Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
doğal ve bitkisel saç bakımı
Yıllara Göre Saç Trendleri
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Modelleri
»
Evde Yapabileceğiniz En Güzel 10 Pratik Saç Modeli ve Anlatımı

Evde Yapabileceğiniz En Güzel 10 Pratik Saç Modeli ve Anlatımı

saç bakımı ipuçları
 

Evinizde kendinizin günlük olarak kullandığı toka, tarak, maşa, lastik, düzleştirici gibi aletlerle pratik saç modelleri yapabilirsiniz....

1- Retro Dalgalar


Neden sevdik?
“Yandan ayrılmış saçlar ve yumuşak dalgalar herkese yakışır. Ayrıca bu model hem jean ile, hem de şık bir elbiseyle seksi görünür," diyor Miller'ın saç stilisti Adir Abergel.
Kendiniz yapın:
1. Saçınız nemliyken, kaşınızın en yüksek kısmından başlayarak, saçı yana doğru ayırın. Diplere hacim veren bir sprey sıktıktan sonra orta kalınlıkta bir fırçayla fön çekin. 2. Kulak hizasından başlayarak, beş santimetre kalınlığındaki saç tutamlarını orta kalınlıkta bir maşaya sarın. 3. Sarılı tutamları açmadan pensle tutturun ve soğumasını bekleyin. 4. Pensleri çıkarın ve fırçayla nazikçe tarayın. 5. Elektriklenmeyi önlemek için şekillendirici bir spreyi saçın üst kısımlarına uygulayın. Dalgalara ise saç spreyi sıkın.
Toplam süre: 40 dakika

2- Seksi Kabarıklık Saçlar


Neden sevdik?
Tepesi kabarık olan bu model, klasik bir yandan toplu saç modelinden daha güzel bir parti saçı," diyor Madonna'nın saç stilisti Andy LeCompte.
Kendiniz yapın:
1. Nemli saç köklerine köpük uygulayın ve oval bir fırçayla fön çekin. 2. Saçı üç bölüme ayırın: Sağ, sol ve üst. 3. Tepedeki tutamları geriye, yandakileri ise aşağı ve içeri doğru kalın bigudilere sarın. 4. Bir süre bu şekilde bek¬lettikten sonra bigudileri çıkarın. 5. Saçın biraz dışa doğru kıvrılmasına izin vererek tarayın. 6. Öndeki saçı kabartmak için krepe yapın ve en üstteki kısımları düzelterek alttaki karışık tutamların üzerini kapatın. 7. Saç spreyi uygulayın.
Toplam süre: 30 dakika

3- Modern Fransız Topuzu


Neden sevdik?
Klasik bir modelin güncellenmiş hali. Washington'ın saçını yapan saç stilisti Kiyah Wright, "Yarı kabarık görünüm, bu modeli daha modern ve kes¬kin hatlı yapıyor," diyor.
Kendiniz yapın:
1. Saçı kuruttuktan sonra, düzleştirici kullanın. 2. Saça şekillendirici bir sprey uyguladıktan sonra, hacim yaratmak için üç santimetre kalınlığında tutamları yine bu kalınlıkta maşaya sarın. 3. Tepedeki saçlara krepe yaparak kabartın, ardından çok yüksek olmayan sıkı bir at kuyruğu yapın. Yanları pomad ile pürüzsüzleştirin. 4. At kuyruğunu aşağıdan yukarı doğru burarak topuz yapın ve ucunu metal tokalarla topuzun altında tutturun.
Toplam süre: 45 dakika


4- Örgülü Topuz Saçlar


Neden sevdik?
Conrad'ın saç stilisti Christine Symonds, "Örgüler bu modeli klasik topuzlara göre daha eğlenceli yapıyor. Ayrıca, hem gündüz hem de gece kullanabilirsiniz," diyor.
Kendiniz yapın:
1. Saça şekillendirici bir losyon uyguladıktan sonra difizörle kurutun. 2. Saçı alın hizasından tepeye kadar ortadan ayırın. 3. Önlerdeki iki ince tutamı serbest bırakarak tüm saçı ensede dağınık bir topuz yapın. 4. Topuzun mümkün olduğunca alçak ve düz olmasına dikkat ederek metal tokalarla tutturun. 5. Yanda bıraktığınız tutamları gevşek bir şekilde örün ve topuzun içine katarak metal tokalarla tutturun. 6. Eğer saçınız kalın telliyse, tutamları topuza katmadan önce lastik tokalarla sabitleyin. Hafif tutuculukta bir sprey sıkın.
Toplam süre: 20 dakika


5- İpeksi ve Uzun Saçlar


Neden sevdik?
Bu pürüzsüz tarz, saçın sağlıklı ve par¬lak görünmesini sağlıyor. Ayrıca, Beyonce'nin saç stilisti Kimberly Kimble'a göre, saçın serbest hareketi de ağırlaşmış gibi görünmesini önlüyor.
Kendiniz yapın:
1. Yeni yıkadığınız saçınıza düzleştirici bir serum uygulayın. 2. İnce uçlu bir tarak yardımıyla, kaşınızın en yüksek kısmından başlayarak, saçı yana doğru ayırın. 3. Oval bir fırçayla saça fön çekin. 4. Tutamlara ayırdığınız saçı, en alttan başlayarak düzleştirici ile pürüzsüzleştirin. 5. Sadece uçlara parlaklık veren bir serum sürün. Bu saçın hareketini kısıtlamadan parlaklık verir.
Toplam süre: 45 dakika


6- Nefes Kesici Topuz Saçlar


Neden sevdik?
"Bu ölümsüz bir model, pürüzsüz ama yapması çok kolay," diyor Liu'nun saç stilisti Anthony Veader.
Kendiniz yapın:
1. Yeni yıkanmış saçınızı, gözün dış köşesinin hizasından ayırın. 2. Kalın yuvarlak bir fırçayla fön çekin, ardından saça biraz hareket kazandırmak için maşayla üzerinden geçin. 3. Saçı ensede gevşek bir topuz yaparak lastik tokayla tutturun. 4. Eğer saçınız çok kalınsa, at kuyruğunu ikiye ayırarak iki ayrı topuz yapın. Lastiği gizlemek için ince bir tutamı üzerinden geçirin. 5. Metal tokalarla sıkıca tutturun ve hafif bir sprey sıkın.
Toplam süre: 30 dakika


7- Romantik Dalgalar


Neden sevdik?
Zahmetsizce yapılmış gibi görünen dalgalar için, biraz daha özensiz bir ayrımı deneyin. Bu modeli yaratan saç stilisti Derge Normant, "Bu ayrım sofistike bir görünüm sağlar," diyor.
Kendiniz yapın:
1. Orta kalınlıkta yuvarlak bir fırça kullanarak serbestçe yandan ayırdığınız saça fön çekin. 2. Bütün dalgaların aynı kalınlıkta olmaması için, kulak hizasından başlayarak, farklı kalınlıktaki tutamları üç cm kalınlığında maşaya sarın. 3. Maşayı yere dikey tutun ve diplerden beş cm kadar uzaktan başlayarak, tutamları maşaya sarın ama kıskacın içine sıkıştırmayın. 4. Tutamların bazılarını içe, bazılarını dışa sararak bu işlemi tüm saça uygulayın. 5. Saçın doğal ayrımını korumak için saçı öne atın ve serum sürdüğünüz parmaklarınızla tarayın. 6. Saçı geriye atın ve dalgaları sabitlemek için saç spreyi sıkın.
Toplam süre: 40 dakika

8- Burgulu Topuz Saçlar


Neden sevdik?
"Çok güzel ama bir o kadarda alışılmışın dışında bir model. Ayrıca, saçınız toplu olacağı için elbisenizin de önüne geçmez," diyor Kruger'ın saçını yapan saç stilisti Mara Roszak.
Kendiniz yapın:
1. Nemli saça köpük uygulayın ve bir yandan parmaklarınızla hareket vererek kurutun. 2. Saçı, gözün dış köşesinin hizasından ayırın. Ardından, alın hizasından enseye kadar saçı ikiye ayırın. 3. Daha çok saç olan kısımdan başlayarak, ince iki tutam alıp çapraz şekilde birbirine dolayın. 4. Geriye doğru bu işlemi yapmaya devam ederken yeni saç tutamlarını da burgu¬nun içine katın. 5. Enseye geldiğinizde saçı topuz şeklinde dolayın ve metal tokalarla sabitleyin. 6. Aynı işlemi diğer tarafa da uygulayın.
Toplam süre: 30 dakika


9- Ucu Kıvrık At Kuyruğu Saçlar


Neden sevdik?
"Zarif ve şık bir görünüm ama kıvrım bu modele eğlenceli bir hava katıyor,'' diyor Barrymore'un saç stilisti Giannandrea.
Kendiniz yapın:
1. Saçın tepesine hacim veren bir sprey sıkın ve büyük yuvarlak bir fırçayla kurutun. 2. Öndeki tutamları fönleyerek iki büyük bigudiyle sarın. Üzerine fön tutun. 3. Soğuduktan sonra bigudileri çıkarın. 4. Öndeki saçı krepe yaparak kabartın ve en üstteki kısımları düzelterek alttaki karışık tutamların üzerini kapatın. 5. Yanların net olmasına dikkat ederek saçı geriye doğru tarayın ve lastik tokayla tutturun. 6. Daha uzun bir at kuyruğu yaratmak için, çıt çıtlı ek at kuyruğu takın ve ucundan başlayarak dışa doğru bigudiye sarın. 7. Beş dakika beklettikten sonra bigudiyi çıkarın. 8. At kuyruğunu ince dişli bir tarakla kabartın ve lastiği gizlemek için ince bir tutamı etrafına sarın. 9. Metal bir tokayla sabitleyin ve sprey sıkın.
Toplam süre: 30 dakika


10- Süslü Erkek Kesim Modelleri


Neden sevdik?
"Hem zarif hem de şık bir model. Güzel bir aksesuar bu kısa kesime hareket katıyor," diyor Rihanna'nın saç stilisti Tipi Shorter.
Kendiniz yapın:
1. Düz bir fırçayla saçı kurutun. 2. Biraz parlaklık veren serum uygulayın. 3. Saç tutamlarına kavis vererek düzleştiriciyle şekillendirin. 4. Saçı yana ayırarak şekillendirici bir wax uygulayın; bu hem hacim katar, hem de saçın parça parça görünmesini sağlar. 5. Taşlı ya da tüylü bir aksesuar takarak modeli süsleyin.Toplam süre: 45 dakika

Evde Yapabileceğiniz En Güzel 10 Pratik Saç Modeli ve Anlatımı - 1
Evde Yapabileceğiniz En Güzel 10 Pratik Saç Modeli ve Anlatımı - 2
Evde Yapabileceğiniz En Güzel 10 Pratik Saç Modeli ve Anlatımı - 3
Evde Yapabileceğiniz En Güzel 10 Pratik Saç Modeli ve Anlatımı - 4
Evde Yapabileceğiniz En Güzel 10 Pratik Saç Modeli ve Anlatımı - 5
Evde Yapabileceğiniz En Güzel 10 Pratik Saç Modeli ve Anlatımı - 6
Evde Yapabileceğiniz En Güzel 10 Pratik Saç Modeli ve Anlatımı - 7
Evde Yapabileceğiniz En Güzel 10 Pratik Saç Modeli ve Anlatımı - 8
Evde Yapabileceğiniz En Güzel 10 Pratik Saç Modeli ve Anlatımı - 9
Evde Yapabileceğiniz En Güzel 10 Pratik Saç Modeli ve Anlatımı - 10
Evde Yapabileceğiniz En Güzel 10 Pratik Saç Modeli ve Anlatımı - 11
Evde Yapabileceğiniz En Güzel 10 Pratik Saç Modeli ve Anlatımı - 12
Evde Yapabileceğiniz En Güzel 10 Pratik Saç Modeli ve Anlatımı - 13
Evde Yapabileceğiniz En Güzel 10 Pratik Saç Modeli ve Anlatımı - 14
Evde Yapabileceğiniz En Güzel 10 Pratik Saç Modeli ve Anlatımı - 15
     Sıradaki Makale

Saç Dökülmesinin En Çok Rastlanan Sebepleri...

saç bakımı ipuçları
 

...

Saç Dökülmesinini Sebepleri

Saç dökülmesinin bir çok nedeni vardır:

 

Kalıtım:

Vücut yapınız kalıtımsal olarak sahip olduğunuz genlerin fazlasıyla etkisindedir.

Saç dökülmesine ilişkin

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Topuz modelleri son yıllarda hem davetlerde hem günlük hayatta kolaylıkla kullanılan bir model. Daha genç ve dinamik görünmek için iki topuz modası galerimizi inceleyebilirsiniz.
2 Topuzlu Saç Modası
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Yağlı saçlar için yapılabilecek saç bakımı ipuçlarının yanında bu tarz saç tipleri için şekil vermek ve özel saç modelleri için bilgilere ulaşabilirsiniz.
Saçların hergün yıkanması tavsiye edilmez.Ancak saç dipleri yağlı olan kadınlar bu konuda zor durumlar yaşayabiliyorlar. işte haberimizde saçları yağlı kadınlar için alternatif saç ve makyaj örneklerini görebilirsiniz.

Klasik At Kuyruğu Stilleri :
Bu tarz saçlar yağ
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Bugünkü ünlümüz daha 21 yaşında olmasına rağmen genç kızların yüreğini hoplatan yakışıklı ve çekici oyuncu Douglas Booth. Rol aldığı filmlerde ve dizilerde çok başarılı olan Booth'un saç modellerine haberimizden ulaşabilirsiniz.
9 Temmuz 1992 Lonfra (ingiltere) doğumlu olan Douglas Booth, her ne kadar son rol aldığı filmi “Romeo & Juliet” için beyaz perde uyarlamasıyla romantik aşık Romeo ile gözleri üzerine topladıysa da , 2010 yılında oynadığı  “Worried About the Boy” isimli filmde ca
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
2011 yılında en moda en yeni saç modelleri ve şekillerine ulaşabilirsiniz.Saç kesimi stilleri hakkında bilgiler.
Hazırlanıyor
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saçlarınız ister uzun ister orta boy saçlar olsun kadınların rahatlıkla kullanabileceği dağınık topuz modellerini haberimizden ulaşabilirsiniz.

Dağınık Topuz Nasıl Yapılır ?

Hiçbir zaman modasını yitirmeyen ve her zaman pratik ve çekici olmayı sürdürecek olan dağınık topuz modelini sizlerle paylaşıyoruz.

Katılacağınız davet sizin için özel bir geceyse, burada anlatılacakları uygulamanızda

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    Tipe bah
saç bakımı püf noktaları    22.03.2012
yorum saç için    tipe bahale molardan galma hç beqenmedm daha tatlı sık saçlar önereblrdinz .. nokta

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    Aynur_Azeri
saç bakımı püf noktaları    18.03.2012
yorum saç için    CANSUcum bence kimde kisaysa o uzun saç der.Ve bu durumda dogal olarak bende uzun saç diyorum. :)

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    ,,,,,,Cansu,,,,,
saç bakımı püf noktaları    18.03.2012
yorum saç için    Ya uzun saç mı iydir yoksa kısa saç mı?

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    ,,,,,,Cansu,,,,,
saç bakımı püf noktaları    18.03.2012
yorum saç için    Ya çok demode bence

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    aynur_azeri
saç bakımı püf noktaları    16.03.2012
yorum saç için    Hadi canim ne yani simdi bunlar evde kendilerimi yaptlar? yemezleeeerrr.

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    Esra
saç bakımı püf noktaları    28.02.2012
yorum saç için    Bence evde yapabilecegimiz saç modelleri degil.

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    önmuby
saç bakımı püf noktaları    10.02.2012
yorum saç için    super bence

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    super bir sac
saç bakımı püf noktaları    23.12.2011
yorum saç için    saç cok guzel

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    sevda
saç bakımı püf noktaları    07.11.2011
yorum saç için    bence de güzel değil daha iyilerini gönderin

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    SeVD@
saç bakımı püf noktaları    18.01.2011
yorum saç için    Ben hiçbirini beğenmedim hepsi eski modeller biraz gençler içinde koyarsanız sevinirim... :)

Toplam 18 adet yorum yapılmış.

Tüm Yorumları okumak için

[ Tıklayınız ]
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi