Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
doğal ve bitkisel saç bakımı
Yıllara Göre Saç Trendleri
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Modelleri
»
Tülin Şahin'le Saç Modelleri...

Tülin Şahin'le Saç Modelleri...

saç bakımı ipuçları
 

Tülin Şahin’in saç modelleri

Tülin Şahin saçlarını nasıl şekillendiriyor? Hangi malzemeleri ve şekillendiricileri kullanıyor? Dilerseniz cevabı Tülin Şahin’in kendisinden duyun.

Tülin Şahin’in saç modelleri

Tülin Şahin saçlarını nasıl şekillendiriyor? Hangi malzemeleri ve şekillendiricileri kullanıyor? Dilerseniz cevabı Tülin Şahin’in kendisinden duyun.

İri dalgalı saçlarım için;bu modeli tercih ettiğimde, önceliğim her zaman yapılı durmaması. Bahçecik’te, öncelikle yıkanmış saçlarıma ısıdan koruyucu ürün sürüyoruz. Ardından kafamı öne atarak iyice kurutuyoruz. Sonra orta büyüklükteki bir firça ile saçlarıma iri dalgalar veriyoruz.

Wax, serum veya gloss, o gün canım hangi ürünü sürmek istiyorsa, onu sürüp saçlarımı iyice karıştırıyoruz.
İri dalgalı bir fön çekildiğinde, kafanızı öne atın ve süreceğiniz şekillendirici ürünü saçlarınıza avuçlayarak sürün. Dalgalı fön çekildigi zaman, ürünü saçları düzelterek / çekerek sürmek yanlış. Aksi takdirde hacmini ve şeklini kaybedersiniz. Bu saç modelini tercih ettiğim zaman ''saçlarımın hacmini koruyacak'' şampuanlar tercih ediyorum. Siz de volümlü saçlar istediğinizde üzerinde ''hacim'', ''volüm'' gibi kelimeler yazan şampuanlar tercih edin.


Düz fönlü saçlarım için;
bazı günler o kocaman saçlarım beni yoruyor. O zaman canım hemen dümdüz fön istiyor. Pürüzsüz jilet gibi kaygan dümdüz fönlü saçlar istediğimde, saçlarımı öncellikle ''bol nem veren'' şampuan ile yıkıyorum. Aynı şekilde çok yoğun olan bir krem veya bakım sürüyorum.

Neden? Çünkü saçlarımız çok kuru ise, düz fön güzel, sağlıklı ve ışıl ışıl durmaz. Siz de benim gibi kuru saçlara sahipseniz, düz fön çektirmek istediğinizde, saçlarınıza yoğun bir nem kürü yapın / yaptırın. Ardından ıslak saçlarıma ''düz ve pürüzsüz görünüm'' yazan ürün sürüyorum. Bu tip bir ürün fönün daha başarılı ve kalıcı olmasını sağlar. Bu ürünün üzerine yine ısıdan koruyacak bir ürün sürdükten sonra fönüm başlıyor (Her zaman ısıdan koruyan ürün sürün saçlarınıza).

Düz fön çektireceğim zaman saçlarımı fönden önce hafif kuruturum. İri dalgalıdaki gibi tamamen değil. Düz saçlar istediğimde en büyük boy, metal uçlu fırça ile çekiliyor fönüm. Çünkü metal fırça saçların daha parlak görünmesini sağlıyor. Veya press kullanıyoruz. Evde, seyahatlerimde mutlaka kendi press makinem vardır. Fönüm bittikten sonra saçımın geneline parlatıcı bir ürün sürerim. Bu bir gloss veya serum olabilir. Zaten saçlarım hacimli değil, düz fön çektirince iyice yapışıyor diyorsanız, işte size sırrı; saç diplerinize köpük sıkın. Fönün ardından diplerinize krepe attırıp, krepelerin üzerine saç spreyi sıktırın ve hemen fön ile spreyi kurutun. Tüm bunlar diplerinize uzun süre hacim verecek işlemlerdir.

Uzunlu / kısalı kaküllü saçlarım; saçlarımda radikal değişiklikler yapmıyorum biliyorsunuz. Ama ufak bir değişiklik yapmak istediğimde bu gördüğünüz modeli tercih ediyorum. Uzunlu / kısalı kaküllerim var istediğim tarafa atarak kullanabileceğim şekilde kesiliyor.

Bu kesimi bana ilk 2003''de yapmıştı Metin Bahçecik. Yılbaşından birkaç gün önce, Bahçecik''e saçlarımı küllü kahveye boyatmaya gittiğimde yine canım bu kakülleri kestirmek istedi. (Fotoğrafı da sizler için sıcağı sıcağına çektim.) Ve yeni yıla bu saçlarım ile girmiş oldum. İlkbahara kadar küllü kahve rengi kullanmayı planlıyorum. Kış ayları çok ama çok beyaz tenliyim. Bu yüzden balyajlı saçlarımı kışın hemen koyulturum.

Kıvırcık saçlarım için; saçlarımın doğal hali bu, yani kıvır kıvır ve kocaman.

Kıvırcıkları daha da belirgin hale getirmek istediğimde köpük ya da jel kullanıyorum.

Ürünü sürmeden önce ıslak saçlarımı kare açma fırçası ile iyice fırçalıyorum.

Dümdüz taradığım bu saçlarıma seçtiğim ürünü sürüyorum. Ardından bir tarak ile saçlarımı tekrar tarıyorum. Tarak ile tekrar taramamın nedeni ürünün saçın belli yerlerinde birikmesini engellemek. Taradıktan sonra ellerim ile saçlarımı avuçluyorum ve dalgaları ortaya çıkarıyorum.
Ve dışarıya çıkacaksam, bir vigo ile kurutuyorum; çıkmayacaksam doğal haline bırakıyorum ve öyle kuruyor. Kıvırcık saçlarımı tercih ettiğimde üzerinde ''kıvırcık saçlara özel'' yazan şampuanları tercih ediyorum!


     Sıradaki Makale

Günlük şekillendirme Uygulamalarınız İçin Teknikler ve Doğal Formüller!!!

saç bakımı ipuçları
 

...

Günlük şekillendirme Uygulamalarınız İçin

Teknikler ve Doğal Formüller:

Doğal sağlıklı saçlara sahip olmak, saç ve saçlı deriniz için yaptığınız her şeyi onların sağlığını nasıl e

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Topuz modelleri son yıllarda hem davetlerde hem günlük hayatta kolaylıkla kullanılan bir model. Daha genç ve dinamik görünmek için iki topuz modası galerimizi inceleyebilirsiniz.
2 Topuzlu Saç Modası
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Yağlı saçlar için yapılabilecek saç bakımı ipuçlarının yanında bu tarz saç tipleri için şekil vermek ve özel saç modelleri için bilgilere ulaşabilirsiniz.
Saçların hergün yıkanması tavsiye edilmez.Ancak saç dipleri yağlı olan kadınlar bu konuda zor durumlar yaşayabiliyorlar. işte haberimizde saçları yağlı kadınlar için alternatif saç ve makyaj örneklerini görebilirsiniz.

Klasik At Kuyruğu Stilleri :
Bu tarz saçlar yağ
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Bugünkü ünlümüz daha 21 yaşında olmasına rağmen genç kızların yüreğini hoplatan yakışıklı ve çekici oyuncu Douglas Booth. Rol aldığı filmlerde ve dizilerde çok başarılı olan Booth'un saç modellerine haberimizden ulaşabilirsiniz.
9 Temmuz 1992 Lonfra (ingiltere) doğumlu olan Douglas Booth, her ne kadar son rol aldığı filmi “Romeo & Juliet” için beyaz perde uyarlamasıyla romantik aşık Romeo ile gözleri üzerine topladıysa da , 2010 yılında oynadığı  “Worried About the Boy” isimli filmde ca
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
2011 yılında en moda en yeni saç modelleri ve şekillerine ulaşabilirsiniz.Saç kesimi stilleri hakkında bilgiler.
Hazırlanıyor
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saçlarınız ister uzun ister orta boy saçlar olsun kadınların rahatlıkla kullanabileceği dağınık topuz modellerini haberimizden ulaşabilirsiniz.

Dağınık Topuz Nasıl Yapılır ?

Hiçbir zaman modasını yitirmeyen ve her zaman pratik ve çekici olmayı sürdürecek olan dağınık topuz modelini sizlerle paylaşıyoruz.

Katılacağınız davet sizin için özel bir geceyse, burada anlatılacakları uygulamanızda

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi