Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Ekimi
»
Saç ektirmek isteyen kadınlar dikkat!!

Saç ektirmek isteyen kadınlar dikkat!!

saç bakımı ipuçları
 

Saç dökülmesi sadece erkeklerin değil kadınların da sorunu. Saç ektirme de bu sorunun en kesin çözümü. Ama saç ektirme erkeklerle kadınlarda aynı sonucu vermiyor.

Ankara Kua

Saç dökülmesi sadece erkeklerin değil kadınların da sorunu. Saç ektirme de bu sorunun en kesin çözümü. Ama saç ektirme erkeklerle kadınlarda aynı sonucu vermiyor.

Ankara Kuaförler , Güzellik Uzmanları ve Manikürcüler Odası Başkanı Bekir Yiğittürk , saçı dökülen kadınların saç ekimi yaptırmasını, erkeklerde olduğu gibi olumlu sonuç vermediğinden önermediklerini söyledi.

Yiğittürk, kadınların en az yüzde 30`unun saçlarında incelme ya da dökülmeden şikayetçi olduğunu belirtti. Kadınlarda saç dökülmesinin erkeklerdeki gibi belli özellikler göstermeden, dağınık bir özellik arz ettiğini bildiren Yiğittürk, ``Kadınlardaki ön saç çizgisi sabittir ve bu yüzden kadınlarda saç dökülmesi çok az görülür düşüncesi vardır fakat bu yanlıştır`` dedi.

Saç dökülmesinin psikolojik etkilerinin kadınları oldukça fazla etkilediğine dikkati çeken Yiğittürk, bir çok kadının saçları dökülmeye başladığında, bu durumdan duygusal olarak etkilendiklerini bildirdi. Bu durumun kadınlarda saç dökülmesi ve çok nadir de olsa ``kelleşme`` görüşünden ileri geldiğini ifade eden Yiğittürk, şunları kaydetti:

``Ayrıca kadınlarda genetik saç dökülmesi tedavisindeki alternatifler sınırlıdır. Tıp bilimi kadınlardaki saç dökülmesine yönelik yeterli çaba göstermemiştir. Kadınlarda dökülen saçlar var olan saçlar ile rahatça kamufle edilebildiğinden, birçok kadın bu durumu tolare edebilmektedir. Bu durumu kimseyle paylaşamamak kendilerini toplumdan soyutlamalarına neden olmaktadır. Kadınlarda saç dökülmesi kademeli olarak görülür. Özellikle doğum sonrası ve menopoz döneminde ilerleyebilir. Mevsim geçişleri, hormonsal değişiklikler, medikal şartlar ve dış faktörlerin de etkisi vardır.``

Kadınlarda saç dökülmesinin birçok durumda genel seyrelme olarak görüldüğünü bildiren Yiğittürk, altta yatan nedenlerin mutlaka konunun uzmanı bir dermatolog tarafından değerlendirilmesini önerdi.

Yaklaşık olarak her 5 kadından biri yaşlılık, hastalık ve menopoz sonrası oluşan hormonal değişiklikler gibi nedenlerle saç dökülmesi yaşadığına işaret eden Yiğittürk, şöyle devam etti:

``Kadınlarda saç dökülmesi erkeklerdeki gibi yama tarzında olmaz. Bunun tersine kadınların saç derisinde yaygın bir dökülme ve incelme meydana gelir. Bu sorunu aşmak için bazı kadınlar peruk ya da postiş tarzı aksesuarlar kullanır. Bazıları ise saça yüzeysel olarak uygulanan bazı ilaçlar kullanırlar. Bu ilaçların etkileri kişiye göre değişkendir. Fakat genelde yeni saç büyümesini uyarmadan, olan saçların dökülmesini engellemek yönündedir. Saçı dökülen kadınların saç ekimi yaptırmasını, erkeklerde olduğu gibi olumlu sonuç vermediğinden önermiyoruz. Peruk , çıt çıt türü ekleme saç kullanarak daha gür ve dolgun görünüm elde etmek mümkün.``

Saç ekimi konusunda yaşadığı yanlış uygulamalar nedeniyle sorun yaşayan kadınların kendilerine başvurarak şikayetlerini ilettiklerini bildiren Yiğittürk, kadınları doğru tercih yapmaları konusunda uyardı.

Estetik ve plastik cerrahların görüşü

Ankara`da bir saç ekim merkezi yetkilisi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Opr . Dr. Ferruh Bingül de saç ekiminin kişinin kendine olan güvenini artıran ve toplum içinde daha iyi görünmesini sağlayan bir etkisi olduğunu söyledi.

Saç ekimi için estetik ameliyatlar konusunda uzmanlaşmış, ``Estetik ve plastik cerrahi uzmanı``na başvurulmasını öneren Bingül, şunları kaydetti: ``Çünkü bu unvana sahip doktorlar, 6 yıllık tıp eğitiminden sonra 6 yıl daha estetik cerrahi uzmanlık eğitimini alırlar. Bu eğitim sürecinde birçok estetik ameliyata katılmış ve yapmışlardır. Dolayısıyla konusunda uzmanlaşmış iyi bir doktor seçimi ön koşul olmalıdır. Sağlık Bakanlığı ve Danıştay tarafından yapılan düzenlemeler gereği Türkiye`de saç ekimini sadece Estetik ve Plastik Cerrahi uzmanları cerrahi birimlerde yapabilir. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı dışında saç ekimi yapılması yasal değildir.``

Saç ekim sırasında başın arkasından alınan saç köklerinin genetik olarak dökülmeme özelliğine sahip olduğunu bildiren Bingül, saç kaybı olan bölgelere saç nakli işleminin başarısının bilimsel tabanının da bu temele dayandığını söyledi. Bingül, ``Yani ekilen saçlar dökülmez, ömür boyu kalıcıdır`` dedi.

Saç dökülmesi konusunda merkezlerine başvuran 10 hastadan 3`ünün kadın olduğunu ifade eden Bingül, uzman kişilerce yapılan saç ekiminde kadınlarda da hiç bir sorunla karşılaşılmadığını anlattı.

Saç toplanan yerlerde yeniden saç çıkmayacağını belirten Bingül, ``Saçın arkasında ortalama 40 bin ile 50 bin saç kökü mevcuttur. Ekim sırasında alınacak saç kökü genellikle 2000-5000 kök arasında değişmektedir. Bu miktar başın arkasındaki saç köklerinin yüzde 4-10`na karşılık gelir. Bilimsel çalışmalar saçın yüzde 50`si bile alınsa aynı kozmetik görünüm oluştuğunu göstermiştir. Dolayısıyla bu miktarda saç kökü alınımı herhangi bir seyrelme yada saçta bir azalma yaratmaz`` diye konuştu.

     Sıradaki Makale

Saç ekiminden şeker hastaları uzak dursun

saç bakımı ipuçları
 

...

ÖNEMLİ BİR SAĞLIK SORUNU Saç kaybı yaşlanma, hormonal değişiklikler ve genetik nedenler sonucu ortaya çıkar. İster bayan ister erkek olsun, saç kaybı ve saç dökülmesi çok önemli bir sağlık sorunudur. Son zamanlarda geliştirilen yöntemler bu probleme kesin çözüm olac...

ÖNEMLİ BİR S

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 

Transplantasyondan hemen sonra alıcı bölgeye yeni ekilen saçların
ve hastanın orjinal saçlarının (eğer varsa) dökülmesi, yani "şok dökülme" görülmesi gayet yaygındır.
Bu geçici bir durumdur ve ekilen saçlarınızla birlikte orjinal

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

-Kirli hava, boya, fön, perma, uzun süreli güneşlenme, yüksek ısıda kurutma, çok sıcak suyla yıkama gibi etkenlere bağlı olarak saç yapısı zarar görür ve parlaklığını yitirir.
- Saçlarınıza eski par

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
1984 yılında patolog John Headington, saçın, bir dört adet saçtan oluşan doğal  kümeler
Halinde çıktığını belirtmiş ve bu kümelerin her birine foliküler birimler adını vermişti.

1980’lerin sonlarında, Teksas San Antonio’da doktor

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saç transplantasyonu yaptırmayı düşünen kişilerin çoğu, bu tıp uzmanlığının faaliyet alanından ve gizli tehlikelerden
haberdar değildir. Bazı hastalar bu prosedürün arkasında yatan bilimsel temeli anlayabilir, ama çok azı bütün kozmetik
prosedürlerde gerekli

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Güneş ve Saçlarımız
Deniz suyu aslında saç derisine çok iyi gelir; zira onun ölü hücrelerini temizler, salgılarını düzenler.
Ancak aynı deniz suyu güneşle birleştiğinde dibinden ucuna kadar saçlarımızı yıpratır,
vitaminsiz kalm

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi