Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
doğal ve bitkisel saç bakımı
Yıllara Göre Saç Trendleri
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Modelleri
»
Saç Trendleri 2009 - 2009 Son Moda Saçlar

Saç Trendleri 2009 - 2009 Son Moda Saçlar

saç bakımı ipuçları
 

Saç şekliniz, ifadeniz ve duruşunuzda, giydiğiniz kıyafetten çok daha büyük ve hayati önem taşır. Size yakışmayan bir saç kesimi veya size uygun olmayan bir saç rengi görünümünüzde felakete yol açabilir. Aman dikkat! Seçtiğiniz saç kesimi yüz şek

Saç şekliniz, ifadeniz ve duruşunuzda, giydiğiniz kıyafetten çok daha büyük ve hayati önem taşır. Size yakışmayan bir saç kesimi veya size uygun olmayan bir saç rengi görünümünüzde felakete yol açabilir. Aman dikkat! Seçtiğiniz saç kesimi yüz şeklinize ve tarzınıza uygun olmalı. Tabii ki bununla da bitmiyor. Aynı zamanda yılın saç trendlerini takip edip, bu büyük yarışta geri kalmamalısınız. Bu yüzden de istatistikler yalan söylemiyor; kadınların en çok değiştirmekten hoşlandıkları şey saç rengi ve saç şekli.

ALTERNATİF ÇOK

2009 saç trendleri bu yıl hiç olmadığı kadar doğal, canlı ve göz alıcı. Kısa, cesur kesimlerden uzun buklelere, dalgalara; hippi tarzlardan klasik feminen kesimlere kadar alternatifi bol bir yıl geçireceğimiz kesin. 2008'de büyük çıkış yakalan kaküller bu yıl da oldukça moda.

— Küt, düz, sivri kesimler; düz, uzun veya hacim kazanmış kaküller; kısa ve iddialı kesimler; kulakları açıkta bırakan küt modeller; kabarık saçlar, at kuyruğu, örgüler, kıvrımlar ve dalgalı saçlar bu yıla damgasını vuran saç modelleri.

— Aksesuar olarak saç bantları, taçlar, firkete ve renkli tokalar saçlarımızı süsleyecek.

— Uzun saçlarda bukleler, sıkı lüleler halinde değil. Su dalgası denilen doğal görünümlü, göz kamaştırıcı dalgalar yaza uygun saç modelleri arasında.

Gür, doğal görünümlü saçlar daha yumuşak, daha gevşek yapılar oluşturuyor. Saçın doğal güzelliğini öne çıkaran, fazla zorlanmamış saç modelleri karşımıza çıkıyor.

— Saçlar bu sezon yandan değil, daha çok ortadan ayrılıyor. Belirgin dalgalar oluşturulması bu yılın öne çıkan saç detayları arasında.

— Geriye doğru taranmış saçlar arkada karışık bir atkuyruğu ile tamamlanıyor.

— Saçın alt katmanlarında saçın örülmesi ya da kıvrılması da eski moda tekniklere yeni bir perspektif kazandırıyor. Saç örgüleri saçın önünde taç görevi üstleniyor ve ister toplu isterse açık saça, çok hoş bir şekilde uyum sağlayabiliyorlar.

— Islak görünümlü saçlar ve düz preslenmiş, ortadan ayrılmış saçlar bu sezonun saç detayları arasında.

— 80'leri çağrıştıran, yana doğru taranmış, kalın dalgalı veya karışık dalgalı, bukleli saçlar eskiye dönüşü sağlıyor.

— Dağınık veya yanda, kulağın yanında biten belirgin topuzlar ve 60'ları anımsatan retro tarzı topuzlar yine bu sezon karşımıza çıkan topuz modellerinden.

KISA SAÇLAR
Bu sezon kısa saçlar ön planda. Enseyi açıkta bırakan, bol kâküllü modeller, küt, hafif kabarık modeller yazın da oldukça kullanışlı olacak.

— Sprey yardımıyla oluşturulan keskin saç uçları bu sezonun trendleri arasında.
— Dümdüz fönler, presler kısa saçlarda çok moda.

RENK SEÇİMİ
— Saç renklerinde bu yıl pastel tonları uygulanmış.
— Ayrıca kızıl, balköpüğü, platin sarısı, kestane, kumral ve karamellerin tonları, iddialı kızıllar, geniş balyajlar ve beyaz sarılar bu yılın saç renkleri arasında.
— Biz yine de trendlere bağlı kalmadan teninize uygun saç rengini, kuaförünüze danışarak belirlemenizi tavsiye ederiz.

     Sıradaki Makale

Saç Bakımı - Saçlarınızı Yıkadıktan Sonra Muhteşem Kokmasını İstermisiniz?

saç bakımı ipuçları
 

...

Muhteşem ve Kalıcı Saç Parfümü Yapmak için

Gerekli malzemeler

• 6 yemek kaşığı pudra halinde odun kömürü

• 5 yemek kaşığı lavanta yapımında kullanılan kokulu sakız

• 1 yemek kaşığı benzoin

• 1 yemek kaşığı

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 

2009 yazı saç modası nasıl olacak:

DOĞAL GÖRÜNÜMLÜ SAÇLAR MODA
Saç, kadınlar için çok önemli. Ne de olsa saçın rengi ve modeli, genel görünümü tamamen değiştirebilir. Yeni saç modelinizi belirlerken 2009’un saç modasını da göz önünde bulundurun.
Sa

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saçlarınızla ilgili yaşadığınız birçok problemin çözümleri burada...

1- Saçlarımı çok uzun zamandan bu yana hep kısa kullanıyorum. Değişiklik için çok fazla alternatifim olmadığını biliyorum. Yine de kısa saçı farklı şekillerde kullanmanın yolları nedir?

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Moda trendleri es geçmeyin!

Brigitte Bardot, Farrah Fawcett ya da Jessica Simpson tarzı. Olabildiğince dalgalı saçlar. Stil danışmanları yıllar geçtikçe kadınların dalgalı saçın çekiciliğini daha az kullandıklarını söyleyerek düz saç tutkunlarını biraz değişikliğe çağ

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

İlkbahar-yaz sezonunun moda trendleriyle birlikte saç trendleri de belirlendi. Sudan ilham alan 2009 yazının saçlarında, doğallık ön planda tutulmuş.

2009 ilkbahar-yaz moda trendleri belli hatta sezonun ürünleri vitrinlerde yerini almaya başladı bile, peki saç trendleri? P&G Beauty''

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
İşte Bazılarına Göre Olağanüstü Bazılarına Göre Aykırı Saç Şekilleri

Saç Konusunda farklı olmayı, arkadaşlarına fark atmayı, saçının modeli rengi,stili ile ilgi odağı olmayı seviyormusun... İşte arayıp bulamadığın saç modellerinden ve saç renklerinden birkaç örnek. İler
saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi