Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Bakımı
»
Güzel Saça Beslenme Açısından Bir Yaklaşım

Güzel Saça Beslenme Açısından Bir Yaklaşım

saç bakımı ipuçları
 

Temel olarak saç günlük gıdalarımızın bir dönüşümüdür. Güçlü, güzel saçlar güçlü iyi bir sindirim sistemine sahip olduğumuzu ve gıdalarımızı en iyi şekilde hazmettiğimizi gösterir. Gıda tercihlerimiz fiziki ve zihni safhaların

Temel olarak saç günlük gıdalarımızın bir dönüşümüdür. Güçlü, güzel saçlar güçlü iyi bir sindirim sistemine sahip olduğumuzu ve gıdalarımızı en iyi şekilde hazmettiğimizi gösterir. Gıda tercihlerimiz fiziki ve zihni safhaların her birinde vücut kimyamızı etkiler.
Gıda tercihlerimize dikkat ettiğimiz ve ihtiyaç duyduğumuz bütün besleyici maddeleri aldığımızdan emin olduğumuz durumlarda akıl-vücut fizyolojimizde büyük değişikler yapabilir ve bir denge hali oluşturabiliriz. Bundan daha basit ve güzel bir şey ne olabilir?

Tercihen bütün gıdaları içeren dengeli bir diyet bize müthiş bir enerji sağlayacaktır; stres dahil, zehirlere karşı kuvvetli, çabuk iyileşen bir vücut; ve parlak, pırıldayan saç,
parlak saç, parlak bir cilt ve pırıldayan gözler.

Cerrahi merkezine göre, Bileşik Devletlerdeki hastalıkların %68'i diyet ile ilişkilidir.

Ulusal Bilim Derneğine göre kanserlerin %30'u diyet ile ilişkilidir. Yorgunluk temel olarak aşırı işlem görmüş ve ayrıştırılmış gıdaları - vücudumuzun büyük ihtiyaç duyduğu besinlerden yoksun ve kimyasal maddeler ile işlem görmüş gıdalar - büyük miktarlarda tüketmemize bağlı olarak yorgunluk yaygın bir salgın halini almıştır.

Sağlıklı Bir Diyetin Kuralları

Besinler gıdanın temel birleşenleridir ve üç temel hayati işlevi yerine getirirler:

- Enerji sağlayan yakıt işini görmek

- Vücut dokuları ve organlarını yenileyen ve tamir eden ham maddeleri sağlamak

- Vücutta devamlı olarak meydana gelen metabolik işlevleri düzenlemek

Saç ve cildin sağlığı besinlerin düzenli olarak temin edilmesine bağlıdır. Rafine şeker, belirli baharatlar, kimyasal katkılar, meşrubat ve benzeri şeyler almak saç üzerinden tüketici ve zayıflatıcı etkilerde bulunurken, sağlıklı, besleyici gıdalar yemek ona esneklik ve kuvvet kazandıracaktır. İyi beslenmenin en temel kuralları şunlardır:

- Besinlerin miktarını en fazlaya çıkartabilmek için çok değişik gıdalar alın.

- Sağlıklı bir kiloyu koruyun.

- Az katı yağ içeren bir diyeti tercih edin, özellikle doymuş yağlar ve kolesterolden kaçının.

- Sebze, meyve ve işlenmiş taneli tahıllardan zengin bir diyet seçin.

- Şeker kullanımını kısıtlayın.

- Tuz ve sodyum alımını kısıtlayın.

- Eğer alkollü içecekler kullanıyorsanız, kısıtlı miktarlarda alın.

Konu üzerinde pek çok etraflı yayın mevcuttur ve eğer siz kendi diyetinizi oluşturmak, adapte etmek veya incelemek istiyorsanız, profesyonel bir diyet uzmanı ile temasa geçmeniz yararlı olabilir.

 

     Sıradaki Makale

Saç Gelişimi Hakkında Bilgiler

saç bakımı ipuçları
 

...

Saç Gelişimi
Saç
verimli gelişimi sırasında şaşkınlık vericidir. Aslında onun hücresel üretimi vücutta kemik üretiminin ardından ikinci sıradadır! Saçımız ayda ortalama 13 mm kadar uzar ve bazen yaz aylarındaki faaliyet hızından dolayı bir miktar hızlanabilir. Bununla be

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
ince telli saçlar nasıl kalınlaşır ve dolgun hacimli bir görünüm kazanır, ince telli saç kesimi ve bakımı gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.
Saçlarımızın tipini daha çok genetik faktörler belirlemektedir. Eğer sizin saç telinizde genetik olarak ince ise yapabileceğiniz çok fazla bir etki olmayacaktır. Ama yinede hemen vazgeçmeyin. Bu tarz ince telli saçlar içinde yapabileceğiniz etkili şekillendirme teknikleri vardır.

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Hep güzel ve bakımlı gördüğümüz ünlülerin birde günlük salaş hallerini sizlerle paylaşmak istedik.

Özel günler için kullanabileceğiniz her türlü saç stillerini sizlerle paylaştık.Bugün ise dünyaca ünlü yıldızların günlük ve salaş hallerini paylaşmak istedik.

Ünlülerin günlük yaşamlardan derlediğimiz haberimizde, onları en doğal haliyle göreceksiniz
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç kesimi bakımı ve özel maskeler ile ilgili görenlerin imreneceği şekilde saçlarınıza harika görünüm kazandırabilirsiniz. Bu 41 öneriden eminiz işinize yarayacak çok madde var.

1.Öneri : Saçlarım çok kuru diyorsanız ;
Şampuanı sadece ellerinizle, ıslak saçın diplerine dağıtın ve hafifçe yedirin. Durularken incelerek saçın içinden akacak olan şampuan, saçları temizlemek için yeterlidir. Böylece saçlarınızın biraz daha kurumasını önlemiş olursunuz

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Tatil sezonunun başladığı bugünlerde denize girmek için sabırsızlandığınıza eminiz. Peki ya saç bakımınız?

Tatilde Saçlarınızı Koruyun


Yazın tadını çıkartırken saçlarınızdan olmayın!

Deniz suyunun saçlara faydası var fakat uzun süre saçlarınız deniz suyuyla kalırsa tuzlu su saçlarınızı kurutur ve mat bir görünüme sokar.

Tatilde sa
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç bakımınız için kuaförlere veya güzellik merkezlerine para harcamınıza gerek yok. Doğru yöntem ve maskelerle evinizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.
Saç bakımınız için kuaförlere veya güzellik merkezlerine para harcamınıza gerek yok. Doğru yöntem ve maskelerle evinizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Evinizdeki malzemeler ile ışıltılı ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Üstelik bu bakımlarda kimyasal hiç madde yok, tamamen doğal!
saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi