Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Ekimi
»
Saç Ekimi - Saç Ekimi Hakkında

Saç Ekimi - Saç Ekimi Hakkında

saç bakımı ipuçları
 

Saç ekimi dökülmüş veya seyrelmiş saçların tedavisi için kullanılan tek ve kesin tedavi yöntemidir. Doğru ellerde yüzde yüze yakın sonuç alındığından çok yüz güldürücü bir işlemdir. Saç dökülme nedeniyle olduğundan daha yaşlı görünme sorununu çöze

Saç ekimi dökülmüş veya seyrelmiş saçların tedavisi için kullanılan tek ve kesin tedavi yöntemidir. Doğru ellerde yüzde yüze yakın sonuç alındığından çok yüz güldürücü bir işlemdir. Saç dökülme nedeniyle olduğundan daha yaşlı görünme sorununu çözer ve dolayısıyla kişinin kendisiyle olan barışıklık düzeyini artırır. Tedavinin kalıcı olması en önemli noktalardan biridir.

Saç ekimi nasıl yapılır?

Genellikle iki yöntemle saç ekimi yapılmaktadır. Her iki teknik de canlı saç kökü naklini sağlar. Aralarındaki fark saçın alınma şeklidir. Birinci teknikte iki kulak arasında saç alınan yerde çizgi şeklinde bir iz kalırken, diğer teknik olan FUE (foliküler ünite ekstraksiyonu) yönteminde arka kısımda saç alınan yerde herhangi bir iz kalmamaktadır. Her iki yöntemde de doğru ellerde ekim yapılan alanda herhangi bir iz meydana gelmemektedir.

İlk yöntem olan klasik yöntem nasıl uygulanır?

Birincisi, klasik saç ekimi tedavisidir bu yöntemde ensenin biraz üzerinden iki kulak arasından alınan yaklaşık 10x3 cm ebatlı saçlı deri alınır. Bu alınan parça 2-3 kıl kökünü içerecek şekilde minik parçalara (mikrogreft) ayrılır. Mikrogreftler kel olan alanlara tek tek ekilir. Arkadan saç alındıktan sonra bu kısım dikilir ve bu kısımda sadece çizgi şeklinde yaklaşık 8-9 cm�lik bir iz kalır.

Bu yöntemle ne kadar saç ekilebilir?
Bu yöntemde tek seansta 5000-6000 civarında saç teli (1400-1700 mikrogreft) ekilmektedir. Bu rakam bir seans için çok iyidir ve tek seferde açıklık çok geniş değilse tamamen kapanır. Tek seansta ortalama 5000-6000 saç telinden fazla ekmek mümkün değildir. Arkadan alınabilecek dokunun bir limiti vardır. Bu rakamın üzerine söylenecek rakamlar doğru olmayacaktır.

Bu yöntemle kaç seans uygulama yapılabilir?

Bu klasik yöntemde 6 ay ara ile 2 en fazla da 3 seans ekim yapılabilmektedir.

Ameliyat ne kadar sürer?
Operasyon 3-4 saat kadar sürmektedir.

FUE yöntemi nasıl bir yöntemdir?
FUE yönteminde ise saçlar yine aynı alandan alınır. Yani ensenin biraz üzerinden, iki kulak arasında kalan alandan alınır. Fakat burada saçın alınma şekli farklıdır; saçlar ucu 1mm çaplı olan punch aleti ile alınır. Alınan her 1mm çaplı doku içindeki saç sayısı bir iki veya üç civarında olabilir. Bu yöntemde bir günde 1000-1500 saç teli nakledilebilir. İşlem 3-4 gün arka arkaya uygulanabilir. 3-4 gün arka arkaya ekim yapıldığında 4000-5000 saç teli nakledilebilir. Seansların sayısı saç kökü nakli sayısına ve kişinin saçsız veya seyrek olan alanının ebatına bağlıdır. Bir seansta klasik yöntemde 5000-6000 saç teli nakledilebilirken, FUE yöntemiyle 3-4 gün ekim yapıldığında 4000-5000 saç teli nakledilebilir. Başka bir değişle 3-4 gün arka arkaya ekim yapıldığında, klasik yöntemle tek seansta yapılan saç teli sayısına yaklaşılmaktadır. FUE yönteminde saçlar tek tek alındığından günlük işlem süresi 7-8 saat almaktadır.

FUE yöntemi ne zaman tecih edilir?

FUE uzun zaman alan ve pahalı bir tekniktir. FUE yönteminin belirgin olan üstünlüğü arka kısımda saç alınan yerde herhangi bir iz kalmamasıdır. Saçını çok kısa kestirip kullanmak isteyen kişiler açısından bunun önemli olduğu dikkatimizi çekmektedir.

Saçlar seans sonrasında nasıl görünür?

Her iki yöntemde de ilk ekilen saçlar birinci ayın sonunda dökülüp, ekimden 2-3 ay sonra çıkmaya ve uzamaya başlar.

Uygulamadan uzun süre geçtikten sonra saçlar yeniden dökülebilir mi?

Ensenin biraz üzerindeki saçlar kalıcı olduğundan; bu bölge derisi mikrogreft için kullanıldığından dökülme ihtimali yoktur.

Çıkan saçların görünümü doğal olacak mıdır?
Saçlar kişinin kendisine ait olduğundan aynı renk ve karakterde çıkar. Ayrıca saç ekiminde sadece saç miktarı ve alınma biçimi değil ekilen saçların yönü, ön saç çizgisinin doğallığı en az ekilen saç miktarı kadar önemlidir. Bu ve benzeri detayların en iyi biçimde uygulanması ise işlemin Plastik Cerrah tarafından yapılması sayesinde olacaktır.

Bu işlem kimler tarafından uygulanmalıdır?
Saç ekimi tamamen Plastik (Estetik) Cerrahi kapsamında yer alan bir ameliyattır. Hangi tip saç ekimi olursa olsun işlemin, yasal olarak ameliyathanede ve Plastik Cerrah tarafından yapılması gerekmektedir. Sağlıklı ve güvenli olanı da budur. Herhangi bir hastalık bulaşmaması için işlemin steril ameliyathane koşullarında yapılması şarttır. Plastik Cerrah dışında kimsenin saç ekim yapması yasal olmadığı gibi, elde edilebilecek kötü sonuçların daha sonra telafisi ya çok zor olmakta ya da mümkün olmamaktadır. Saç ekimi yapılırken ne tür bir anestezi uygulanır? Her iki tip saç ekimi lokal anestezi altında yapılmaktadır.
     Sıradaki Makale

Saç Hastalıkları - Saçkıran (Alopesi Areata) Hakkında...

saç bakımı ipuçları
 

...

Alopesi areata nedir?
Alopesi tıp dilinde saç kaybı anlamına gelmektedir. Alopesi areatada ise saçlarda aniden yuvarlak saçsız alanlar oluşturacak şekilde dökülme olmasıdır.

Alopesi areatanın nedeni nedir?

Alopesi areata otoimmun bir ha

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 

Transplantasyondan hemen sonra alıcı bölgeye yeni ekilen saçların
ve hastanın orjinal saçlarının (eğer varsa) dökülmesi, yani "şok dökülme" görülmesi gayet yaygındır.
Bu geçici bir durumdur ve ekilen saçlarınızla birlikte orjinal

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

-Kirli hava, boya, fön, perma, uzun süreli güneşlenme, yüksek ısıda kurutma, çok sıcak suyla yıkama gibi etkenlere bağlı olarak saç yapısı zarar görür ve parlaklığını yitirir.
- Saçlarınıza eski par

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
1984 yılında patolog John Headington, saçın, bir dört adet saçtan oluşan doğal  kümeler
Halinde çıktığını belirtmiş ve bu kümelerin her birine foliküler birimler adını vermişti.

1980’lerin sonlarında, Teksas San Antonio’da doktor

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saç transplantasyonu yaptırmayı düşünen kişilerin çoğu, bu tıp uzmanlığının faaliyet alanından ve gizli tehlikelerden
haberdar değildir. Bazı hastalar bu prosedürün arkasında yatan bilimsel temeli anlayabilir, ama çok azı bütün kozmetik
prosedürlerde gerekli

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Güneş ve Saçlarımız
Deniz suyu aslında saç derisine çok iyi gelir; zira onun ölü hücrelerini temizler, salgılarını düzenler.
Ancak aynı deniz suyu güneşle birleştiğinde dibinden ucuna kadar saçlarımızı yıpratır,
vitaminsiz kalm

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi