Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Bakımı
»
Saç Bakımı - Seksi ve Dağınık Saçlara Sahip Olmak İstermisiniz?

Saç Bakımı - Seksi ve Dağınık Saçlara Sahip Olmak İstermisiniz?

saç bakımı ipuçları
 

Isadora Dunne

Fazla resmi ve parıldayan saçlar görmek bizi esnetiyor. Bütün istek ve ilgimiz sanki bu yönde evcilleştirilmiş gibi. Ancak şimdi arzuladığımız şey kendi duygularına bırakılmış, özgür, kaprisli dalgalar

Isadora Dunne

Fazla resmi ve parıldayan saçlar görmek bizi esnetiyor. Bütün istek ve ilgimiz sanki bu yönde evcilleştirilmiş gibi. Ancak şimdi arzuladığımız şey kendi duygularına bırakılmış, özgür, kaprisli dalgalardan oluşan saç – seksi dağınık saç! The Beehive Salon''dan Bean Longo ve Oscar Blandi''den Kieren Mckenna''ya onların seksi ve dağınık ipuçlarını sorduk.

Hafif dalgalı saçlar için: Akıl çelen döndürme

Adım 1: Nemli saçlarla başlayın. Duş sonrası neredeyse kurumasına kadar bekleyebilirsiniz ya da bir şişe suyu sprey olarak kullanarak kendiniz nemlendirebilirsiniz.
Adım 2: Tüm saçınıza hafif bir jöle kullanın. Kieren Osaçr Blandi''nin Aqua Marina''sını seviyor.
Adım 3: Parmaklarınızı saçlarınız arasında dolaştırın ve bunu yaparken rastgele yerlerini baş parmaklarınızla kıvırın, kıvırdığınız yerler jölenin etkisiyle şekillerini koruyacaktır.
Adım 4: Saçlarınızı kurumaya bırakın. Yarım saat ya da daha fazla.

Kıvırcık saçlar için: Cilveli kıvrım

Adım 1: Nemli saçlarla başlayın. Avucunuza eşit miktarda parlatıcı yağ ve sabitleyici jöle sürün. Oscar Blandi''nin Olio di Jasmine ile karılmış Acqua Marina''sını tavsiye eden Kieren “Serum elektriklenmeyi alırken jölede kontrol sağlar diyor.
Adım 2: İki elinizin de parmaklarını kullanarak saçlarınızı başınızın arkasından önüne doğru getirin. Getirirken de saç derinize küçük bir masaj yapar gibi parmaklarınızla kıvırın.
Adım 3: Şimdi doğal dağılımını sağlayacak şekilde başınızı sallayın. Yardım etmek istiyorsanız parmaklarınızı kullanın, tarak oluşan çizgileri bozup düzensizleştireceğinden kullanmayın.

Düz saç için: Kaprisli kıvır ve yuvarla

Adım 1: Şampuanlayın ve biraz krem uygulayın, nemli kalıncaya kadar havlu ile kurulayın. Adım 2: Sol elinizle saçlarınızı keyfi olarak ayrılmış 2 inçlik küçük bölümlere ayırırken sağ elinizin iki parmağı ile bu bölümleri kıvırın.İşaret ve orta parmaklar bunun için idealdir. “Parmaklarınızı insan bigudiler olarak düşünün.”
Adım 3: Kıvırdıktan sonra her bölümü hacim verici spreyle sabitleyin. Kieren Oscar Blandi''s No Gravity''isini kullanıyor. Şimdi ikinci kıvrım için hazırsınız.
Adım 4: İsterseniz her bölümü bir firkete ile sağlamlaştırın ve saçlarınızı yarım saat bekletin.

Uzun saçlar için: Seksi dağınık topuz

The Beehive Salon''dan Bean Longo "Amaç saça hırpalanmış, dokulu ve üzerinde uyunmuş gibi bir hava vermek.” diyor.
Adım 1: Nemli saçlarınıza Fresh Styling Gel gibi bir hacimli jöle sürün ve difüzörle kurutun. Ancak, saçlarınız çok düzse, bu görünüme biraz doku kazandırmak için birkaç sıcak bigudi kullanın, 2 inçlik bölümler halinde yarıya kadar sarmanız yeterli.
Adım 2: Saçlarınızı arkada at kuyruğu yapın ve plastik bir toka ile tutturun. Biraz daha hava katmak için tarak yerine parmaklarınızı kullanın.
Adım 3: Ne kadar saçınız olduğuna bağlı olarak at kuyruğunuzu dörde, beşe hatta altıya ayırın.
Adım 4: Her bölümü küre çiçek şekli oluşturarak sarın. (ipliği çıkrığa sarar gibi düşünün. Firkete ile sağlamlaştırın.
Adım 5: Saçınızı bir parça sprey sıkarak tamamlayın. Bean Fresh Poppy Saç spreyini öneriyor.

Kısa ile orta boy arası saçlar: Kabartma

Adım 1: Saçlarınızın daha esnek olması için bir gün yıkamayın. Eğer yağlı gibi bir his veriyorsa Bean talk pudrası ile saç derinize masaj yapmanızı öneriyor.
Adım 2: Bir kabartma tarağı kullanarak, saçlarınızı arkadan başlayarak bir ya da iki inçlik bölümlere ayırın.
Adım 3: Her bölümü sabit tutarak tarağı saçınızın ortasında tutun ve saç diplerine doğru tarağı hareket ettirin. Yani saçı düzleştirmek yerine dağıtıyorsunuz. Saçlarınızın arkasında dört kadar bölümü kabartmanız yeterli olacaktır.
Adım 4: Parmaklarınızı kullanarak kabarttığınız kısımları arkaya alın ve saçınızın rengindeki iki tokayla tutturun.
Adım 5: Bir parça sprey ile sabitleyin. Bean Fresh Poppy Saç spreyini seviyor.

     Sıradaki Makale

Doğal Kıvırcık Saçlarınızı Herkese Gösterin

saç bakımı ipuçları
 

...

Leslie George

Saç tasarımcısı Lorraine Massey''in mükemmel dalga dünyasında, saç kurutma makinesi saç yaka makinesidir. Kıvırcık saçlı ve ancak dalgalarını düzleştirmek için kurutma makinesi kullanan bir kadın da düz cekettir. Devachan Salonu''nun sahibi Massey “d

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
ince telli saçlar nasıl kalınlaşır ve dolgun hacimli bir görünüm kazanır, ince telli saç kesimi ve bakımı gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.
Saçlarımızın tipini daha çok genetik faktörler belirlemektedir. Eğer sizin saç telinizde genetik olarak ince ise yapabileceğiniz çok fazla bir etki olmayacaktır. Ama yinede hemen vazgeçmeyin. Bu tarz ince telli saçlar içinde yapabileceğiniz etkili şekillendirme teknikleri vardır.

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Hep güzel ve bakımlı gördüğümüz ünlülerin birde günlük salaş hallerini sizlerle paylaşmak istedik.

Özel günler için kullanabileceğiniz her türlü saç stillerini sizlerle paylaştık.Bugün ise dünyaca ünlü yıldızların günlük ve salaş hallerini paylaşmak istedik.

Ünlülerin günlük yaşamlardan derlediğimiz haberimizde, onları en doğal haliyle göreceksiniz
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç kesimi bakımı ve özel maskeler ile ilgili görenlerin imreneceği şekilde saçlarınıza harika görünüm kazandırabilirsiniz. Bu 41 öneriden eminiz işinize yarayacak çok madde var.

1.Öneri : Saçlarım çok kuru diyorsanız ;
Şampuanı sadece ellerinizle, ıslak saçın diplerine dağıtın ve hafifçe yedirin. Durularken incelerek saçın içinden akacak olan şampuan, saçları temizlemek için yeterlidir. Böylece saçlarınızın biraz daha kurumasını önlemiş olursunuz

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Tatil sezonunun başladığı bugünlerde denize girmek için sabırsızlandığınıza eminiz. Peki ya saç bakımınız?

Tatilde Saçlarınızı Koruyun


Yazın tadını çıkartırken saçlarınızdan olmayın!

Deniz suyunun saçlara faydası var fakat uzun süre saçlarınız deniz suyuyla kalırsa tuzlu su saçlarınızı kurutur ve mat bir görünüme sokar.

Tatilde sa
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç bakımınız için kuaförlere veya güzellik merkezlerine para harcamınıza gerek yok. Doğru yöntem ve maskelerle evinizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.
Saç bakımınız için kuaförlere veya güzellik merkezlerine para harcamınıza gerek yok. Doğru yöntem ve maskelerle evinizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Evinizdeki malzemeler ile ışıltılı ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Üstelik bu bakımlarda kimyasal hiç madde yok, tamamen doğal!
saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi