Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Bakımı
»
Saç Bakımı Ürünleri ve Saçlarımız Hakkında

Saç Bakımı Ürünleri ve Saçlarımız Hakkında

saç bakımı ipuçları
 

Saç Bakım Ürünleri
Saç Özelliklerini Nasıl Anlarız
Yüz derisinde olduğu gibi kafa derisinde ve saçlarda, bünye özelliklerine göre

Saç Bakım Ürünleri
Saç Özelliklerini Nasıl Anlarız
Yüz derisinde olduğu gibi kafa derisinde ve saçlarda, bünye özelliklerine göre değişiklikler göstermektedir. Hemen hemen her iki kişiden birinin kafa derisindeki yağ bezleri normalden fazla yağ üretir. Yüzünün derisi yağlı olanların genellikle kafa derisi de yağlıdır. Herkesin kafa derisinde kepeklenme olur.

Bu durum derinin kendini yenilemesinin bir sonucudur. Altında yeni deri oluştuğunda , eski deri canlılığını yitirir ve kepek halini alır.

Bu kepeklenme ise, iki durumda problem haline gelir:

Bir, derinin fazla yağ üretimi nedeniyle kepekler bir kabuk gibi kafa derisine yapışır. Bu durumda saçların dip tarafı yağlı, öteki kısımları ise kurudur. İki, yağ bezlerinin az yağ üretmesi durumunda ise, kafa derisi kuru olduğu için kepekler etrafa uçuşur. Bu durumda, saçlar da genellikle cansız ve kırılgan olur.

Saçların Yıkanması
Saçlarınızı her gün yıkıyorsanız bir defa şampuan kullanmanız yeterlidir. Daha fazla kullanmanız saçınızın kurumasına sebep olabilir. Yıkama esnasından saçlarınızın uzunluğu ile bağlantılı olarak bir miktar şampuanı elinize alarak kullanabilirsiniz.

Çünkü daha fazla miktardaki şampuan ile saçları yıkamak sanıldığı gibi saçta daha etkili bir temizlik sağlamaz.

Farklı Saçlar

Farklı saç tiplerine farklı çözümlerin sunulduğu günümüz dünyasında, saç tipinize uygun ürünleri kullanmak iyi bir sonuç almak açısından çok önemlidir. Örneğin, normal saç tipine sahip birisi yağlı saçlar için yapılmış olan ürünü kullandığı zaman saçında aşırı bir kuruma meydana gelr.

Yağlı saçlara göre hazırlanmış olan şampuanın içindeki formül yağlı saç tipine sahip kişilere göre hazırlandığı için, normal saç tipine sahip kişinini saçlarını iyice kurutur.

Bu kurumanın sonucunda saç derisi tepki vererek eski haline dönebilmek için normalden fazla yağlanmaya ortaya çıkar. Yağlı saç tipine sahip olan kişilerin şampuanı saça uygulama sırasında saç derisini fazla hareketlendirmeden avuç içleriyle yumuşak ve dairesel bir masaj yapmalıdırlar. Bu saç tipine sahip kişilerin parmak uçlarıyla saça masaj yapması, saç derisindeki kan dolaşımını gereğinden fazla hızlandıracağı için, aşırı yağ üretimine sebep olur.

Saç Kremleri
Doğal şampuan sonrasında saç kremi kullanmak saç bakımını tamamlayıcı bir unsurdur. Saç kremleri saçların taranması esnasında saçların zarar görmesini engellediği için saçlar daha canlı, parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşur. Uçları kurumuş, yıpranmış saçların nemlenmesini sağlar, tarama esnasında oluşabilen yıpranmaları önler. Saç kremini saç diplerine değil, saç uçlarına uygulamaya özen gösterin.

Saçınızın uzunluğuna göre yeterli bir miktarda avucunuza alarak kullanınız.

Cansız Saçlar
Öncelikle, saç tellerinin yıpranmasına sebep olan fön, boya, perma, güneş ışığı gibi dış etkenlerden saçlarınızı korumak ve saç tipinize göre doğal şampuan kullanmanız gerekmektedir.

Saç Jölesi
Saç
jöleleri saçı yüzeysel olarak şekillendirdiklerinden, saç köküyle ve saçın iç yapısıyla ilgileri olmadığından saça ve saçlı deriye hiçbir zarar vermez ve saçlarınızın dökülmesine neden olmazlar. Yanlızca alkol içeren jölelerin kuru saçlara uygulanması, içerikteki alkolün kurutucu özelliği sebebiyle zararlı olabilir. Sağlıklı saç derisinde günde maksimum 100 saç telinin dökülmesi normaldir. Ama mümkünse doğal jöleler kullanınız veya hiç kullanmayınız.

 

     Sıradaki Makale

Pratik ve Çok Şık Topuz Saç Modelleri

saç bakımı ipuçları
 

...

Topuz Çeşitleri
Dağınık Topuzlar
Parlak uzun saçın modası hiç bir zaman geçmeyecek. Özel ihtişamlı geceler için topuzlar bir klasiktir. Her ortamda bakışları üzerinize toplamanızı sağlayacak olan bu model, orta uzunluktan uzun saça kadar her boy saç içi

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Saçlarınız dökülüyor ve dökülen saçlar yerine ince güçsüz saçlar çıkıyor. Eeose Saç Dökülmesine Karşı Şampuan ve Çift Etkili Serumu ile dökülen saçlarınızın yerine sağlıklı saçlar çıkacak.
Şimdi Sıra Saçlarda

ÉEOSE'den Saç Dökülmesine Karşı Çift Etkili Dermatolojik Serum ve ŞampuanKaş ve kirpik serumu konusundaki başarısıyla adından söz ettiren ÉEOSE Laboratuvarları uzun klinik çalışmalar sonucu iki
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Bazen güzelleşmek isterken saçlarımıza birçok zarar verebiliyoruz. Saçlarınıza ne kadar ciddi zararlar verdiğinizi biliyor musunuz?
Sizler için haberimizde Silikon, sülfat ve alkol gibi kimyasallar ne derece zararlı olduğunu paylaşmak istedik.

Silikonlar,

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Moda Saçtan Başlar sloganı ile Wella Koleston Hakan Akkaya ve Özge Ulusoyu reklam yüzü olarak kullandılar.
Bu reklam ile dikkat çeken Wella Koleston, bir ilke imza atıyor.

Takipçiler Kolestonun facebook sayfasından Hakan Akkaya ile tanışma fırsatını ele geçirecek ve

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Yıllardır kalitesinden ödün vermeyen Pantene Türkiye 20. yılını kutluyor.

Pantene Türkiye''deki yirminci yılını gücünü saçlarından alan kadınlarla kutluyor. Hande Subaşı, Burcu Kara ve Özge Özberk...
Grey

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Nemlendirici Şampuan ve Kremi
MOISTURIZING DUO ŞAMPUAN ve SAÇ KREMİ (NEMLENDİRİCİ)
- Kuru ve Normal Saçlar içindir.

10.1 fl. oz. / 300 ml ve
33.8 fl. oz. / 1000 ml’lik şişelerde

İçindekiler
-Juvexin
-İçeriğindeki

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi