Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Bakımı
»
Saçlı Deri-Saç Bağlantısı

Saçlı Deri-Saç Bağlantısı

saç bakımı ipuçları
 

Saç ve saçlı deri çok farklı olmalarına rağmen yine de karmaşık bir ilişki içindedirler. Pek çok kez saçlarınızla ilgili problemleriniz çoğunlukla saçınızın kendinden değil ama saçlı derinizin altında meyda

Saç ve saçlı deri çok farklı olmalarına rağmen yine de karmaşık bir ilişki içindedirler. Pek çok kez saçlarınızla ilgili problemleriniz çoğunlukla saçınızın kendinden değil ama saçlı derinizin altında meydana gelen olaylardan kaynaklanır.
Saç mucizesinin başlangıç yeni doğrudan gelen olaylardan kaynaklanır. Saç mucizesinin başlangıç yeri doğrudan doğruya saçlı derinizin yüzeyinin altıdır.

Cilde Bakış

Cilt saçı barındırır. Saç gibi, göz ile gördüğümüz cildin en dış tabakası aşırı keratinize olmuş "ölü" hücrelerden meydana gelir ve doğrudan yüzeyin altında bulunanlar için bir kuruyucu olarak hizmet  verir. Yeni keratinize hücrelerin alttan yukarı doğru ittiklerinden yüzeysel cilt hücrelerini devamlı olarak dökeriz.

Beslenme biçiminizdeki protein ile sağlıklı bir cilde sahip olmamız arasındaki ayrılmaz ilişkinin nedeni budur: Uluslararası Saç Uzmanları Birliğine göre, aldığınız proteinin %20 kadarı cildin en dıştaki görünür katmanı bir dereceye kadar hala geçirgenliğini korur; ikincisi, bu ölü hücre katmanları düzenli olarak temizlenip uzaklaştırılmadığında, oluşan hücresel doku birikintileri (aynı zamanda kuruyan ter) saç köklerinin kopmasına olduğu gibi ağır kepeklenmeye de neden olur.

Cilt üç tabakaya ayrılır: epidermis, en dış hücre katmanları düzenli olarak temizlenip uzaklaştırılmadığında, oluşan hücresel doku birikintileri (aynı zamanda kuruyan ter) saç köklerinin kopmasına olduğu gibi ağır kepeklenmeye de neden olur.

Cilt üç tabakaya ayrılır: epidermis, en dış hücre katmanlarını içerir; dermis, saç gelişiminin başladığı epidermis altındaki önemli tabaka; cilt altı tabakası, dermisin altında bulunan yağlı doku katmanı ve cilt için bir yastık görevi görür.

     Sıradaki Makale

Hikayenin Özü: Saç Nasıl Büyür

saç bakımı ipuçları
 

...

Saçınızın sağlığını etkileyebilecek nedenler yaşınız, genel sağlık durumunuz, çevre, ve yaşam tarzınızı, özellikle beslenme ve bedensel çalışmanız ile ilişkili olarak, içerir.
Saçınızı nasıl sağlıklı tutacağınızı öğrenmeniz için, bu etkenlerin her birinin saç gelişimi<

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
ince telli saçlar nasıl kalınlaşır ve dolgun hacimli bir görünüm kazanır, ince telli saç kesimi ve bakımı gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.
Saçlarımızın tipini daha çok genetik faktörler belirlemektedir. Eğer sizin saç telinizde genetik olarak ince ise yapabileceğiniz çok fazla bir etki olmayacaktır. Ama yinede hemen vazgeçmeyin. Bu tarz ince telli saçlar içinde yapabileceğiniz etkili şekillendirme teknikleri vardır.

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Hep güzel ve bakımlı gördüğümüz ünlülerin birde günlük salaş hallerini sizlerle paylaşmak istedik.

Özel günler için kullanabileceğiniz her türlü saç stillerini sizlerle paylaştık.Bugün ise dünyaca ünlü yıldızların günlük ve salaş hallerini paylaşmak istedik.

Ünlülerin günlük yaşamlardan derlediğimiz haberimizde, onları en doğal haliyle göreceksiniz
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç kesimi bakımı ve özel maskeler ile ilgili görenlerin imreneceği şekilde saçlarınıza harika görünüm kazandırabilirsiniz. Bu 41 öneriden eminiz işinize yarayacak çok madde var.

1.Öneri : Saçlarım çok kuru diyorsanız ;
Şampuanı sadece ellerinizle, ıslak saçın diplerine dağıtın ve hafifçe yedirin. Durularken incelerek saçın içinden akacak olan şampuan, saçları temizlemek için yeterlidir. Böylece saçlarınızın biraz daha kurumasını önlemiş olursunuz

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Tatil sezonunun başladığı bugünlerde denize girmek için sabırsızlandığınıza eminiz. Peki ya saç bakımınız?

Tatilde Saçlarınızı Koruyun


Yazın tadını çıkartırken saçlarınızdan olmayın!

Deniz suyunun saçlara faydası var fakat uzun süre saçlarınız deniz suyuyla kalırsa tuzlu su saçlarınızı kurutur ve mat bir görünüme sokar.

Tatilde sa
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç bakımınız için kuaförlere veya güzellik merkezlerine para harcamınıza gerek yok. Doğru yöntem ve maskelerle evinizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.
Saç bakımınız için kuaförlere veya güzellik merkezlerine para harcamınıza gerek yok. Doğru yöntem ve maskelerle evinizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Evinizdeki malzemeler ile ışıltılı ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Üstelik bu bakımlarda kimyasal hiç madde yok, tamamen doğal!
saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi