Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Bakımı
»
Saç Şekillendirmenin Tarihi

Saç Şekillendirmenin Tarihi

saç bakımı ipuçları
 

Saçın kültürel amaçları tarih boyunca umutlar, rüyalar, akımlar ve zamanın zaferleri ile dönüşümlü olarak değişmeye ve gelişmeye devam etmiştir. Bir zaman en gösterişli kabul edilen bir saç biçimi bile her zaman güzelliğin en <

Saçın kültürel amaçları tarih boyunca umutlar, rüyalar, akımlar ve zamanın zaferleri ile dönüşümlü olarak değişmeye ve gelişmeye devam etmiştir. Bir zaman en gösterişli kabul edilen bir saç biçimi bile her zaman güzelliğin en sağlıklı veya en doğal ifadesi değildi.
Orta çağ zamanlarında moda tıraş edilmiş kafaya yıkanmadan uzun süre dayanan inanılmaz süslü peruklar giymekti. O zaman kabul gören buydu.

Eski mısırlılar uzun süre saçlarının uzamaya, dalgalı hal almasına ve serbest büyümelerine izin verdiler, ve onlara pek önem vermediler, ta ki zaman içinde önde gelen kişilerden biri saçın  ilgilenmek için çok fazla önem taşımadığına karar vermesine kadar.

Böylece hem erkek hem de kadın için saçlarını kazıtma ve peruk giyme  eski Mısır modası başlamış oldu.

Bu bir dereceye kadar tüm Mısırlıların saç bakımı ve peruklarını sağlamak amacı ile geniş bir berber ve peruk endüstrisinin doğmasına neden olmuştur.

Doğal saç aşağılanırdı, o kadar ki doğal saçların tıraşlanmasını dini inanışın bir parçası olarak algılanırdı.

Peruklar eski Roma İmparatorluğunda da çok yaygındı. Bu moda yeni sakal tıraşı olmuş ve düzgün, kısa kesilmiş saçlarla savaşa giden Sezar''ın lejyonerleri tarafından kısa bir süre için terkedilmiştir.

Sonunda, Roma İmparatorluğu bölündüğünde, erkeklerin saç krallığı da bölündü, Batı temiz kesilmiş, sakal tıraşlı bir görünüm geliştirmiş ve Doğu toplumları uzun saçlarını ve sakallarını devam ettirmiştir.

Eski Roma İmparatorluğunun kadınları doğal saçlarının gerçek yapısını cesurca sergilerken sonradan Kilisenin baskıları sonucunda erkeklerin cinsel duygularını tahrik etmemeleri için ya değişik araçlarla kamufle etmişler yada tamamen örtmüşlerdir.

Asırlar boyu saç modasının bu kafa karıştırıcı ileri geri doğası ve kuşak farklılıkları saçın uzun veya kısa olacağı konusunda yarattığı şiddetli ve karmaşık tartışmalar tarih içinde saç üzerine araştırmalar yapılmasını çekici kılmaktadır.

18. yüzyıl boyunca Amerika peruklu erkek ve kadınların ülkesiydi. Bu modanın önemli bir kısmı Avrupada''dan gemiler yardımı ile getirilmişti. Ve bu dönemin sitillerinin ne doğal ne de sağlıklı olmadığını söylemek zorundayım. Kadınların aşırı hacimli ve pek çok durumda kaba perukları genel toplum içinde geçici bir modaydı. Zamanın berberleri yaratmak, yenilemek ve özünde günümüz standartlarına göre doğanın ucubeleri denecek şeyleri sağlamak için hızırdılar.

Bu peruklar telli ve donanımlıydılar ve dik durmalarını sağlamak için her türlü yapısal teçhizat ile tıka basa doldurmuşlardı.

Bunları takan kadın özel uyuma araçları gibi destek malzemelerine sahip olmak zorundaydı, çünkü bu "saç sitilleri" iki haftada bozulmadan kalmak üzere tasarlanırlardı. Kimin en kötü ve bazen korkutucu saç biçimini tasarlayıp uygulayabileceği bir yarışmaya dönüşmüştür! Bir kadının başı üzerindeki saçlarında peruk olarak gemiler inşa edilmiş, bahçeler ekilmiş, güneş sistemleri oluşturulmuştur.

     Sıradaki Makale

Renk, Dalga ve Gevşetici Saç Uygulamaları

saç bakımı ipuçları
 

...

Saç bakımına doğal sağlıklı bir yaklaşım oluşturmaya çalışırken, belirli bir görünüş sağlamak için saçınızı boyama, dalga verme (perma yapma)
veya gevşetmeyi  bırakma veya çekinme zorunluluğunda değilsiniz. Bununla beraber, nasıl mevcut riskleri

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
ince telli saçlar nasıl kalınlaşır ve dolgun hacimli bir görünüm kazanır, ince telli saç kesimi ve bakımı gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.
Saçlarımızın tipini daha çok genetik faktörler belirlemektedir. Eğer sizin saç telinizde genetik olarak ince ise yapabileceğiniz çok fazla bir etki olmayacaktır. Ama yinede hemen vazgeçmeyin. Bu tarz ince telli saçlar içinde yapabileceğiniz etkili şekillendirme teknikleri vardır.

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Hep güzel ve bakımlı gördüğümüz ünlülerin birde günlük salaş hallerini sizlerle paylaşmak istedik.

Özel günler için kullanabileceğiniz her türlü saç stillerini sizlerle paylaştık.Bugün ise dünyaca ünlü yıldızların günlük ve salaş hallerini paylaşmak istedik.

Ünlülerin günlük yaşamlardan derlediğimiz haberimizde, onları en doğal haliyle göreceksiniz
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç kesimi bakımı ve özel maskeler ile ilgili görenlerin imreneceği şekilde saçlarınıza harika görünüm kazandırabilirsiniz. Bu 41 öneriden eminiz işinize yarayacak çok madde var.

1.Öneri : Saçlarım çok kuru diyorsanız ;
Şampuanı sadece ellerinizle, ıslak saçın diplerine dağıtın ve hafifçe yedirin. Durularken incelerek saçın içinden akacak olan şampuan, saçları temizlemek için yeterlidir. Böylece saçlarınızın biraz daha kurumasını önlemiş olursunuz

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Tatil sezonunun başladığı bugünlerde denize girmek için sabırsızlandığınıza eminiz. Peki ya saç bakımınız?

Tatilde Saçlarınızı Koruyun


Yazın tadını çıkartırken saçlarınızdan olmayın!

Deniz suyunun saçlara faydası var fakat uzun süre saçlarınız deniz suyuyla kalırsa tuzlu su saçlarınızı kurutur ve mat bir görünüme sokar.

Tatilde sa
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç bakımınız için kuaförlere veya güzellik merkezlerine para harcamınıza gerek yok. Doğru yöntem ve maskelerle evinizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.
Saç bakımınız için kuaförlere veya güzellik merkezlerine para harcamınıza gerek yok. Doğru yöntem ve maskelerle evinizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Evinizdeki malzemeler ile ışıltılı ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Üstelik bu bakımlarda kimyasal hiç madde yok, tamamen doğal!
saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi