Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Bakımı
»
Kalın ve kıvırcık saçlar

Kalın ve kıvırcık saçlar

saç bakımı ipuçları
 

Çok kalın ve kıvırcık saçlarınız mı var ? İşte size bukleleriniz için yardımcı olabilecek birkaç ipucu.

İlk olarak, fazla şampuan kullanmayın. Günümüzde, sıklıkla şampuan kullanmamız gerektiği düşünülüyor ve birçok insan hergün saçlarını

Çok kalın ve kıvırcık saçlarınız mı var ? İşte size bukleleriniz için yardımcı olabilecek birkaç ipucu.

İlk olarak, fazla şampuan kullanmayın. Günümüzde, sıklıkla şampuan kullanmamız gerektiği düşünülüyor ve birçok insan hergün saçlarını şampuanlıyor. Ancak yaşam tarzınız çok fazla terlemenize yada saçınızın kirlenmesine yol açmıyorsa veya çok fazla saç şekillendirici ürün kullanmıyorsanız , saçlarınızı her gün şampuanlamaya ihtiyacınız yok demektir.

Şampuan kullanırken zengin nemlendiricili ve protein yapılı bileşikleri olan yumuşak şampuan kullandığınızdan emin olun. Ağır yağlar içeren ve parlatıcı ürünler kullanmaktan kaçının, bu gibi ürünler saça parlaklık katmak için üretilirler. Önceki bahsettiğimiz saçınızı ağırlaştırır, sonraki bahsettiğimiz ise saçınızı kurutur. Sıkma şişeden bir parça hafif şampuan (bebek şampuanı gibi..) döküp sonra durulamak karışık saçları şampuanla yıkamak için iyi bir yoldur. Şişeyi iyice sallayın ve çözeltiyi kafa derinize uygulayın. Çözelti köpürene kadar kafa derinize masaj yapın, sonra tamamen durulayın.

Bayanların saçlarını hacimlendirmeleri her gün yapmaları gereken bir şeydir. Hacim verici bir durulama saçtaki günlük yağı,birikintiyi ve kirleri temizlemek için genellikle yeterli olur. Şampuan kullandığınız günlerde saçlarınızı iyice hacimlendirdiğinizden emin olun. Çay yağı, jojoba , shea tohumu yağı ve meyve esansı içeren hacmlendiriciler kullanın. Bunlar hafif, nem bakımından zengin ve saçları düzgün tutmaya yardımcı maddelerdir. Hacimlendiriciyi kafa derinizden 5 yada 7 cm uzaklıktan başlayarak uygulayınız sonra düzgün bir dağıtım için saçlarınızı geniş dişli bir tarakla tarayın. Yeterli bir süre saçta beklemesini sağlayın (yeterli süre pakette yazar) ve güzelce durulayın.

Fazla nemi almak için saçınızı bir havlu ile sıkarak kurutun. Biçimlendirmek için, saçınız hala nemli iken saçınıza düzleştirici, anti kıvrım serum uygulayın ve saç boyunca düzgünce tarayın. Bukleleriniz için Fazladan sertlik istiyorsanız (alkol içermeyen) sprey jel kullanın ve parmaklarınıza bukleleriniz doğrultusunda dağıtın. Saçlarınızın kendiliğinden kurumasına izin verin eğer daha çabuk kurutmanız gerekiyorsa en düşük sıcaklık seviyesinde yayvan ağızlı bir saç kurutma makinesi kullanın. Ancak saçı çok fazla kurutmayın.

     Sıradaki Makale

Tel Ojen Saç Dökülmesi

saç bakımı ipuçları
 

...

Tel ojen türü saç dökülmesi aktif haldeki saçların hızlı bir şekilde dinlenme dönemine geçmesi sonucu oluşan ve çok sık karşılan saç dökülme türlerinden biridir. Özellikle saçın taranmasında dökülen saç miktarı bireyi endişelendirir.

İlk zamanlar sık ve ani olarak başlayan dökülme zaman

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 

Her saç, tipine göre farklı bakım ve şekillendirme ihtiyacı duyar. Kıvırcık saçlar ile düz saçların, gür saçlar ile zayıf saçların ihtiyacı olan bakım aynı değildir.

Kıvırcık ve Gür Saçlara Özel Bakım!

Gür Saçlar:

Saçınız kuru ve yıp

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Esnek, canlı ve dolgun buklelere sahip olmak zor değil. İmrenilecek bukleler için tavsiye ve ipuçlarına göz atın.

Buklelerin havalı ve esnek olabilmesi için saçın...

- Sağlıklı olması; yani yeterince beslenmiş olması gerekir. Çünkü

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Leslie George

Saç tasarımcısı Lorraine Massey''in mükemmel dalga dünyasında, saç kurutma makinesi saç yaka makinesidir. Kıvırcık saçlı ve ancak dalgalarını düzleştirmek için kurutma makinesi kullanan bir kadın da düz cekettir. Devachan Salonu''nun sahibi Massey “d
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Sıcak ve nem her türlü saçın elektriklenmesine neden olur ama belki de en fazla kıvırcık saçların. New York''un en önemli salonlarının uzmanlarına elektriklenmeyi önleyici sırlarını sorduk:

Dalgalarınızı çevirin. Nemlendirici bir şampuan ve derin bir krem kullandıktan sonra saçlarınızı t

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Esnek, canlı ve dolgun buklelere sahip olmak zor değil. İmrenilecek bukleler için tavsiye ve ipuçlarına göz atın.
GÜZEL BUKLELER
Buklelerin havalı ve esnek olabilmesi için saçın...
saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi