Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Dökülmesi
»
Saç Dökülmesi ve Hormon Sistemi

Saç Dökülmesi ve Hormon Sistemi

saç bakımı ipuçları
 

Saç dökülmesine neden olabilen hormonal düzensizlikler vücudun büyük kimyasal düzenleyicisi olan hormonal sistem ile ilişkilidirler.
Bu sistem küçük salgı bezleri ve hücre kümeleri aracılığı ile gelişim, metabolizma, cinsel işle

Saç dökülmesine neden olabilen hormonal düzensizlikler vücudun büyük kimyasal düzenleyicisi olan hormonal sistem ile ilişkilidirler.
Bu sistem küçük salgı bezleri ve hücre kümeleri aracılığı ile gelişim, metabolizma, cinsel işlevler ve gerilim tepkilerini içeren işlemleri kontrol eden  hormonları kan dolaşımına salgılar. Hormonal sistemin etkileri yavaş ve uzun sürelidir.

Beynin tabanında bulunan hipofiz bezi yönetici salgı bezi diye de adlandırılır çünkü onun salgıladığı bezleri gibi diğer salgı bezlerini uyarır.

Tiroid salgı bezi vücudun metabolizması ve kalsiyum dengesini düzenleyen hormonları üretir. Kalsiyum saç için önemli bir besleyicidir. Az çalışan tiroid (hipotroidi) ağır çalışan metabolizma ile birlikte şiddetli saç dökülmesi; kaba kuru, kırılgan saç; ve kuru, kaba bir cilde neden olur.

Aşırı çalışan tiroid (hipertiroidi) de saç dökülmesine neden olabilir; aşırı çalışan yağ bezlerine ed neden olabilir, böylece cilt ve saç yağlanır. Bu her iki durumda tıbbi müdahaleyi gerektirir.

Pankreas kan şekerimizi düzenleye insülüini üretir. Kan şekerimizi düzenleyen insülüini üretir. Kan şekeri vücudun dokuları için yakıttır.Ünsülin seviyesi çok düştüğünde hiperglisemi veya yüksel kan şekeri ile sonuçlanır.

Her iki durumda saç dökülmesi dahil, hem fiziki hem de ruhi, geniş bir yelpazeye yayılan belirtilere neden olabilir. Bununla beraber, tanısı konduğunda her ikisi de başarı ile tedavi edilirler. Stres dekan şekeri seviyeleri üzerinde güçlü etkilere sahiptir.

Böbrek üstü bezleri ağırlıklı olarak her ikisinin de vücudun stres ile başa çıkmasında yardımcı olan adrenalin ve kortizol salgılarlar.

Bununla beraber bu hormonların aşırı miktarlarda sistemde dolaşıyor olmaları saç ve cilt üzerinde çok büyük zararlara neden olabilir. Böbrek üstü bezleri belirli bir miktar androjen (erkek cinsiyet hormonu üretiminden de sorumludur.)

Kadınlarda ilave androjen üretimi yumurtalıklarda gerçekleştirilir. Bununla beraber, eğer yumurtalıklar çok fazla androjen üretecek olurlarsa androjen fazlalığı belirtileri denen şey meydana gelir. (Bu sistemleri için çok fazla miktarda androjen aldıkları hormon yerine koyma tedavilerinde de meydana gelebilir.) Bu belirti kadınlarda saç dökülmesinin genel bir nedenidir; bunun belirtileri hafif saç dökülmesinin erkek tipi kelliğe kadar değişiklik gösterir.

Bu durum tiroid hastalığı veya yumurtalık kistlerinden eklem romatizmasına kadar çok daha derin sorunlara işaret edebilir.

Eğer kendi kendine düzelmeyen normal dışı bir saç dökülmesi yaşıyorsanız, hormon seviyelerinizin kontrol edilmesi şarttır. Ve aşırı kilolu iseniz, bunu göz önünde bulundurun:

Aşırı yağ androjen için fabrika görevi görür ki bu -  denge halinde değil ise - insülin seviyelerinizi olduğu gibi kan basıncı ve kan yağları seviyelerini de yükseltecektir.

     Sıradaki Makale

Doğru Saç Bakım Ürününüzü Seçmeniz İçin Öneriler

saç bakımı ipuçları
 

...

Saç Bakım Uygulamanızı Özelleştirme:
Doğru Ürünleri Seçme
Saç bakım ürünleri
dünya çapında milyonlarca dolarlık bir endüstri oluşturur. Yerel dükkan, süper market, sağlıklı gıda satıcı veya gözdeniz olan salonunuzun reyonlarını dolaşırken, saç bakım formülleri seçenekl

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Saç dökülmenizi durduracak ve dökülen saçlarınızı yeniden canlandıracak bu ürünün ayrıntıları haberimizde!

Alopecia Deri Spreyi, hem saçın dökülmesini önlemeye ve hem de saçın yeniden oluşmasına yardımcı olurken, yıpranmış ve yaşlanmış saçları onararak yeniler.Kadın ve erkeklerin saç dökülmesi problemlerine karşı Dermo Clean Laboratuarları tarafından geliştirilen, Fi
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Evliliğe giden yol stresten geçiyor. Bu süreçte strese giren çiftlerin saçları dökülüyor!

Evlilik kararı ve evlenme zamanına kadar geçecek olan sürenin çiftlerde stres kaynağı olduğunu söyleyen Saç Bakım Danışmanı Ecz. Dr. Özden Kasımoğulları, stresi ise saç dökülmelerinin en büyük nedenlerinden biri olarak gösterdi.Hayatınızın en önemli kararını aldınız ve

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç dökülmesi üzerine yapılan bir araştırmada ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Bu sonuçlar sizi çok şaşırtacak!

Saç dökülmesine yönelik gerçekleştirilen tüketici araştırması Türkiye''de üniversite okuyan kişilerin okumayanlara göre çok daha fazla saç dökülme sorunu yaşadığını ortaya koydu.Araştırmaya göre saç dökülmesi şikâyeti ile eczaneye başvuranla
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç bakımınızda kimyasal içeren ürünler yerine bitkisel yöntemlerden faydalanın. Saç dökülmesine zeytinyağı ve sarımsakla karşı koyun.

Zeytinyağı ve Sarımsakla Muhteşem Saçlar

Saç dökülmesini yavaşlatan sarımsak ve zeytinyağı ile saç bakımı özellikle son yıllarda oldukça popüler hale geldi.

Sarımsağın sülfür, vitamin ve selenyum içeriği, zeytinyağının yumuşatıcı etkisiyle
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saçlarınız bir süredir dökülmeye başladı ve bu durum sizde olumsuz düşünceler mi oluşturmaya başladı?
Hemen telaşa kapılmayın!


Bazı saç dökülmeleri vardır ki onlar mevsimsel saç dökülmeleridir. Her saç dökülmesi bir hastalığa yada saçlarınız
saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi