Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç ve Şampuan
»
Sekiz Adımda Mükemmel Şampuanlama

Sekiz Adımda Mükemmel Şampuanlama

saç bakımı ipuçları
 

Şimdi mevcut saç bakım ürünleri konusunda yeterince bilgiye sahipsiniz, artık saçı şampuanlama ve şekillendirmek için gerçek uygulamalara yönelebilirsiniz.
Pek çoğumuz üzerinden hiç düşünmeden bu işlemi yerine

Şimdi mevcut saç bakım ürünleri konusunda yeterince bilgiye sahipsiniz, artık saçı şampuanlama ve şekillendirmek için gerçek uygulamalara yönelebilirsiniz.
Pek çoğumuz üzerinden hiç düşünmeden bu işlemi yerine getiririz. Bununla beraber, aşağıdaki talimatlar onu mümkün olan en keyif verici ve sağlıklı bir deneyim haline getirebilir.
Unutmayın, şekillendirici veya durulamanın takip ettiği düzenli şampuanlama saçınıza daha fazla nem ve parlaklık verecektir.
Şampuanlama aynı zamanda daha sağlıklı saç gelişimini sağlayabilecek olan saçlı deri kasları ve saç köklerine uyarıcı bir destek de sağlar.

Adım 1: Sıcak su ile saçlarınızı güzelce ıslatın. Saçınızı kaynak su ile yıkamayın ve durulamayın; cilt için olduğu gibi saç ve saçlı destek de kurutucudur.

Adım 2: Avuç içlerinize az miktarda şampuan koyun ve avuçlarınızı biri birine sürterek iyice dağıtın. Şampuanı dağıtmak için avuç içlerinizi başınızın değişik bölgelerine nazikçe dokundurun. Şimdi şampuanlama ve masaj işlemine başlayın. Kaşlar üzerindeki ön saç çizgisinden başlayıp  küçük dairesel hareketler ile tepe noktasına doğru ilerleyin.

Acele etmeyin! Aynı hareketler ile yan saç çizgisinden başın geri ortasına doğru ilerleyin. Son olarak ense bölgesini de halledin. Saçlı deriniz ile parmaklarınızın yumuşak uç kısımları temas etsin, tırnaklarınız için değil her defasında yumuşak bir temas sağlamak için hareket ettirin.Şampuanlandıkça kendinizi saçlı derinizi hareket ettirmeye yoğunlaşın. Eğer saçlarınız uzun ise, şampuanı dağıtmak ve saçlarınızın uzunlamasına temizlenmesini sağlamak için elleriniz ile ara sıra saçlarınızı sıvalayın. Bir şampuanlama en az iki dakika sürmeli; uzun saçlar için üç dakika olabilir.

Adım 3: Yıkayın, yıkayın ve yine yıkayın. Bu adım özellikle sentetik kimyasalları yüklü miktarlarda içeren şampuanlardan kaynaklanan bütün kalıntıları uzaklaştırmak için hayati bir önem taşır.

Yıkandıkça saçınıza nazikçe masaj uygulayın, eğer uzun veya kalın saçlarınız varsa, çekerek saçlı derinizden uzaklaştırın ve sonra duşun altında durup suyun saçlarınızın ararsından akışına izin verin.

Adım 4: Size doğrudan uygulamanız konusunda telkinlerde bulunsalar bile, ticari şekillendiricileri doğrudan saçlı deriniz üzerine uygulamayın. Bu ürünleri saçınızda ihtiyaç duyuları yerlerde kullanmak isteyeceksiniz. Saçınızın uzunluğuna bağlı olarak, az bir miktarını avucunuza koyarak, kuru uçlara veya saçınızın bütün uzunluğu boyunca, gerekli olduğunda uygulayın.

Hafifçe masaj yapın veya demetlerin üzerine hafifçe vurarak yedirin. Sonra adım 3''te belirtildiği gibi iyice durulayın.

Adım 5: Saçınızı nazikçe sıkın veya iyi su emen bir havlı ile kurulayın. Saçlarınızı asla bir havlu veya elleriniz ile karıştırmayın, burmayın veya bükmeyin; sürtünme kütiküle zarar verebilir. Bu sağlıklı saçın anahtarıdır.

Havlu ile kurulama işleminde ne kadar çok nemi uzaklaştırabilirseniz, saç kurutma makinesine o kadar az ihtiyaç duyarsınız.

Adım 6: Saç tipinize uygun olan kalıcı şekillendiriciden ihtiyaç duyulduğu kadarını uygulayın.

Adım 7: Havlu ile kuruladığınız saçınızı taramak için büyük veya geniş dişli bir tarak kullanın.Eğer saçınız uzun ise, alt bölümler ile başlayın, sonra başınızın üst kısımlarına çıkın.

Mümkün olduğunda saçınızı ayırın veya parmaklarınız ile tarayın. Islak saçınızı açmak için fırçalamaktan kaçının ve saçı koparabildikleri veya kırabildikleri için metal taraklardan kaçının.

Adım 8: İhtiyaç duyulan şekillendirici ürünleri uygulayın, sonra şekillendirin.

     Sıradaki Makale

Doğal Saç Boyaları

saç bakımı ipuçları
 

...

Her zaman için saf sebze saç boyama ürünlerinin kaynağı mevcuttur. Bunların arasında en önde geleni kınadır. İster salonda isterse evde uygulansın, pek çok üstün kaliteli saf sebze saç boyaları ve kınalar saç boyaması için günümüzde her yerden temin edilebi

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Dünyaca ünlü yıldızlarında kullanmaya başladığı at kuyruğu bitki özlü şampuan saçlarınız için kurtarıcı olacak.

Türkiye'de yeni yeni tanınan ve kullanılmaya başlanan at kuyruğu şampuanın mucizevi faydaları yankılarını sürdürüyor.Saç dökülmelerini engelleyen ve saç tellerini sağlığa kavuşturan at kuyruğu şampuanı tüm dünyada kullanılıyor ve biliniyor.

Dünyada adını kısa sürede d
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saç sorunlarımızın en başında "saç uzatma" sorunu gelmektedir. Hepimiz uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmak isteriz. Bioblas''ın sizler için hazırladığı
Sarmaşık Özlü Bakım Serisi
ile saçlarım uzamıyor diyenlere

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Hepimiz güzel ve sağlıklı saçlara sahip olmak isteriz. Aslında doğru uygulamarı öğrendikten sonra ve doğru bakımla istediğimiz saçlara kavuşabiliriz.
Sağlıklı saçlar öncelikle doğru saç yıkamadan geçer...

Sağlıklı, parlak ve güçlü saçlar

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Komili Şampuan
Doğal güzellik kaynağı:
Zeytinyağı
Zeytinyağı
nın mucizevi dokunuşu saçınıza ve saç derinize hayat versin.
Özlediğiniz doğal güzelliğine kavuşan saçlarınız her an sa

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Kadınlara Özel Saç Uzamasına Yardımcı ve Onarıcı Set
Marka: Les Cheveux Ecologiques
Sinameki Sülfatsız Şampuan
Coco Glucoside:
Hindistan cevizi yağından elde edilen bitkisel yumuşak temizleyici.
Cocoamphodiacetate:

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi