Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Doğal Bakım
»
Saçlarınızı Şekillendirirken Doğal Yöntemler Kullanın!

Saçlarınızı Şekillendirirken Doğal Yöntemler Kullanın!

saç bakımı ipuçları
 

Doğal Yıka ve Yap
Saç Şekillendirme Yaklaşımı
Saç
ınız ister uzun isterse de kısa olsun, aşağıda özetlenen doğal şekil verme ve kurutma yaklaşımı en sağlıklı yaklaşımdır.
Unutmayın ki hasar birikicidir; korunma ana

Doğal Yıka ve Yap
Saç Şekillendirme Yaklaşımı
Saç
ınız ister uzun isterse de kısa olsun, aşağıda özetlenen doğal şekil verme ve kurutma yaklaşımı en sağlıklı yaklaşımdır.
Unutmayın ki hasar birikicidir; korunma anahtarıdır. Tabi ki bizler kendi saçlarımızın (ve cildimizin) en kötü düşmanlarıyız.

Adım 1
Fırçalamak:
Şampuanlandıktan, şekillendirici uyguladıktan ve havlu ile kuruladıktan sonra saçlarınızı geniş dişli bir tarak ile taramaya başlayın, alt bölümlerden tepeye doğru ve gerektikçe dolaşıklığı açmak için uçlardan saçlı deri alanına doğru tarayın.

Eğer kalıcı bir koruyucu şekillendirici uyguladıysanız, bu fırçalama işlemi bir esinti olacaktır; şekillendirici kurutma için kayganlık, güneşten koruma ve renk solmasına karşı güvence sağlayacaktır.

Yeni şampuanlanmış saçı açmak için bir fırça veya çubuk kullanmayın. Bu araçlar çok serttir ve saçı koparabilirler.

Adım 2
Havlu ile kurulama:

Sonra, saçınızı olabildiğince nazik ve etraflıca kurulayın. Burada sert ovma uygulanmaz! Ne kadar iyi kurularsanız, o kadar az fön makinesi ile kurutma gerekir.

Adım 3
Şekil verici bir ürün uygulama:

Köpük, jel veya hacimlendirici tonik gibi tercih ettiğiniz sıvı şekil verici ürünü saçlarınıza uygulayın. Az miktarda kullanmaya özen gösterin. Her zaman bir miktar ilave edebilirsiniz, ama eğer çok fazla uygulayacak olursanız, saçlarınız kirli görünebilir ve şekil almaz, yağlı veya kırılgan hale gelebilir.

Adım 4
Hava ile kurutma:

Amacınıza bağlı olarak, hava ile kurutmada iki yaklaşım yolu vardır.

* Yapı ve hacim için: Biçimini genişletmeye yardım etmek ve yapısal hareketini kolaylaştırmak için kururken saça nazikçe masaj yapın. Başınızı öne eğip parmak uçlarınızın yumuşak kısmı ile saçlı deri bölgesine nazikçe masaj da yapabilrsiniz.

Bu oradaki saçların daha çabuk kurumasına ve saçlı deriden kabarmalarına imkan verir.

* Daha düz bir sonuç için: Şekil verici bir ürün uygulayın ve sonra saçı gitmesini istediğiniz yönde temiz bir şekilde kalıplayın.Yumuşakça taranmış ve dağıtılmış saç düz veya ipeksi bir şekilde kururken bir şekil verici ürün ile iyice kabartılmış saç daha fazla yapı ile kuruyacak ve sizin yerine kalıpladığınız stilin kalıcılığını daha uzun süre koruyacaktır.

Sonra siz görünüşü daha da yumuşatmak için iyice fırçalar, parmaklarınızla tarar veye iyice tararsınız, özellikle de jel ilave ettiyseniz.

Adım 5
Daha fazla dolgunluk ve yönlü destek sağlama:

Eğer saç stilinize daha fazla dolgunluk ilave etmek istiyorsanız, başınızı öne doğru eğin ve saçlı derinize nazikçe masaj yapın. Başınız öne eğik iken, saçınıza alt bölümlerden yukarı doğru hafif bir saç spreyi de uygulayabilirsiniz; sonra, başınızı geri yukarıya kaldırırken , saçınızı istediğiniz şekilde yerleştirin, saçların istediğiniz yönde yerleşmelerini sağlamak için parmak uçlarınızla saçlı derinize dairesel hareketler ile masaj yapın. Bütün saça veya fazladan kabarıklık, kontrol ve hacim katmak için bölgesel alanlara püskürtün.

İp ucu: Aklıma gelmişken, bu teknik - başınızı öne eğme ve saçlı deriye masaj yapmak - gün boyu saçlarında dolgunluğu sağlamak için müşterilerime öğrettiğim bir numaralı tekniktir.

Eğer dalgalı veya kıvırcık saçlara sahipseniz yapıyı güçlendirme isteği dışında saçlarınızı fırçalamayın veya parmaklarınız ile taramayın; iyice fırçalama gerçekten de donuk veya kıvır kıvır görünmesine neden olabilir. Doğal olarak kurutulmuş kıvırcığımsı saçlar da amaç kıvırcıklara mümkün olduğu kadar az müdehale etmektir.

Adım 6
Parlaklık ilave etme:

Son adım olarak, bitişe sağlıklı bir parıltı ilave etmek için saçınıza iyice birkaç damla silikonlu parlatıcı ürün veya emdirilmiş bitkisel yağ damlaları sürün veya masaj yapın.

     Sıradaki Makale

Ekonomik ve Pratik Saç Maskeleri Tarifleri

saç bakımı ipuçları
 

...

Parlaklığını yitirmiş, yıpranmış, güçsüzleşmiş saçlarınızı yenileyecek ekonomik ve etkili saç bakım maskeleri tarifi www.sacbakimi.org sitemizde.
Parlak Saçlar
Saçlarınızın ışıltıyla göz kamaştırmasını istiyorsanız; elma sirkesi ya da limon suyu yar

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Kuru ve yıpranmış saçlarınıza çare olması için onlarca saç bakımı ürünü denediniz fakat fayda etmedi mi? Haberimizdeki yağlar ile saçlarınıza bakım yapabilir, kurumuş saçlarınız yerine ışıldayan sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. Tamamen doğal bu yağlar saç bakımında muhteşem etkiler yaratıyor.
Hindistancevizi yağı
Hindistan''da kadınlar, asırlardır, saçlarının güzelliği için hindistancevizi yağına güvenirler. Hindistancevizinin içinde bulunan zengin içerikli yağ, saçın nemini içine hapseder ve saçta çok hoş, tropikal bir koku k
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Fas kadınlarınız güzellik sırlarından olan Argan Yağının mucizevi etkilerine inamayacaksınız. Yaşlanma, tırnak bakımı ve saç bakımı gibi her türlü şeye faydalı olan bu yağa öyle ki altın sıvı diyorlar.
Saç bakımında doğal yöntemler arayanlar için müthiş bir seçenek olacak. Saçınıza zarar verebilecek her türlü dış etkenlerden korur
ve güçlü saçlara sahip olmanızı sağlar.

İçeriğindeki yağ asitleri ve E vitamini ile saç
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saçlarınızın her zaman sağlıklı ve dolgun olması için basit detayları bilmeniz yeterli!

Haberimizdeki 10 öneri ile saçlarınız eski ışıltısına ve sağlığına kavuşacak,
güzelliğinize güzellik katacaksınız...

Sağlıklı ve Dolgun Saçlar için 10 Öneri <
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Sağlıklı ve bakım saçlar için kimyasal saç ürünleri uygulamaktan sıkıldıysanız, sizler için bir haberimiz var.

Doğal yollarla saçlarınızın dökülmesini durdurabileceksiniz. Hemde her türlü saç sorunlarına karşı çö

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Bakımlı ve uzun saçları kuşkusuz ki herkes ister. Sizler için saça iyi gelen ve saçınızı sağlığına kavuşturacak çok özel yağ tedavilerini haberimizde derledik.
Hintyağı, zeytinyağı,bal ve kakao yağı gibi evde bulabileceğin

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    Ezgi
saç bakımı püf noktaları    26.08.2012
yorum saç için    Saçlarımdan çok şikayetçiyim. Önleri dalgalı desem değil düz desem değil çok sinir bozucu ve şekil almıyor. Düzleştirici vs. kullandıkça kaş yapayım derken göz çıkarttım. Artık kendi haline bıraktım toparlanmasını bekliyorum. Yapacak bir şeyim kalmadı ne yazık ki :(

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    s3rs3r1
saç bakımı püf noktaları    10.12.2010
yorum saç için    ya ben sacımın duz olmasını ıstıom ama gerı dalgalı oluyo nasıl duz durdura bılırım ya bırde kahkulu dogal bır halle nasıl uztabılırım

     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi