Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Ekimi
»
Saç Ekimi - Saç Ekimi Hakkında...

Saç Ekimi - Saç Ekimi Hakkında...

saç bakımı ipuçları
 

Saç Ekimi Hakkında Merak Ettikleriniz:

10 Soruda Saç Ekimi

Memorial Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bölümü”nden Opr. doktor Tuğrul Turan ve Opr. doktor Ergin Er

Saç Ekimi Hakkında Merak Ettikleriniz:

10 Soruda Saç Ekimi

Memorial Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bölümü”nden Opr. doktor Tuğrul Turan ve Opr. doktor Ergin Er saç ekimi konusunda en fazla merak edilen on soruyu sizin için yanıtladı.

Saçlarındaki dökülmeden şikayet eden kişiler en etkili çözüm olarak saç ekimini tercih ediyor. Bu yöntemi uygulamayı düşünenlerin önce uzman görüşlerini okumasında yarar var.

Saç ekimi uygulaması kimlere yapılır?
Saç ekimi, erkek tipi saç dökülmesi olan tüm hastalara uygulanabilir. Erkek tipi saç dökülmesi genetik olarak buna yatkın bireylerde erkeklik hormonunun etkisi ile gelişir. Saç folikülü etrafında saçları üreten hücreler, vakit içerisinde bu hormonun etkisiyle ölürler. Böylece saç, önce incelir, ardından uzamamaya başlar ve en sonunda tamamen dökülür. Bu durumdaki hastalarda saç ekimi en kesin ve kalıcı tedavi şeklidir.

Saç ekimi için belirli bir yaş sınırlaması var mıdır?
İşlem için yaştan çok dökülmenin şekli belirleyicidir. Çıplak gözle bakıldığında deri görülür hale geldiyse o bölgedeki saç fazlalığı normal yoğunluğun yüzde 50′’sinin a ltına düşmüş demektir. Bu durumda hastaya uygulanacak en etkili tedavi, saç ekimiyle olabilir.

Bu tedavide yaş faktörünün önemi sebep ileri gelmektedir?
Ekim işleminde yaşın belirleyici olduğu en mühim neden, saç dökülmesinin bitip bitmemiş olmasıdır. Erkek tipi saç dökülmesi, ömür boyu süren bir olay olmasının yanı sıra 39-40 yaşından daha daha sonra dökülme hızı yavaşlar. bundan ötürü bu yaşların altındaki hastalarda ekim yapıldığında saç dökülmesinin devam edebileceği ve hastanın daha daha daha sonra iki”inci yada üç”üncü seanslara ihtiyaç duyabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Saç ekimi ne değin sürer?
Saç ekimi üç ila beş saat değin sürer. İşlem sonrası eğer kişi iş ve sosyal çevresinde bu işlemin bilinmesini istemiyorsa yaklaşık 15 günlük bir zamana ihtiyaç vardır. Eğer bu cins bir endişesi aksi takdirde iki gün içerisinde günlük hayatına dönebilir.

Hasta ne değin zamanda yeni saçlarına kavuşur?
Operasyon sonrasında ekim alanında kırmızı kabuklanmalar görülür. Hasta ekim sonrası günde bir kez başını yıkayarak bu kabuklanmayı önler. yedi-on gün içerisinde kabuklar tamamen dökülür ve ekim alanı iyileşir. Bu kabuklarla beraber ekim yapılan saçlar da dökülür. Böylece 15 gün ila bir ay içerisinde hasta ekim öncesi görünümüne döner. Daha daha daha sonra üç ay değin görünümünde bir farklılık olmaz. Yeni saçlar üç ay daha daha sonra yavaş yavaş çıkmaya başlar. Hastada değişim en çok beş ve altı”ncı aylarda görülür. Daha sonraki dönemde her ay yüzde on”luk bir artış olur ve ekilen saçların yüzde 90”ı ekim sonrası dokuz”uncu ayda meydana gelmektedir. Kalan yüzde on”u da bir yıla değin çıkmaya devam eder. Tüm ekimin sonucu bir yılda alınmış olur.

Saç ekiminin hasta sağlığı açısından herhangi bir dezavantajı var mıdır?
Bu muamele tamamen lokal anestezi altında yapılan son derece risksiz bir işlemdir. İşlem sonrası dönemde de sağlığı etkileyecek hiçbir yan etki bugüne değin ortaya çıkmamıştır.

Saç ekimi birden fazla uygulanabilecek bir muamele midir?
Saç ekimi, ekim yapılan alanın büyüklüğüne ve hastanın saç dökülmesinin devam edip etmemesine göre birden çok seansı gerektirebilir.

Yeni saçların görüntüsü kontrol edilebilir bir vaziyet mu?
Ekimin sonucu tamamen tekniğe bağlıdır. Ekim esnasında kullanılan greftlerin büyüklüğü ve yönleri sonucu belirler. Greftler foliküler ünite denen saçın tabii çıkış haline uygun büyüklükte ve yönlerde yerleştirildiğinde ekim son derece tabii bir sonuç verir.

Saç ekiminde uygulanan yeni teknikler nelerdir?
Bu konudaki en yeni yöntem FUE (follicular unit extraction) denen saçların verici bölgeden bu muamele için özel hazırlanmış 1mm”lik metal borular yardımıyla birer birer alınması işlemidir. Bu işlemde saçlı deride bir kesi ve dikiş yoktur. İyileşme ise çok hızlıdır.

Gelecekte, saç ekiminin yerini alabilecek ve hastaya daha tabii bir görünüm kazandırabilecek seçenekler olacak mı?
Şu anda erkek tipi saç dökülmesindeki en etkili tedavi şekli saç ekimidir. Halen saç klonlaması üstüne çalışmalar devam etmekle birlikte henüz elde edilen bir sonuç yoktur. Eğer bu başarılırsa saçlı deriden alınacak birkaç saç folikülü, laboratuvar ortamında çoğaltılarak kısıtlama olmaksızın saçsız alana ekim yapmak mümkün olabilecektir.


     Sıradaki Makale

Saç Maskeleri - Güçlü Saçlara Sahip Olmak İsteyenler için Maske Tarifi

saç bakımı ipuçları
 

...

Saç Güçlendirici Maskelerin Özellikleri ;
Yıpranmış saçları onarır ve güçlendirir.

Saç Güçlendirici Maskeler için Gerekenler ;
- 2 yumurta sarısı
- 1 çay bardağı rom

Saç Güçlendirici Maskelerin Hazır

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 

Transplantasyondan hemen sonra alıcı bölgeye yeni ekilen saçların
ve hastanın orjinal saçlarının (eğer varsa) dökülmesi, yani "şok dökülme" görülmesi gayet yaygındır.
Bu geçici bir durumdur ve ekilen saçlarınızla birlikte orjinal

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

-Kirli hava, boya, fön, perma, uzun süreli güneşlenme, yüksek ısıda kurutma, çok sıcak suyla yıkama gibi etkenlere bağlı olarak saç yapısı zarar görür ve parlaklığını yitirir.
- Saçlarınıza eski par

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
1984 yılında patolog John Headington, saçın, bir dört adet saçtan oluşan doğal  kümeler
Halinde çıktığını belirtmiş ve bu kümelerin her birine foliküler birimler adını vermişti.

1980’lerin sonlarında, Teksas San Antonio’da doktor

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saç transplantasyonu yaptırmayı düşünen kişilerin çoğu, bu tıp uzmanlığının faaliyet alanından ve gizli tehlikelerden
haberdar değildir. Bazı hastalar bu prosedürün arkasında yatan bilimsel temeli anlayabilir, ama çok azı bütün kozmetik
prosedürlerde gerekli

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Güneş ve Saçlarımız
Deniz suyu aslında saç derisine çok iyi gelir; zira onun ölü hücrelerini temizler, salgılarını düzenler.
Ancak aynı deniz suyu güneşle birleştiğinde dibinden ucuna kadar saçlarımızı yıpratır,
vitaminsiz kalm

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi