Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Bakımı
»
Bitkisel Saç Durulamaları Hakkında

Bitkisel Saç Durulamaları Hakkında

saç bakımı ipuçları
 

Saç Durulamaları
Bitkisel saç durulamaları yapı olarak şekillendiricidir ve değişik işlevlere yararlar. Şampuandan sonra saçınıza iyice uyguladıktan sonra, daha kalın ve kolay şekillenir hissi veren olağ

Saç Durulamaları
Bitkisel saç durulamaları yapı olarak şekillendiricidir ve değişik işlevlere yararlar. Şampuandan sonra saçınıza iyice uyguladıktan sonra, daha kalın ve kolay şekillenir hissi veren olağan üstü yumuşak ve parlak bir saç yaratan kütikül kapanmasını sağlayacaktır.
Saç durulamaları saçlı deri için oldukça tedavi edici de olabilir. Seçtiğiniz bileşenlere bağlı olarak, saçın karışıklığını önleyebilirler, asit dengeli pH''yi sağlayabilirler, sabun artıklarını uzaklaştırabilirler ve rengi arttırabilirler.

Ne Zaman Durulamalıyım?

- Eğer normal ila kuru saça sahipseniz, durulamayı şekillendiriciden önce kullanın.

- Eğer yağlı saça sahipseniz, durulamayı şekillendiriciden sonra kullanın.

Bir saç durulaması aromatik ve tedavi edici değeri için son durulama suyuna birkaç damla esans yağı ilavesi kadar basit olabildiği gibi veya pek çok bitki ve esans yağının karışımı olan tedavi edici bir durulama hazırlama gibi karmaşık da olabilir.

Pek çok olasılık mevcuttur. Hazırlamayı seçtiğiniz durulama suyu tipi ne kadar yaratıcı olmak istediğinize bağlıdır. Bitki ve esans yağı tercihiniz durumunuz veya probleminize bağlı olacaktır.

Durulamaların Uygulaması

Saç durulamaları sorununuzun yapısına bağlı olarak saçta bırakılır veya yıkanıp uzaklaştırılabilirler. Örneğin, kepek ve dermatit benzeri saçlı deri sorunları için olan durulamalar sorunu normalleştirmek veya dengelemek için pek çok defa kullanılan uygulamalar saçta uzun süre bekletilmeli ve takip edilmelidir.

Diğer yandan, sirke durulamaları genellikle saçtan yıkanıp uzaklaştırılırlar.

Bir saç durulaması kullanma nedenleriniz uygulama için en uygun yeri ve ne süre saçınızda kalacağını belirleyecektir.

Eğer uygulamayı saçınızdan durulayacaksınız, saçınızı bir havlu ile kurulayın, sonra durulamayı uzun burunlu bir şişeden saçınıza uygulayın.

Saçınızın her tarafına iyice dağıtın, saçınıza uzunluğu boyunca masaj yapın ve soğuk ila ılık su ile durulamadan önce yaklaşık 5 dakika saçınızda bırakın.

Eğer durulamayı saçınızda bırakacaksanız, ilk önce saçınızı nazikçe havlu ile kurulayın, sonra ensenize bir havlu sarın.

Bir lavabo veya leğene eğilerek ince burunlu bir şişeden durulamayı saçınıza uygulayın.

Bir havlu ile kurulayın ve şekil verme ile devam edin.

     Sıradaki Makale

Sekiz Adımda Mükemmel Şampuanlama

saç bakımı ipuçları
 

...

Şimdi mevcut saç bakım ürünleri konusunda yeterince bilgiye sahipsiniz, artık saçı şampuanlama ve şekillendirmek için gerçek uygulamalara yönelebilirsiniz.
Pek çoğumuz üzerinden hiç düşünmeden bu işlemi yerine getiririz. Bununla beraber, aşağıdaki talimatla

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
ince telli saçlar nasıl kalınlaşır ve dolgun hacimli bir görünüm kazanır, ince telli saç kesimi ve bakımı gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.
Saçlarımızın tipini daha çok genetik faktörler belirlemektedir. Eğer sizin saç telinizde genetik olarak ince ise yapabileceğiniz çok fazla bir etki olmayacaktır. Ama yinede hemen vazgeçmeyin. Bu tarz ince telli saçlar içinde yapabileceğiniz etkili şekillendirme teknikleri vardır.

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Hep güzel ve bakımlı gördüğümüz ünlülerin birde günlük salaş hallerini sizlerle paylaşmak istedik.

Özel günler için kullanabileceğiniz her türlü saç stillerini sizlerle paylaştık.Bugün ise dünyaca ünlü yıldızların günlük ve salaş hallerini paylaşmak istedik.

Ünlülerin günlük yaşamlardan derlediğimiz haberimizde, onları en doğal haliyle göreceksiniz
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç kesimi bakımı ve özel maskeler ile ilgili görenlerin imreneceği şekilde saçlarınıza harika görünüm kazandırabilirsiniz. Bu 41 öneriden eminiz işinize yarayacak çok madde var.

1.Öneri : Saçlarım çok kuru diyorsanız ;
Şampuanı sadece ellerinizle, ıslak saçın diplerine dağıtın ve hafifçe yedirin. Durularken incelerek saçın içinden akacak olan şampuan, saçları temizlemek için yeterlidir. Böylece saçlarınızın biraz daha kurumasını önlemiş olursunuz

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Tatil sezonunun başladığı bugünlerde denize girmek için sabırsızlandığınıza eminiz. Peki ya saç bakımınız?

Tatilde Saçlarınızı Koruyun


Yazın tadını çıkartırken saçlarınızdan olmayın!

Deniz suyunun saçlara faydası var fakat uzun süre saçlarınız deniz suyuyla kalırsa tuzlu su saçlarınızı kurutur ve mat bir görünüme sokar.

Tatilde sa
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç bakımınız için kuaförlere veya güzellik merkezlerine para harcamınıza gerek yok. Doğru yöntem ve maskelerle evinizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.
Saç bakımınız için kuaförlere veya güzellik merkezlerine para harcamınıza gerek yok. Doğru yöntem ve maskelerle evinizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Evinizdeki malzemeler ile ışıltılı ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Üstelik bu bakımlarda kimyasal hiç madde yok, tamamen doğal!
saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi