep güzel ve bakımlı gördüğümüz ünlülerin birde günlük salaş hallerini sizlerle paylaşmak istedik.

Özel günler için kullanabileceğiniz her türlü saç stillerini sizlerle paylaştık.Bugün ise dünyaca ünlü yıldızların günlük ve salaş hallerini paylaşmak istedik.

Ünlülerin günlük yaşamlardan derlediğimiz haberimizde, onları en doğal haliyle göreceksiniz
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç kesimi bakımı ve özel maskeler ile ilgili görenlerin imreneceği şekilde saçlarınıza harika görünüm kazandırabilirsiniz. Bu 41 öneriden eminiz işinize yarayacak çok madde var.

1.Öneri : Saçlarım çok kuru diyorsanız ;
Şampuanı sadece ellerinizle, ıslak saçın diplerine dağıtın ve hafifçe yedirin. Durularken incelerek saçın içinden akacak olan şampuan, saçları temizlemek için yeterlidir. Böylece saçlarınızın biraz daha kurumasını önlemiş olursunuz

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Tatil sezonunun başladığı bugünlerde denize girmek için sabırsızlandığınıza eminiz. Peki ya saç bakımınız?

Tatilde Saçlarınızı Koruyun


Yazın tadını çıkartırken saçlarınızdan olmayın!

Deniz suyunun saçlara faydası var fakat uzun süre saçlarınız deniz suyuyla kalırsa tuzlu su saçlarınızı kurutur ve mat bir görünüme sokar.

Tatilde sa
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç bakımınız için kuaförlere veya güzellik merkezlerine para harcamınıza gerek yok. Doğru yöntem ve maskelerle evinizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.
Saç bakımınız için kuaförlere veya güzellik merkezlerine para harcamınıza gerek yok. Doğru yöntem ve maskelerle evinizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Evinizdeki malzemeler ile ışıltılı ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Üstelik bu bakımlarda kimyasal hiç madde yok, tamamen doğal!
saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi