Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Hakkında
»
Saçınızın Durumunu Belirleme

Saçınızın Durumunu Belirleme

saç bakımı ipuçları
 

Saç aynı anda yağlı ve kuru olabilir ve saçlı deri için de aynı şey geçerlidir. Aslında saç ve saçlı deri her zaman bir değişim içindedir - mevsimlere bağlı olarak, hormonal dalgalanmalara bağlı olar

Saç aynı anda yağlı ve kuru olabilir ve saçlı deri için de aynı şey geçerlidir. Aslında saç ve saçlı deri her zaman bir değişim içindedir - mevsimlere bağlı olarak, hormonal dalgalanmalara bağlı olarak, yaşam biçimi veya beslenme alışkanlıklarındaki değişikliklere bağlı olarak vs. vs. Eğer saçlarınıza boya uygulanmış ise, kuru, hasarlı uçlar ve yağlı bir saçlı deriye sahip olabilirsiniz.

Böyle bir olguda - saç ve saçlı deri sorunları arasında dramatik farkların bulunduğu her hangi bir durumda olduğu gibi - kuru saç sorununa yol açmadan yağlı saçlı deriyi tedavi ederek bir denge hali bulma ihtiyacında olacaksınız.

Normal saç: Hepimiz saçımızın normal olduğunu söylemek isterdik. Bu arada, normal kelimesi kuvvetli, esnek, nemli ve parlak saçları tarif etmek için kullanılan özel bir kavramdır - çapın ince, düz, dalgalı veya kıvırcık olması.

Normal saç ve saçlı deri ile amaç bu dengeli durumu devam ettirmektir.

Yağlı Saç: Yağlı saç bu gün çok yaygın değildir, çünkü uyguladığımız şampuan miktarı sebumu hapsedilmiş durumda tutmaktadır. Yağlı saç çoğunlukla yağlı saçlı deri anlamına gelir.
Eğer yağ bezleri aşırı çalışıyorsa, ince saçlar yumuşak, yağlı bir görünüm alma eğilimindedir.
Ergenlik çağına yeni girenler sıklıkla bu durumu yaşarlar; zaman içinde hormonlar dengelenir ve normale dönerler, yine de sağlıklı bir beslenme ve yaşam tarzı tavsiye edilir.
Bütün saçlı deri olgularında sorunu alevlendirmeden aşırı yağı uzaklaştırabilecek nazik bir temizleyici şampuanın seçilmesi önemlidir.
Uzun kuru saçlar için bir şekillendirici seçerken yağlı saçlı deri için bir şampuan tercih etme ihtiyacı duymanız da pek ala mümkün olabilecektir.

Kuru Saç: Kuru saç mat, cansız ve ileri safhalarda kırılgan bir hal alır. Bu tip saç yumuşak ve ipeksi değil sert bir his verir. Neme muhtaçtır ve çoğu zaman yüksek miktarda proteine ihtiyaç duyar.
Kuru saç kıl gövdesinin dış yüzünde bir katman oluşturan ve parlaklık kazandıran yumuşatıcı ve kaydırıcıların korumasına gereksinim duyar. Islatıcılar nemi bu tip saçın içine girmesini orada kalmasını sağlayacaktır.

Saç değişik nedenlerden dolayı kuru olabilir. Bu özellikle çok kıvırcık ve bukleli saçların doğal hali olabilir. Kuruluk saça uygulanan ürünleri tarafından da meydana getirilebilir - şampuanlar, şekillendirici ürünler veya benzerleri.
Boya, dalga veya uygulamalardan sonra veya klor, tuzlu su, veya soğuk iklimlerdeki aşırı sıcak uygulamaları gibi çevresel sorunlara bir tepki olarak da meydana gelebilir.
Kuru bir saçlı deri saçlar için kullanılan kaba ürünler tarafından veya ürünlerin saç ve saçlı deriden yeterince iyi bir şekilde yıkanıp uzaklaştırılmadığı için de meydana gelebilir.

Kepeği olduğunu düşünen pek çok kişinin aslında kepeği yoktur - onların sadece saçlı derileri üzerinde uzaklaştırmadıkları şampuan artıkları ve ölü hücrelerden oluşmuş birikimin neden olduğu bir pullanma şikayetleri vardır. Bu birikimi uzaklaştırmak için her şampuanlama sırasında saçlı deriye güzel bir masaj uygulamak kesinlikle gereklidir. Hormonal ve çevresel sorunlar kesinlikle kuru saçlı deriye neden olabildikleri gibi sorunu daha da ağırlaştırabilirler. Ve eğer diyetiniz nemli, yumuşak bir cildin devamlılığını sağlamaya yetecek miktarda gerekli yağ asitleri ve vitaminleri içermiyorsa, kuru saçlı deri dahili sorunlar nedeni ile de meydana gelebilir.

Kuru saç ve saçlı deri sorunları için seçilen şampuan ve şekillendiriciler saçı yumuşatmak ve güç vermek yanında nem kazandırmak için de oldukça besleyici bir yapıda olmaları gerekmektedir.

Karışımlar: Aşağıdakiler çok yaygın saç ve saçlı deri karışımlarından bazılarıdır. Ben bunları kendi saç ve saçlı deri tipinizi belirlemenizde ve sonra mevcut ürünler arasından akıllıca bir seçim yapmanızda yardımcı olacak bir kılavuz olarak vermekteyim.

Unutmayın ki, normal yağlı veya kuru durumlar ince, orta veya kalın saç tiplerinde söz konusu olabilir. Hepsi görecelidir.

- Normal saçlı deri ve saç : Bu dengeli sağlıklı konumu düzenli günlük temizleme ve şekillendirme uygulamaları ile devam ettirmek arzulanan şeydir.

- Yağlı saçlı deri ve saç: Fazladan sebum oluşumuna neden olmadan, aşırı müdahaleler veya ürünler ile saçlı deriyi aşırı uyarmaya çalışmayın.

- Kuru saçlı deri ve saç: Nemlendirici ve yumuşatıcılar ile günlük temizleme ve şekillendirme kayıp nem ve proteinleri saç gövdesine katarken, kuru, gergin saçlı deriyi iyileştirmek uzun bir süre alacaktır.

- Yağlı saçlı deri ve kuru saç: Normal ila yağlı saç tipi için bir temizleyici ile her gün nazikçe temizleyin. Bulacağınız bir başka seçenek de normal saç için dengeleyici bir şampuandır. Bunu haftada en az bir defa saflaştırıcı şampuan (temizleyici şampuan olarak da bilinir.) ile değiştirin. Her hangi bir nemlendiricili şekillendiriciyi özellikle kuru saçlı bölgelerinize uygulayın.

- Yağlı saçlı deri ve normal saç: Saç gövdeleri üzerinde bir şekillendirici kullanırken yağlı saçlı deri sorununu yukarıda anlatıldığı gibi tedavi edin.

- Kuru saçlı deri ve normal saç: Saçlı deri için nemlendirici olan yağlı, besleyici şampuanlar kullanın. Bunlar genellikle kuru saç veya normal ila kuru saç tipleri için tasarlanmış şampuanlardır.

     Sıradaki Makale

Değişik Durumlar; Renk, Dalga ve Gevşetici Saç Uygulamaları

saç bakımı ipuçları
 

...

Saç bakımına doğal sağlıklı bir yaklaşım oluşturmaya çalışırken, belirli bir görünüş sağlamak için saçınızı boyama, dalga verme (perma yapma) veya gevşetmeyi bırakma veya çekinme zorunluluğunda değilsiniz. Bununla beraber, nasıl mevcut riskleri en aza indi

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Bazen ufak detaylar muhteşem şeyler yaratabilir. Saç bakımınızda veya saçınıza şekil verirken kullanabileceğiniz bu küçük ama büyük etkili tüyolarla, en zor anlarınızda bile muhteşem saçlarla görünebileceksiniz.
Elidor'un saç uzmanlarının basit ama işe yarar tavsiyelerini uygulayabilirsiniz. İşte en çok kafaya takılan sorulara, uzman cevapları;

Saçlarım çok ince ve fazla dökülüyor. Ne yapabilirim?
Demir, vitamin, su ve biyoti
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Okan bayülgen Kadınlar ve Kuaförler sergisi ile sessizliğini bozdu ve tüm dikkatli üzerine çekti!
Bayülgen, den birde saç itirafı geldi...
Saçlarını uzun yıllardır boyadığını itiraf eden Okan Bayülgen bu sergiyi yaparken nerden ilham aldığını da anlattı.


Akşam''
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saçlarınıza zarar veren işlemlerden kaçınır, düzenli aralıklarla saçlarınız kırıklarını aldırır ve ayda bir saç maskesi yaparsanız,
güzel ve sağlıklı saçlara sahip olursunuz!

Yani aslında düşündüğünüz kadar zor değil, güze

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saç bakımı hakkında kulaktan kulağa dolaşan yüzlerce bilgi vardır. Kimi doğru kimi yanlış!
Sizler için doğru bilinen yanlışlara açıklık getirmek için bir haber düzenledik.

Herkesin bildiği ve doğru sandığı bu saç bakımı bilgilerinin gerçek o

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Nasıl ki cildimizi korumak için onu geceden siler temizleriz ve sabah kalktığımızda güzel bir ciltle karşılaşırız, saçlarımızda aynı özeni ister.
Sabah uyandığınızda kabarık, şekilsiz ve dağınık saçlar görmek istemiyorsanız haberimize göz atmanızı kesinliklikle tavsiye ediyoruz.
İpe

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi