Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Bakımı
»
Saç ve Saçlı Deriniz Hakkında Bilgiler

Saç ve Saçlı Deriniz Hakkında Bilgiler

saç bakımı ipuçları
 

Saç ve Saçlı Derinizi Değerlendirme
NORMAL İLA KURU SAÇLAR İÇİN, NORMAL İLA YAĞLI SAÇ İÇİN, İNCE SAÇLAR İÇİN, YENİDEN NEMLENDİRMEK İÇİN, YOĞUN PROTEİN ŞEKİLLENDİRMESİ UYGULAMASI İÇİN, YAPILANDIRMAK İÇİN, DAHA KALIN SAÇLAR İÇİN...

Saç ve Saçlı Derinizi Değerlendirme
NORMAL İLA KURU SAÇLAR İÇİN, NORMAL İLA YAĞLI SAÇ İÇİN, İNCE SAÇLAR İÇİN, YENİDEN NEMLENDİRMEK İÇİN, YOĞUN PROTEİN ŞEKİLLENDİRMESİ UYGULAMASI İÇİN, YAPILANDIRMAK İÇİN, DAHA KALIN SAÇLAR İÇİN...

Bunlar şampuan ve şekillendirici etiketleri üzerinde görebileceğiniz tariflerin birkaç tanesidir. Şekillendiricilerde olduğu gibi şampuanlarında çok çeşitli tipleri vardır. Raf üzerinde bulunan pek çok ürün arasından zekice bir seçim yapabilmeniz için saç kaliteniz, tipiniz, çapı, yapısı ve durumunu bilmenizin öneminin nedeni budur.

Saçınızı miktar veya yoğunluğunu başınızda santimetre karede bulunan saç sayısıdır. Şampuan  ve şekillendirici seçimin için bu bilgi gerekli değildir, ama bu uygulamalardan sonra bütün artıkları uzaklaştırabilmeniz için saçlarınızı ne kadar uzunluktaki süreler ile yıkamanız gerektiğini belirleyebilir; ince saçın kalın saç kadar uzun yıkanması gerekmeyecektir. Ama yoğunluk istediğiniz saç biçimini belirlemenizde en önemli etken olacaktır.

Genellikle dört saç tipi vardır: normal, yağlı, kuru ve kimyasal müdahale görmüş (kimyasal müdahale görmüş ve kuru saç tipleri sıklıkla aynıdır), aynı zamanda bunların karışımları. Bu sınıflamalar ince, orta veya kalın olabilen saç çapı, ve düz(yuvarlak), dalgalı (oval), kıvırcık (yassı) veya karışık  (düzensiz karışım) olabilen saç biçimi veya yapısı ile birlikte ele alındığında yararlıdır.

Bu sınıflamalar ince farklılıkların varlığının geniş yelpazesine dikkat edilmesinin taşıdığı öneme rağmen faydalıdırlar.

Burada saç ve saçlı derinin her hangi bir durumunun gerçek değerlendirilmesinin ve belirli bir durumun düzeltilmesi, dengelenmesi veya devam ettirilmesi için önerilen uygulamanın yapılabilmesi için dikkatli hareket edilmesi önemlidir.

Profesyonel kozmetik uzmanınızın saç durumunuzun belirlenmesinden size değerli yardımlarda bulunabilir. Eğer saç sorununuzun belirlenmesinden size değerli yardımlarda bulunabilir.

Eğer saç sorununuzun harici etkenler dışındaki nedenlerden dolayı meydana gelme ihtimali varsa, profesyonel  saç uzmanı, deri hastalıkları uzmanı veya başka sağlık uzmanlarına görünmek de önem taşır.

     Sıradaki Makale

Şampuanlama için Acele İp Uçları

saç bakımı ipuçları
 

...

Şampuanlama İp Uçları
- Şampuanlanırken ve durulanırken, her zaman saçlı deriden dışarıya doğru hareket edin.
Bu ölü dış hücrelerin yerleşim yönüdür.
- Masaj yaparken uzun saçlarda tutam veya demet oluşturmaya çalışmayın;
bu saçın

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
ince telli saçlar nasıl kalınlaşır ve dolgun hacimli bir görünüm kazanır, ince telli saç kesimi ve bakımı gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.
Saçlarımızın tipini daha çok genetik faktörler belirlemektedir. Eğer sizin saç telinizde genetik olarak ince ise yapabileceğiniz çok fazla bir etki olmayacaktır. Ama yinede hemen vazgeçmeyin. Bu tarz ince telli saçlar içinde yapabileceğiniz etkili şekillendirme teknikleri vardır.

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Hep güzel ve bakımlı gördüğümüz ünlülerin birde günlük salaş hallerini sizlerle paylaşmak istedik.

Özel günler için kullanabileceğiniz her türlü saç stillerini sizlerle paylaştık.Bugün ise dünyaca ünlü yıldızların günlük ve salaş hallerini paylaşmak istedik.

Ünlülerin günlük yaşamlardan derlediğimiz haberimizde, onları en doğal haliyle göreceksiniz
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç kesimi bakımı ve özel maskeler ile ilgili görenlerin imreneceği şekilde saçlarınıza harika görünüm kazandırabilirsiniz. Bu 41 öneriden eminiz işinize yarayacak çok madde var.

1.Öneri : Saçlarım çok kuru diyorsanız ;
Şampuanı sadece ellerinizle, ıslak saçın diplerine dağıtın ve hafifçe yedirin. Durularken incelerek saçın içinden akacak olan şampuan, saçları temizlemek için yeterlidir. Böylece saçlarınızın biraz daha kurumasını önlemiş olursunuz

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Tatil sezonunun başladığı bugünlerde denize girmek için sabırsızlandığınıza eminiz. Peki ya saç bakımınız?

Tatilde Saçlarınızı Koruyun


Yazın tadını çıkartırken saçlarınızdan olmayın!

Deniz suyunun saçlara faydası var fakat uzun süre saçlarınız deniz suyuyla kalırsa tuzlu su saçlarınızı kurutur ve mat bir görünüme sokar.

Tatilde sa
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç bakımınız için kuaförlere veya güzellik merkezlerine para harcamınıza gerek yok. Doğru yöntem ve maskelerle evinizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.
Saç bakımınız için kuaförlere veya güzellik merkezlerine para harcamınıza gerek yok. Doğru yöntem ve maskelerle evinizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Evinizdeki malzemeler ile ışıltılı ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Üstelik bu bakımlarda kimyasal hiç madde yok, tamamen doğal!
saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi