Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Bakımı
»
Saç Bakımına Ayurvedik Bir Yaklaşım

Saç Bakımına Ayurvedik Bir Yaklaşım

saç bakımı ipuçları
 

İçten Dışa Sağlık:
Güzel saçın kaynağı sağlıktı
r - içte dışta iyilik hissi. Sağlık vücuden, aklen ve ruhen iyi durumda olma hali diye tarif edilir. Özünde sağlık varlığımızın bu kavramları arasındaki denge halidir. Vücut, akıl ve r

İçten Dışa Sağlık:
Güzel saçın kaynağı sağlıktı
r - içte dışta iyilik hissi. Sağlık vücuden, aklen ve ruhen iyi durumda olma hali diye tarif edilir. Özünde sağlık varlığımızın bu kavramları arasındaki denge halidir. Vücut, akıl ve ruhumuz biri birileri ile bağlantılıdır ve biri birilerinden ayrı değildirler. Ruh aklımız ve vücudumuz tarafından ortaya konan enerji ve bilgiyi bilinçlilik olarak dışa yansıtır.

Siz düşündüğünüz, yediğiniz ve yaptığınızın toplamısınız. Bu etkinliklerin toplamı sizin sağlık  görüntünüzü oluşturur.

Eğer öğünleri atlıyorsanız, alkol alıyorsanız, egzersiz yapmıyorsanız, bir amacınız yoksa, karamsarsanız, yaşam tarzınızda zehirler ve ilişkiniz varsa ve manevi inançlarınız yoksa, bir takım olumsuzluk riskleri ile karşı karşıyasınız demektir.

Bağışıklık ve sinir sistemi işlev bozuklukları; hormonal rahatsızlıklar; kalp, akciğer ve karaciğer hastalıkları; ve kanser - bunlar bizi, sağlığımızı ve sırası ile saç ve cildimizi etkileyebilecek hastalık çeşitlerinden sadece bazılarıdır.

Bu konu kendi başına ciltler doldurabilir. Bununla beraber ben zihni vücut fizyolojisini besleyen ve bunun devamı olarak saçınızın sağlığını (aynı zamanda cildiniz, tırnaklarınız ve dişlerinizin) geliştiren doğal ve hayatı destekleyen uygulamaları ortaya koymaya çabalayacağım.

Her şeye rağmen, saç sizin bir parçanızdır ve sağlığı oluşturmak için zihni-bedensel yaklaşımı birleştirmek için öne sürülen bir görüş de her şeyin - vücudumuzdaki ve evrendeki her düşünce, her eylem, her atom ve her molekül - biri biri ile ilişkili olduğu ve devamlı bir değişimin içinde olduğudur.

(Her gün şu iki şeyden birisini yapmaktasınız: sağlığınızı geliştirmek veya kendinizde hastalık oluşturmak.)

     Sıradaki Makale

Saçınızın Durumunu Belirleme

saç bakımı ipuçları
 

...

Saç aynı anda yağlı ve kuru olabilir ve saçlı deri için de aynı şey geçerlidir. Aslında saç ve saçlı deri her zaman bir değişim içindedir - mevsimlere bağlı olarak, hormonal dalgalanmalara bağlı olarak, yaşam biçimi veya beslenme alışkanlıklarındaki

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
ince telli saçlar nasıl kalınlaşır ve dolgun hacimli bir görünüm kazanır, ince telli saç kesimi ve bakımı gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.
Saçlarımızın tipini daha çok genetik faktörler belirlemektedir. Eğer sizin saç telinizde genetik olarak ince ise yapabileceğiniz çok fazla bir etki olmayacaktır. Ama yinede hemen vazgeçmeyin. Bu tarz ince telli saçlar içinde yapabileceğiniz etkili şekillendirme teknikleri vardır.

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Hep güzel ve bakımlı gördüğümüz ünlülerin birde günlük salaş hallerini sizlerle paylaşmak istedik.

Özel günler için kullanabileceğiniz her türlü saç stillerini sizlerle paylaştık.Bugün ise dünyaca ünlü yıldızların günlük ve salaş hallerini paylaşmak istedik.

Ünlülerin günlük yaşamlardan derlediğimiz haberimizde, onları en doğal haliyle göreceksiniz
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç kesimi bakımı ve özel maskeler ile ilgili görenlerin imreneceği şekilde saçlarınıza harika görünüm kazandırabilirsiniz. Bu 41 öneriden eminiz işinize yarayacak çok madde var.

1.Öneri : Saçlarım çok kuru diyorsanız ;
Şampuanı sadece ellerinizle, ıslak saçın diplerine dağıtın ve hafifçe yedirin. Durularken incelerek saçın içinden akacak olan şampuan, saçları temizlemek için yeterlidir. Böylece saçlarınızın biraz daha kurumasını önlemiş olursunuz

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Tatil sezonunun başladığı bugünlerde denize girmek için sabırsızlandığınıza eminiz. Peki ya saç bakımınız?

Tatilde Saçlarınızı Koruyun


Yazın tadını çıkartırken saçlarınızdan olmayın!

Deniz suyunun saçlara faydası var fakat uzun süre saçlarınız deniz suyuyla kalırsa tuzlu su saçlarınızı kurutur ve mat bir görünüme sokar.

Tatilde sa
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç bakımınız için kuaförlere veya güzellik merkezlerine para harcamınıza gerek yok. Doğru yöntem ve maskelerle evinizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.
Saç bakımınız için kuaförlere veya güzellik merkezlerine para harcamınıza gerek yok. Doğru yöntem ve maskelerle evinizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Evinizdeki malzemeler ile ışıltılı ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Üstelik bu bakımlarda kimyasal hiç madde yok, tamamen doğal!
saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi