Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Bakımı
»
Saç Gelişimi Hakkında Bilgiler

Saç Gelişimi Hakkında Bilgiler

saç bakımı ipuçları
 

Saç Gelişimi
Saç
verimli gelişimi sırasında şaşkınlık vericidir. Aslında onun hücresel üretimi vücutta kemik üretiminin ardından ikinci sıradadır! Saçımız ayda ortalama 13 mm kadar uzar ve bazen yaz aylarındaki faaliyet hız

Saç Gelişimi
Saç
verimli gelişimi sırasında şaşkınlık vericidir. Aslında onun hücresel üretimi vücutta kemik üretiminin ardından ikinci sıradadır! Saçımız ayda ortalama 13 mm kadar uzar ve bazen yaz aylarındaki faaliyet hızından dolayı bir miktar hızlanabilir. Bununla beraber, yaşlandıkça saç gelişmi hızı yavaşlar ve hatta saç dökülmesi başlayabilir.
Saçınız gelişim dönemleri geçirir. Bir saçın kendine özgü etkin gelişim safhasına yeni doku gelişim safhası (anagen safha) denir ve ortalama üç ila beş yıl sürer.

Eğer kesilmeden bırakılırsa, bu dönemde saç 45 ila 75 cm kadar uzayabilir. Sonra saç, 100 gün kadar dinlendiği ve sonra döküldüğü son safha (telofaz safhası) ulaşmadan hemen önce dinleme safhası (katagen safha) denen ara veya geçiş safhasına girer.

Kafamızda bulunan saçların % 10 ila 15''i dinlenme safhasındadır. Her saç kendi gelişim, dinlenme ve dökülme safhalarını takip eder, bu yüzden her saç değişik hızlarda büyür.

Normal sağlıklı koşullarda, hepsinin aynı anda dinleneceği ve döküleceği gibi konularla ilgilenmezsiniz.

     Sıradaki Makale

Saçlarınız İçin Şekillendirici Seçimi

saç bakımı ipuçları
 

...

Çok çeşitli şekillendiriciler mevcuttu. Duşun altında her şampuandan sonra kullandığınız günlük yıkama sonrası şekillendiricisi vardır. Saç gövdesine birkaç molekül  kalınlığında faydalı bir koruyucu tabakanın yapışmasını sağlayarak iş görür. Bu tabaka durula

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
ince telli saçlar nasıl kalınlaşır ve dolgun hacimli bir görünüm kazanır, ince telli saç kesimi ve bakımı gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.
Saçlarımızın tipini daha çok genetik faktörler belirlemektedir. Eğer sizin saç telinizde genetik olarak ince ise yapabileceğiniz çok fazla bir etki olmayacaktır. Ama yinede hemen vazgeçmeyin. Bu tarz ince telli saçlar içinde yapabileceğiniz etkili şekillendirme teknikleri vardır.

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Hep güzel ve bakımlı gördüğümüz ünlülerin birde günlük salaş hallerini sizlerle paylaşmak istedik.

Özel günler için kullanabileceğiniz her türlü saç stillerini sizlerle paylaştık.Bugün ise dünyaca ünlü yıldızların günlük ve salaş hallerini paylaşmak istedik.

Ünlülerin günlük yaşamlardan derlediğimiz haberimizde, onları en doğal haliyle göreceksiniz
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç kesimi bakımı ve özel maskeler ile ilgili görenlerin imreneceği şekilde saçlarınıza harika görünüm kazandırabilirsiniz. Bu 41 öneriden eminiz işinize yarayacak çok madde var.

1.Öneri : Saçlarım çok kuru diyorsanız ;
Şampuanı sadece ellerinizle, ıslak saçın diplerine dağıtın ve hafifçe yedirin. Durularken incelerek saçın içinden akacak olan şampuan, saçları temizlemek için yeterlidir. Böylece saçlarınızın biraz daha kurumasını önlemiş olursunuz

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Tatil sezonunun başladığı bugünlerde denize girmek için sabırsızlandığınıza eminiz. Peki ya saç bakımınız?

Tatilde Saçlarınızı Koruyun


Yazın tadını çıkartırken saçlarınızdan olmayın!

Deniz suyunun saçlara faydası var fakat uzun süre saçlarınız deniz suyuyla kalırsa tuzlu su saçlarınızı kurutur ve mat bir görünüme sokar.

Tatilde sa
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç bakımınız için kuaförlere veya güzellik merkezlerine para harcamınıza gerek yok. Doğru yöntem ve maskelerle evinizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.
Saç bakımınız için kuaförlere veya güzellik merkezlerine para harcamınıza gerek yok. Doğru yöntem ve maskelerle evinizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Evinizdeki malzemeler ile ışıltılı ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Üstelik bu bakımlarda kimyasal hiç madde yok, tamamen doğal!
saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi