Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Hakkında
»
Doğru Fırçayı Seçme

Doğru Fırçayı Seçme

saç bakımı ipuçları
 

Hiç kuşkuya yer yok: Fırçalama zarar verebilir. Sert fırçalama saçın kütikülünün bir kısmını uzaklaştırarak onu zayıflatır. Bu yüzden fırça kullandığınızda, onun bu iş için uygun alet olup olmadığından emin olmalısınız. Onu nazikçe kullan

Hiç kuşkuya yer yok: Fırçalama zarar verebilir. Sert fırçalama saçın kütikülünün bir kısmını uzaklaştırarak onu zayıflatır. Bu yüzden fırça kullandığınızda, onun bu iş için uygun alet olup olmadığından emin olmalısınız. Onu nazikçe kullanın ve yüksek kaliteli olmasına dikkat edin.
Düşük kaliteli veya hatalı kullanılan fırçalar saçınıza sıcak kurutmadan çok daha fazla zarar verir. Tabi ki, doğru fırça da stilinizin tamamlanmasında olumsuz etkiler yapabilir.

Seçiminizi şekil verme tekniğinize göre yapın; saçınızın yapısı, uzunluğu ve yoğunluğuna; ve elde etmek istediğiniz sonuca göre.

- Yastıklı fırçalar şekil olarak oval veya dörtgendirler. Tercihen doğal kıllardan yapılmışlardır, kuru saçın her tür  fırçalanmasında en iyi seçiminizdir ve uzun saçın düzeltilmesi veya şekli verilmesin de mükemmeldir.

- Kürek fırçalar çoğunlukla büyük boyutlu dörtgen fırçalardır. Onların geniş aralıklı kılları kıvrımları kontrol ederek saç, kurutma sırasında düzleştirme ve yumuşatma için ve de uzun veya kalın saçları açmak için çok elverişlidir.

- Kurutma fırçaları Yuvarlak yastıklı fırça ipeksi, düz stillerin kurutulmasında mükemmeldir. Lastik bir taban üzerinde pek çok sıralar halinde plastik kıllar içerir.

Kıllar mükemmel bir hava akımı, kavrama ve kontrol sağlamak için dizilmişleridir. Fırçanın başı hafifçe yuvarlatılmıştır, kıvrımlar yapabilmeniz için kenarları üzerinde çevirmenize izin verir.

Bir diğer kurutma fırçası, delikli fırça, hızlı ve nazik kurutma için iyidir, çünkü tabanı tamamen deliklidir.

Bu fırça kısa stillerde saçı hacim ve yapı için kabartmak ve yönlendirmekte çok faydalıdır. Saçı çok çabuk havalandırır.

- Yuvarlak fırçalar da kurutma için kullanılır, ama onların temel kullanımları yumuşak bir dolgunluk sağlamak içindir.

Bunlar değişik çap ve kıl tipleri içeririler. Seçtiğiniz çap saçınızın uzunluğu ve arzuladığınız sonuçlar ile uyumlu olmalıdır. Mesela, çok küçük bir yuvarlak fırça uzun saçlar için uygun olmaz.Ben yalnızca saça hacim kazandırırken etkin bir şekilde düzleştiren doğal kıllı tipleri tavsiye ederim.

Çok büyük doğal kıllı yuvarlak fırçalar kıvrımları düzleştirmek ve dolgunluk katmak için çok faydalıdırlar.

Onlar saça uyguladıkları kavrama nedeni ile daha fazla uzunlukları sıcak kurutma ile harika bir şekilde düzleştirmede de etkilidirler.

Metal malzemeli yuvarlak düzleştirmede de etkilidirler. Metal malzemeli yuvarlak fırçalar ısıyı iletir ve bazı hallerde nerede ise kıvırma maşaları gibi davranabilirler.

Özellikle saçınızın çok hassas maşaları gibi davranabilirler.

Özellikle saçınızın çok hassas ve "yıpranmış" uçlarını kuruturken sıcak metal gövdeye çok yakın bulundukları sırada çok dikkatli olun.

     Sıradaki Makale

Bitkisel Haşlama Durulaması

saç bakımı ipuçları
 

...

Bitkisel Haşlama Durulaması
Önerilen bitkileri tek veya karışım halinde kullanabilirsiniz.
Malzemeler:
- 2 çorba kaşığı kuru bitki (aşağıdaki önerilere bakın)
- 1 bardak saf su
- 3-5 damla tercih ettiğiniz esans yağı (isteğe bağlı)

Ürün Miktarı:

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Bazen ufak detaylar muhteşem şeyler yaratabilir. Saç bakımınızda veya saçınıza şekil verirken kullanabileceğiniz bu küçük ama büyük etkili tüyolarla, en zor anlarınızda bile muhteşem saçlarla görünebileceksiniz.
Elidor'un saç uzmanlarının basit ama işe yarar tavsiyelerini uygulayabilirsiniz. İşte en çok kafaya takılan sorulara, uzman cevapları;

Saçlarım çok ince ve fazla dökülüyor. Ne yapabilirim?
Demir, vitamin, su ve biyoti
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Okan bayülgen Kadınlar ve Kuaförler sergisi ile sessizliğini bozdu ve tüm dikkatli üzerine çekti!
Bayülgen, den birde saç itirafı geldi...
Saçlarını uzun yıllardır boyadığını itiraf eden Okan Bayülgen bu sergiyi yaparken nerden ilham aldığını da anlattı.


Akşam''
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saçlarınıza zarar veren işlemlerden kaçınır, düzenli aralıklarla saçlarınız kırıklarını aldırır ve ayda bir saç maskesi yaparsanız,
güzel ve sağlıklı saçlara sahip olursunuz!

Yani aslında düşündüğünüz kadar zor değil, güze

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saç bakımı hakkında kulaktan kulağa dolaşan yüzlerce bilgi vardır. Kimi doğru kimi yanlış!
Sizler için doğru bilinen yanlışlara açıklık getirmek için bir haber düzenledik.

Herkesin bildiği ve doğru sandığı bu saç bakımı bilgilerinin gerçek o

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Nasıl ki cildimizi korumak için onu geceden siler temizleriz ve sabah kalktığımızda güzel bir ciltle karşılaşırız, saçlarımızda aynı özeni ister.
Sabah uyandığınızda kabarık, şekilsiz ve dağınık saçlar görmek istemiyorsanız haberimize göz atmanızı kesinliklikle tavsiye ediyoruz.
İpe

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi