Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Bakımı
»
Kesim ve Stilinizi Kişiselleştirme

Kesim ve Stilinizi Kişiselleştirme

saç bakımı ipuçları
 

Kesim ve Stilinizi Kişiselleştirme
Saç
tipiniz, yapınız ve durumuna olduğu kadar neye "benzemesi" ni istediğinize de bağlı olarak berberiniz ile birlikte çabalayarak en kolay şekillendirebileceğiniz ve kişiliğinizi en iyi

Kesim ve Stilinizi Kişiselleştirme
Saç
tipiniz, yapınız ve durumuna olduğu kadar neye "benzemesi" ni istediğinize de bağlı olarak berberiniz ile birlikte çabalayarak en kolay şekillendirebileceğiniz ve kişiliğinizi en iyi şekilde yansıtacak kendi stilinizi belirleyebilirsiniz.
Şimdi bu küçümsenecek bir yükümlülük değildir. Doğal sağlıklı bir saç stili genellikle şeklini korumak veya kolay şekillenebilir olması için  çok fazla ürüne gereksinim göstermeyen bir kesim anlamına gelir. Saç kesiminiz sizin saç stilinizin temelidir.

Eğer saç kesimi sizin için özellenmişse - saç tipi, yapı ve durumunuz ve yaşam tarzınız - bu durumda saçınızın güzel görünmesi için büyük miktarlarda ürün ve araç kullanmanız gerekmez.

Lütfen beni yanlış anlamayın. Şekillendirici ürünler kullanmak ve saç kurutma makinesi ile saç kurutmak uygundur. Her şeyin belli bir ölçü içinde yapılması önemlidir.

Yaşamda olduğu gibi denge için her şey yeterli miktarlarda olmalıdır.

Kesim Stili Yaratır

Saç bizim kişiliğimizi yansıtır ve kendimizi nasıl hissettiğimiz konusunda söyleyecek çok şeyi olan, vücudumuzun en derin doğal bir kısmıdır.

Stilin biçimi veya çok şeyi olan, vücudumuzun en derin doğal bir kısmıdır. Stilin biçimi veya şekli saç kesimine bağlı olacaktır.

Ben müşterilerimin saçını keserken, ilk önce uzun uzun beklentileri hakkında konuşurum. Benim müşterilerime sorduğum ve sizin de kendi kendinize sormanız gereken soruların bazıları şunlardır:

- Saçınız hakkında bazı özel hoşnutluk veya hoşnutsuzluklarınız var mıdır?

- Stilinizin çok güzel görünmesi için evde ne yapmayı arzularsanız?

- Saçınız için ne kadar zaman ayırırsınız?

- Ne kullanma arzusundasınız, hazır ürün, yapının dokusunu değiştirmek, öyleyle söyleyin?

Vücut yapılarına da bakarım - boy, ağırlık, baş biçimi, yüz biçimi - ve etkili bölgeleri (örneğin, pırıltı gözler, çıkık elmacık kemikleri veya dolgun dudaklar) öne çıkarırken belirli bazılarını da (geniş veya dar alın, kısa boyun, iri burun veya kulaklar veya geniş surat gibi) kamufle ederim.

Doğal Görünüşünüz ile Çalışma

Hayali stilize etme, istenen değişikliği sağlamak için doğal görünüşünüz temelinde saçın ağırlık ve uzunluğunun yerini değiştirme işlemidir. Bu istenen vurgu ve etkileri yaratmanın anahtarı denkleştirmedir. İşte bazı esaslar:

Görünüşünüzü dengeleme:

Yüzünüzün boyutları ve biçimi saç kesim biçiminiz ile tamamlanmalıdır.

Orantı: Küçük vücutlar büyük veya aşırı uzun saç stilleri ile daha da küçük görünürler ve iri vücutlar çok kısa veya kafaya çok yakın saç stilleri ile daha da iri görünürler.

Vücut boyutları ve boyunuza bağlı olarak, saç stiliniz vücudunuzun geri kalan kısımlar ile denge içinde olmalıdır.

Perçem: Perçem veya kakül gözlerinizi ortaya çıkarmak için kullanılmalıdır. Çok uzun ve çok kalın bir perçem gözün vurgusunu azaltacak ve burnunuzu öne çıkaracak, yüzünüzün daha küçük görünmesine neden olacaktır.

Bununla beraber, doğru uzunluktaki bir perçem gözlerinizi ortaya çıkaracaktır.

Kısım:  Ön kısım çok az kişi tarafından kullanılabilir (küçük çocuklar ve delikanlılar dışında.) Yan kısım veya kısımsızlık tercih edilir; veya yumuşak bir perçem (kakül) ilave edin.

Uzunluk: Uzun saçlar dolgunluğa sahip serbest hareket eden bir çizgi oluşturmak üzere kürek kemiklerinin altında veya omuzların üzerinde  olmalıdır.

Kısa saç yüz özellikleri, boyun ve omuz yapısını daha fazla öner çıkarır.

Stil verme talimatları:  Yüzden  geriye doğru taranmış seviyelendirilmiş veya kat yapılmış saç yüz özelliklerini ortaya çıkarabilen daha dolgun bir şekil yaratabilir.

Öne yüzün üzerine doğru katlandırılmış saç genellikle pek çok kişi için uygun değildir.

     Sıradaki Makale

Kesim Kuralları

saç bakımı ipuçları
 

...

Kesim Kuralları
Ne tip bir saç kesiminin sizin beklenti ve ihtiyaçlarınızı karşılayacağını tasarlarken üç ana kural vardır.
- Hat: Kesimin dış sınırları
- Şekil: Kesimin boyutsal biçimi
- Uzunluk: kısadan ortaya, uzuna ve aradaki bütün uzun

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
ince telli saçlar nasıl kalınlaşır ve dolgun hacimli bir görünüm kazanır, ince telli saç kesimi ve bakımı gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.
Saçlarımızın tipini daha çok genetik faktörler belirlemektedir. Eğer sizin saç telinizde genetik olarak ince ise yapabileceğiniz çok fazla bir etki olmayacaktır. Ama yinede hemen vazgeçmeyin. Bu tarz ince telli saçlar içinde yapabileceğiniz etkili şekillendirme teknikleri vardır.

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Hep güzel ve bakımlı gördüğümüz ünlülerin birde günlük salaş hallerini sizlerle paylaşmak istedik.

Özel günler için kullanabileceğiniz her türlü saç stillerini sizlerle paylaştık.Bugün ise dünyaca ünlü yıldızların günlük ve salaş hallerini paylaşmak istedik.

Ünlülerin günlük yaşamlardan derlediğimiz haberimizde, onları en doğal haliyle göreceksiniz
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç kesimi bakımı ve özel maskeler ile ilgili görenlerin imreneceği şekilde saçlarınıza harika görünüm kazandırabilirsiniz. Bu 41 öneriden eminiz işinize yarayacak çok madde var.

1.Öneri : Saçlarım çok kuru diyorsanız ;
Şampuanı sadece ellerinizle, ıslak saçın diplerine dağıtın ve hafifçe yedirin. Durularken incelerek saçın içinden akacak olan şampuan, saçları temizlemek için yeterlidir. Böylece saçlarınızın biraz daha kurumasını önlemiş olursunuz

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Tatil sezonunun başladığı bugünlerde denize girmek için sabırsızlandığınıza eminiz. Peki ya saç bakımınız?

Tatilde Saçlarınızı Koruyun


Yazın tadını çıkartırken saçlarınızdan olmayın!

Deniz suyunun saçlara faydası var fakat uzun süre saçlarınız deniz suyuyla kalırsa tuzlu su saçlarınızı kurutur ve mat bir görünüme sokar.

Tatilde sa
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç bakımınız için kuaförlere veya güzellik merkezlerine para harcamınıza gerek yok. Doğru yöntem ve maskelerle evinizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.
Saç bakımınız için kuaförlere veya güzellik merkezlerine para harcamınıza gerek yok. Doğru yöntem ve maskelerle evinizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Evinizdeki malzemeler ile ışıltılı ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Üstelik bu bakımlarda kimyasal hiç madde yok, tamamen doğal!
saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi