Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Bakımı
»
Bir Saç Kurutma Makinesi ile Çalışma

Bir Saç Kurutma Makinesi ile Çalışma

saç bakımı ipuçları
 

Saçı hava ile kurumaya bırakmanın sağlıklı faydalarının yerini alabilecek hiç bir şey yoktur. Bu konu üzerinde düşünün - her hangi bir ısı biçimi uyguladığınızda veya bir fırçayı kuvvetle saçınızda çektiğinizde, saç

Saçı hava ile kurumaya bırakmanın sağlıklı faydalarının yerini alabilecek hiç bir şey yoktur. Bu konu üzerinde düşünün - her hangi bir ısı biçimi uyguladığınızda veya bir fırçayı kuvvetle saçınızda çektiğinizde, saçı bir arada tutan hidrojen başlarını kırıyorsunuz.
Saç
ınız her gün pek çok çoğunu zaten göğüslemek durumundadır - şampuanlama, havlu ile kurulama, maddelere maruz kalma ve daha pek çoğu. Sıcak hava ile kurutma saçınızın yaşamı ve sağlığını azaltan bir başka maddeyi ilave eder.

Zararın bir kısmını azaltmak için kurutma için ayırdığınız zamanı biraz azaltın - saçınızı tamamen kurutmanız gerekmez - ve kurutucuyu düşük ayarda tutun.

Saç demetleri üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturan kalıcı bir şekillendirici gibi, şekil verici bir koruyucu da kullanın.

Adım 1: Saçınızı hazırlayın.

Suyu damlayan bir saçı sıcak hava ile kurutmayın! O sizin ve elektrik şirketinin enerjisini boşa harcamaktır. Bunun yerine saçınızı havlu ile güzelce kurulayın ve saç kütikülünü ısının zararlarından korumak için kalıcı bir şekillendirici veya uygun bir şekil verici ürün uygulayın.

Adım 2: Isı ile kurutma

Bu teknik saçı kurutmak için veya parmaklarınız ya da fırça ile şekil vermeden önce fazlalık nemden kurtulmak için kullanabileceğiniz tek yöntem olabilir.

Masaj yaparken ve saçı almasını istediğiniz yapı ve hareket etmesini istediğiniz yöne doğru parmaklarınız ile ayırtırken, hava akımını başınızın çevresine doğru yöneltin.

Eğer saçınızı aşağıya doğru düzleştirmek isterseniz, bu adım aşırı fırçalama ve potansiyel kütikül zararını azaltabilir.

Hava akımı hızı ve ısı ayarını saç tipiniz ve durumuna göre ayarlayın.

Sonuçta saçınızın ne kadar çok yapılanmış görünmesini istiyorsanız, o kadar düşük ayarlar kullanmalısınız; aksi halde, saçınızın kontrol dışı veya kıvır kıvır görünmesine neden olan dalga veya buklelerinizi dağıtabilirsiniz.

Adım 3: Şekil verme

Sıcak hava saçlarınızı kısmen kuruttuktan sonra, elde etmek istediğiniz sonuca göre, saç kurutma makinesi ile şekil vermek için kullanabileceğiniz birkaç değişik teknik vardır.

- Hacim ve dolgunluk için, saçlı derinize en yakın taban alanını kurutun, ilk önce hava akımını başınızdan yukarı ve uzağa veya saçınızın almasını istediğiniz aksi yönüne doğru yönlendirin.

- Bu alanı kabartmak için parmaklarınızı veya bir tarağı kullanabilirsiniz. Bu yolla taban alanını kısmen kuruttuktan sonra, uzun kısımları istediğiniz stil çizgileri yönünde kurutun. Kenarlardan arka kısmın tepesine kadar bölge bölge çalışın.

- Düz, ipeksi bir stil için,  hava akımını fırça yönünde uygulayın. Saçın ayrılmış bölümleri veya parçaları ile sistematik olarak çalışın. Uzun saçlarda, alttaki kısımları kuruttukça yolunuzdan uzaklaştırmak için kısımları ayrı tutacak ayırıcı kipler kullanın. Kaba, kıvrımlı veya kıvırcık saçları düzleştirmek için yüksek ısı ve kuvvetli fırçalama ile kurutun (fırça ile uyguladığınız basınç). Dikkatli olarak devam edin ve bu tip şekil vermeyi sınırlandırın, çünkü sık sık uygulandığında saçınıza zarar verecek tip şekil verme tekniği kesin olarak budur.

- Hacmi korurken kıvrımları uzaklaştırmak için, yuvarlak bir fırça ile çok az baskı uygulayın. Saçınızın yapı ve hacmini giderme işlemi dışında ısı ve gerdirmeyi ayni anda kullanmayın.

- Taban kabarması sağlamak için, kullandığınız fırça genişliğinde bir saç bölümünü alın ve fırçayı taban veya saçlı deriye kadar yuvarlayın ki bölümün üzerine otursun ve sonra hava akımını yuvarlayın ki bölümün üzerine otursun ve sonra hava akımını bölümün üzerine otursun ve sonra hava akımını bölümün üzerine doğrultun.

- Fırçanın açısı oluşturulan hacmi belirleyecektir. Tabanda ne kadar çok kabarma sağlarsanız, o kadar çok hacim ve dolgunluk elde edersiniz.

- Kuvvetli bir taban kabarması sağlamak için, bir tarak kullanmayı göz ününde bulundurun; bu bir fırçanın iyi iş göremediği çok dalgalı veya yapılandırılmış saçlarda özellikle yardımcı olur.

- Doğal serbest hareketli bir yapı sağlamak için, kısmen kuruttuktan sonra başınızı yere doğru eğin. Hava akımını takip etmek üzere, saçınızı bu yönde nazikçe fırçalayın, tarayın veya basitçe parmaklarınızı gezdirin.

- Bu saça - özellikle kırılgan , ince ve düz saça - daha fazla kabarıklık, esneklik ve dolgunluk verirken dolaşıklığı azaltacak, saçlı deri dolaşımını düzenleyecek ve genellikle hacim ve dolgunluğu arttıracaktır.

- Bunu yaparken saçı araladığınızdan ve hava akımının saçlı derinize kadar ulaştığından emin olmalısınız.

- Başınızı tekrar yukarı kaldırmadan önce hafif tutucu bir sprey uygulayın.

- Canlı, belirgin bir yapı oluşturmak için, kurutma makinenize dağıtıcı aksesuarı takın.

- Uygun şekil verici ürünü uygulayın, genellikle bir köpük, sıvı jel veya hacim kazandırıcı losyon.

- Başınızı öne doğru eğin ve serbest olarak sarkan saçlarınızı dağıtıcının çukur kısmının içine koyun, dağıtıcıya başınıza doğru bastırın.

- Birkaç dakika sonra başınızı kaldırın sonra bir yana doğru eğin, böylece saçlarınız ondan serbestçe ayrılır ve tekrar dağıtıcıyı uygulayın.

- Bunu diğer tarafta da tekrarlayın.

 

     Sıradaki Makale

Bitkisel Saç Durulamaları Hakkında

saç bakımı ipuçları
 

...

Saç Durulamaları
Bitkisel saç durulamaları yapı olarak şekillendiricidir ve değişik işlevlere yararlar. Şampuandan sonra saçınıza iyice uyguladıktan sonra, daha kalın ve kolay şekillenir hissi veren olağan üstü yumuşak ve parlak bir saç yaratan

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
ince telli saçlar nasıl kalınlaşır ve dolgun hacimli bir görünüm kazanır, ince telli saç kesimi ve bakımı gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.
Saçlarımızın tipini daha çok genetik faktörler belirlemektedir. Eğer sizin saç telinizde genetik olarak ince ise yapabileceğiniz çok fazla bir etki olmayacaktır. Ama yinede hemen vazgeçmeyin. Bu tarz ince telli saçlar içinde yapabileceğiniz etkili şekillendirme teknikleri vardır.

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Hep güzel ve bakımlı gördüğümüz ünlülerin birde günlük salaş hallerini sizlerle paylaşmak istedik.

Özel günler için kullanabileceğiniz her türlü saç stillerini sizlerle paylaştık.Bugün ise dünyaca ünlü yıldızların günlük ve salaş hallerini paylaşmak istedik.

Ünlülerin günlük yaşamlardan derlediğimiz haberimizde, onları en doğal haliyle göreceksiniz
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç kesimi bakımı ve özel maskeler ile ilgili görenlerin imreneceği şekilde saçlarınıza harika görünüm kazandırabilirsiniz. Bu 41 öneriden eminiz işinize yarayacak çok madde var.

1.Öneri : Saçlarım çok kuru diyorsanız ;
Şampuanı sadece ellerinizle, ıslak saçın diplerine dağıtın ve hafifçe yedirin. Durularken incelerek saçın içinden akacak olan şampuan, saçları temizlemek için yeterlidir. Böylece saçlarınızın biraz daha kurumasını önlemiş olursunuz

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Tatil sezonunun başladığı bugünlerde denize girmek için sabırsızlandığınıza eminiz. Peki ya saç bakımınız?

Tatilde Saçlarınızı Koruyun


Yazın tadını çıkartırken saçlarınızdan olmayın!

Deniz suyunun saçlara faydası var fakat uzun süre saçlarınız deniz suyuyla kalırsa tuzlu su saçlarınızı kurutur ve mat bir görünüme sokar.

Tatilde sa
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç bakımınız için kuaförlere veya güzellik merkezlerine para harcamınıza gerek yok. Doğru yöntem ve maskelerle evinizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.
Saç bakımınız için kuaförlere veya güzellik merkezlerine para harcamınıza gerek yok. Doğru yöntem ve maskelerle evinizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Evinizdeki malzemeler ile ışıltılı ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Üstelik bu bakımlarda kimyasal hiç madde yok, tamamen doğal!
saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi