Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Bakımı
»
Saç Bakımı - Saçı Yıpratan Nedenler

Saç Bakımı - Saçı Yıpratan Nedenler

saç bakımı ipuçları
 

Türkiye''de kadınların karşılaştığı en büyük 5 saç probleminden 4''ünün saç yıpranması ile ilişkili olduğu açıklandı. Araştırmalara göre kadınlar, saçlarına uygulattıkları işlemlerin zararlı olduğunu biliyor ama buna rağmen, işlem yaptırmaya devam e

Türkiye''de kadınların karşılaştığı en büyük 5 saç probleminden 4''ünün saç yıpranması ile ilişkili olduğu açıklandı. Araştırmalara göre kadınlar, saçlarına uygulattıkları işlemlerin zararlı olduğunu biliyor ama buna rağmen, işlem yaptırmaya devam ediyor.

Swiss Otel Chalet Garden''de düzenlenen Dove medya buluşmasına, Unilever Kişisel Bakımdan Sorumlu Pazarlama Direktörü Özlem Engin ve Unilever Saç Yıpranma Platformu Başkanı Dr. Peter Lawrence Bailey ev sahipliği yaptı. Toplantıda kadınların saçları ve saç yıpranmasına ilişkin bilgiler verilirken, yenilenen formüllü Dove Therapy Şampuan serisi tanıtıldı.

Tarama, perma, boya, fön, güneş ışığı, kirli hava, klorlu su gibi etkenlerin saçı yıprattığını anlatan Unilever Kişisel Bakımdan Sorumlu Pazarlama Direktörü Özlem Engin, kadınların günlük saç şekillendirme rutininin verdiği zararın farkında olduğunu ancak bu işlemlerden de vazgeçemediğini belirtti. Engin, "Türkiye''de kadınların yüzde 49''u yıpranma konusunda çözüm arıyor. Yüzde 21''i ise aradıkları çözümü bulamamaktan sıkılmış ve artık vazgeçmiş durumda" dedi. Özlem Engin, dünya çapında kadınların yaklaşık yüzde 68''inin, güzel görünmesi için, güzel saçlara sahip olması gerektiğini düşündüğünü, bu oranın Türk kadınları için yüzde 88 olduğunu söyledi.

Dünya kadınlarının saçlarını inceleyerek, yıpranma problemlerine çözümler ürettiklerini söyleyen Unilever Saç Yıpranma Platformu Başkanı Dr. Peter Lawrence Bailey, toplantıda dünya kadınlarının saçları ve beklentileri konusunda da bilgi verdi. Dr. Peter Lawrence Bailey konuşmasında ayrıca, bir günde 35 metre kadar saç ürettiğimiz, ortalama saç teli sayımızın 100.000 civarında olduğu ve omuz hizasındaki saçların uç uca eklediğinde 30 kilometreyi bulduğu gibi ilginç verilere de yer verdi.

Toplantıda, Dove Therapy Şampuan''ın, kadınların beklentilerinden yola çıkarak bilimsel bir araştırma içine girdiği ve yeni bir formül yarattığı açıklandı. Bu formül saçı en etkin şekilde temizlerken, aynı zamanda proteinleri ve hayati önemi olan temel nemlendiricileri de koruyor. Dove Therapy, onarıcı şampuanıyla her bir saç telindeki yıpranma ve kırıkları onarırken aynı zamanda saçın dış etkilere karşı daha dayanıklı olmasını sağlıyor, koparak dökülmeleri önlüyor ve kırık uçları azaltarak saçı
güçlendiriyor.

Ayrıca, Dove uzmanlarının yarattığı yıpranma testinden bahsedildi. 5 dakika süren bu testle, kişinin saç tipi, saç kaybı derecesi, saç telinin kalitesi gibi unsurlar belirlenerek, kişiye özel çözümler sunuluyor.
     Sıradaki Makale

Saç Dökülmesi - Saçlarınızın Dökülmemesi İçin Doğru Beslenin!!!

saç bakımı ipuçları
 

...

Birçok hormonal, metobolik ve besinsel etkiler ile saç dökülmesi oluşabilir. Bunlar ortadan kaldırılmadan %100 tedavi hiçbir zaman mümkün olmaz.

İstanbul Özel Hizmet Hastanesi Dermatoloji Bölümü''nden Uzm. Dr. Köksal Hacı mevsim değişikliklerinde artan saç dökülmeleri ve alınabilec

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
ince telli saçlar nasıl kalınlaşır ve dolgun hacimli bir görünüm kazanır, ince telli saç kesimi ve bakımı gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.
Saçlarımızın tipini daha çok genetik faktörler belirlemektedir. Eğer sizin saç telinizde genetik olarak ince ise yapabileceğiniz çok fazla bir etki olmayacaktır. Ama yinede hemen vazgeçmeyin. Bu tarz ince telli saçlar içinde yapabileceğiniz etkili şekillendirme teknikleri vardır.

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Hep güzel ve bakımlı gördüğümüz ünlülerin birde günlük salaş hallerini sizlerle paylaşmak istedik.

Özel günler için kullanabileceğiniz her türlü saç stillerini sizlerle paylaştık.Bugün ise dünyaca ünlü yıldızların günlük ve salaş hallerini paylaşmak istedik.

Ünlülerin günlük yaşamlardan derlediğimiz haberimizde, onları en doğal haliyle göreceksiniz
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç kesimi bakımı ve özel maskeler ile ilgili görenlerin imreneceği şekilde saçlarınıza harika görünüm kazandırabilirsiniz. Bu 41 öneriden eminiz işinize yarayacak çok madde var.

1.Öneri : Saçlarım çok kuru diyorsanız ;
Şampuanı sadece ellerinizle, ıslak saçın diplerine dağıtın ve hafifçe yedirin. Durularken incelerek saçın içinden akacak olan şampuan, saçları temizlemek için yeterlidir. Böylece saçlarınızın biraz daha kurumasını önlemiş olursunuz

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Tatil sezonunun başladığı bugünlerde denize girmek için sabırsızlandığınıza eminiz. Peki ya saç bakımınız?

Tatilde Saçlarınızı Koruyun


Yazın tadını çıkartırken saçlarınızdan olmayın!

Deniz suyunun saçlara faydası var fakat uzun süre saçlarınız deniz suyuyla kalırsa tuzlu su saçlarınızı kurutur ve mat bir görünüme sokar.

Tatilde sa
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç bakımınız için kuaförlere veya güzellik merkezlerine para harcamınıza gerek yok. Doğru yöntem ve maskelerle evinizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.
Saç bakımınız için kuaförlere veya güzellik merkezlerine para harcamınıza gerek yok. Doğru yöntem ve maskelerle evinizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Evinizdeki malzemeler ile ışıltılı ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Üstelik bu bakımlarda kimyasal hiç madde yok, tamamen doğal!
saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi