Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Dökülmesi
»
Amerikalı yedi bilim adamı bilgileriyle bitkileri harmanladı

Amerikalı yedi bilim adamı bilgileriyle bitkileri harmanladı

saç bakımı ipuçları
 

Saç dökülmesi artık genç yaşlı, kadın erkek herkesin sorunu haline geldi. Bu soruna karşı birçok ürün piyasada. Saç dökülmesini önleyen Lacinia ürünleri ABD`de yedi bilim adamının bitki özleri, bitki yağları, vitamin ve minerallerle geliştirdikle

Saç dökülmesi artık genç yaşlı, kadın erkek herkesin sorunu haline geldi. Bu soruna karşı birçok ürün piyasada. Saç dökülmesini önleyen Lacinia ürünleri ABD`de yedi bilim adamının bitki özleri, bitki yağları, vitamin ve minerallerle geliştirdikleri bir formüle sahip

Amerika`da yedi bilim adamı tarafından sadece bitki özleri, bitki yağları, vitamin, minerallerle geliştirilmiş, dünyaca ünlü ATM laboratuarlarında her bir maddesi ayrı ayrı (Amerika Ulusal Gıda ve İlaç Denetim Örgütü) onaylı olan, yeşil çay özü ve EGCG içeren, saç köklerini, saç derisini besleyen, yeni saç oluşumunu destekleyen, kepek oluşumunu engellemeye yardımcı olan bir saç ürünü geliştirildi. Bu ürünü piyasaya çıkartan Lacinia firmasından Güzelik Uzmanı Demet Kaytan saç dökülmesi ile ilgili soruları cevaplandırdı.

Son yıllarda saç dökülmesi kadın erkek herkesin, gençlerin bile korkulu rüyası haline geldi. Sizce sebebi nedir?

Saç dökülmesinin birçok sebebi vardır. En sık görülen saç dökülme nedeni androjenik alopesidir. Bu tür alopesi, genetik temel üzerinde ortaya çıkan, hormonal kaynaklı bir saç dökülmesi tipidir. Bunun yanı sıra dengesiz beslenme, sistemik hastalıklar, bazı ilaçlar, psikolojik stresler, ani kilo kayıpları, yanlış yapılan diyetler, UV ışınlarına maruz kalma, demir eksikliği, sigara kullanımı ve iltihabi saç derisi hastalıkları da saç dökülmesine yol açmaktadır. Bunların dışında, kalitesiz ürün kullanımının ve bitkisel olmayan ürünlerin kullanılmasının saça gerçekten çok zarar verdiği bir gerçektir. Saç dökülmesinin bu kadar genç yaşlarda başlamasının belki de en büyük sebebi; doğal olmayan, kimyasal katkı maddesi içerikli şampuanların, şekillendiricilerin, saç bakım ürünlerinin kullanılmasıdır. Bugün doğal içerikli olmayan birçok ürün hoş kokusu, rengi, albenisiyle Türkiye pazarında satış rekorları kırıyor. Doğal olarak, saç dökülme problemi ve kellik de gün geçtikçe çok genç yaş gurubuna kadar artarak ilerliyor.

Saç dökülmesini önlemek için ürünlerin içinde bulunan maddelere dikkat edilmesi mi gerekir?

Ben de bir tüketiciyim ve dikkat ediyorum, satılan ürünlerde ilk göze çarpan, insanların bu tarz sorunlarının artık olmayacağına dair `kesin hükümlü` reklamlar... Bir yemekte olmazsa olmazlar vardır... Tuz, su v.b gibi... Her şampuanda veya saç bakım ürünlerinde olması gereken bazı vitamin ve mineraller vardır. Bu vitaminler her şampuanda, her saç bakım ürününde az veya çok vardır. Ama saç dökülmesini engellemek veya yeni saç oluşumunu sağlamak, sadece bu vitaminlerle mümkün değildir. Zaten mümkün olsaydı, şuan kimsenin saçı dökülmezdi. Evet! Satın aldığım ürünün kutusunda veya görsel yazılarında `saç dökülmesinin önüne geçildiği` veya `saçların çıkacağı` yazıyor... Ama nasıl? Bunu vaat eden ürünün içeriği nedir? Bana bu kadar garanti verebiliyor! Bence boy boy afişler veya görsellerde verilen yüzde oranlarını dikkate alıp inanarak değil, kullanılacak ürünlerin içinde neler olduğuna dikkat edilmesi gerekir. Ürünün güvenirliği ve etkinliği klinik olarak kanıtlanmalıdır. Satın alınan marka hangi ülkelerde satılmaktadır? Hangi ülkelerin sağlık bakanlıklarından onay almıştır ve satış noktaları nerelerdir? Bugün birçok markalaşmış ürünler, başka ülkelerde satışa sunulamıyor. Sebebi, içeriğindeki bileşenlerden bazılarının ABD, Avrupa ve birçok ülkelerde yasaklanmış olmasıdır...

Kozmetikte kullanılan 22 adet madde, ABD, Avrupa ve birçok ülkede, bakım ürünlerinde kullanılmamaktadır, yasaklanmıştır. Bu maddeleri içeren ürünler saç, saç derisi, saç hücrelerinin yanı sıra ciddi derecede vücuttaki diğer organlara da zarar verebilmektedir. Maalesef pek çoğumuz, bunun bilincinde bile değiliz... İnsan derisi, üzerinde bulunan maddeleri, kan dolaşımına aktarma kabiliyetine sahiptir. Şampuanlar olsun, bakım ürünleri olsun, şekillendiriciler olsun insanların ekmek peynir gibi tükettiği ürünlerdir. Hemen hemen herkes saçlarını her gün yıkar, şekillendiriciler kullanır ve reklam harikası olan `kesin çözüm` ibaresi ile satılan birçok marka saç bakım amacıyla tüketiliyor. Ve düşünün ki bu tarz ürünler, her gün saç köklerine ve saç derisine temas ettirildiğinde, geri kazanılması çok zor kayıplara yol açabiliyor.

Bazı markaların reklamlarının insanları yanılttığını mı düşünüyorsunuz?

Evet! Kesinlikle yanıltıcı reklamlar olduğunu düşüyorum. Özellikle televizyonlarda verilen yüzde oranlarını da çok komik buluyorum. Şuan markaların verdikleri neredeyse yüzde 100 yakın oranlarla, dünyada hiç kimsenin kel olmaması ve kellik probleminin çoktan ortadan kalkmış olması gerekirdi. Ayrıca, gözden kaçırılan bir başka ince nokta ise, bu oranları veren markaların, ürün kullanım kılavuzlarına baktığınızda, 20 dakika, 30 dakika vb. gibi zaman diliminde bu ürünlerin, saçta bekletip yıkanması söyleniyor. Bugün deri altına en çabuk nüfuz eden damar yoluyla alına sıvı v.b iyileştirici ilaçlar bazıları bile, bu kadar kısa dakikalarda kana karışmazken, saça dıştan sürülen krem, serumlar bu kadar kısa sürede, nasıl saç kökünü aşarak saç derisinin katmanlarına ulaşabilecek?

lLacinia`nın diğer ürünlerden farkı nedir? Neden Lacinia tercih ediliyor?

Lacinia yüzde 100 bitkisel bir üründür. FDA (Amerika Ulusal Gıda ve İlaç Denetim Örgütü) tarafından içeriğinde kullanılan her bir maddesi ayrı ayrı onaylanan bir üründür. 2002 yılında Amerika Dermatoloji Enstitüsü`nün, Concept laboratuarlarında yapılan klinik testler sonucu, Lacinia o tarihe kadar Amerika`da üretilen en etkili saç bakım ürünü olarak belgelenmiştir ve tüm dünya ülkelerinde serbest satış sertifikası almış, tüm dünya ülkeleri sağlık bakanlıklarınca onaylanmış bir üründür. Lacinia bileşenleri saç dökülmesini engellemeye, kepek oluşumunu önlemeye yardımcı olur ve yeni saç oluşumunu destekler. Kullanımı kolay, kadın erkek her saç tipinin kullanabileceği doğal bir üründür. Ayrıca, Lacinia losyonun mükemmel kokusu ve saça şekil verme özelliği vardır. Lacinia kullananların saçlarına başkaca şekillendirici kullanmalarına gerek kalmaz, böylece gün boyu saçta kalan şekillendiricilerin saça zarar verme olasılığı ortadan kalkmış olur.

Lacinia şampuan ve Lacinia losyonun önemli bileşenleri nelerdir? Türkiye`de bu kadar kısa zamanda bu kadar çok talep görmesinin sebebi nedir?

Lacinia şampuan, nane özü yağı (peeling görevi yapar, saç derisindeki ölü hücreyi atar, saç köklerinin oksijen almasını sağlar), ginko bilioba (güçlü antioksidan etkisi ile saç köklerinin toksit radikallerden temizlenmesini sağlar), panthenol (alopesiyi engeller), lipohidroksiasit (kepek oluşumunu engeller) riboflovin (saç dökülmesini önler, kepek oluşumunu engeller), jojoba yağı (her cilt tipine uygun bitkisel yağdır, yumuşatıcıdır) içerir. Lacinia şampuanın PH değeri 5.5 `tir. Bu sayede saç derisinin doğal koruyucu asit örtüsünü stabilize eder ve saçların yağ dengesini korur. Lacinia losyon, yeşil çay (anti-aging özelliğe sahiptir, dehidrotestosteron ( DHT ) oluşumunu engeller), EGCG (hücrelerin ölmesini engeller ve hücre yenileyicidir), Saw palmetto (genellikle ABD`nin güneyinde yetişen palmiye türü bir ağacın meyvelerinden elde edilir, saç dökülmesini engeller), B11 (yeni saç oluşumunu destekler). Lacinia`nın ABD ve diğer ülkelerde olduğu gibi, Türkiye`de yoğun talep görmesinin sebebi saç köküne yararlı bitki özlerini içermesi ve hiçbir yan etkisi olmaması, losyonun mükemmel kokusuyla saça şekil vermesi ve gün boyu saçta kalabilmesidir.

Lacinia kullanan ünlüler kimlerdir?

Lacinia`yı birçok iş adamı, sanatçı, sporcu kullanmaktadır. Zaten ürünü ABD`de dünyaca ünlü bir sporcumuzun kullanarak, memnuniyetini yönetim kurulu başkanımıza anlatmasıyla Lacinia Türkiye distribütörlüğünü aldık. Lacinia etkinliğiyle kendini kanıtladı. Ürünü kullanan ünlülerin isimlerini sayarak, ürünün şahıs sıfatlarının arkasına saklanmasını asla istemem. Sonuçta her şey tercihtir, Lacinia`yı tercih eden tüketicileri de kullanarak ürünün reklamını yapmak istemem.

Lacinia nerelerden temin edilebilir? Ve ürünle ilgili kullanıcılar nasıl bilgi edinebilir?

Yedi bilim adamı tarafından, en ince ayrıntısına kadar birçok araştırmalar sonucu geliştirilmiş bu ürünü, bizde Türkiye`de emin ellerden satışa sunuyoruz. Lacinia sadece eczanelerden temin edilebilir. 0212 544 22 99 numaralı Lacinia danışma hattından ve www.laciniacosmetic.com internet adresinden ürünle ilgili tüm bilgilere ulaşılabilir.

Lacinia`nın Türkiye pazarına getireceği yeni bitkisel ürünler var mı?

Evet var! A.B.D` de Lacinia`yı geliştiren bilim adamları tarafından, ATM laboratuarlarında üretilen ve içeriğinde bulunan tüm bileşenlerin FDA, tüm dünya ülkeleri sağlık bakanlıklarınca ve Türkiye sağlık bakanlığınca da onaylanan Lappare adlı yeni ürünümüzü, bugünlerde Türkiye pazarına sunmanın heyecanı içerisindeyiz.

Lappare`den biraz bahseder misiniz?

Lappare; beyaz saç oluşumunu engelleyerek, var olan beyaz, kırlaşmış saç tellerini kademeli olarak, doğal saç rengine dönüştürüyor. Lappare kesinlikle boya değildir. Kimyasal katkı maddesi içermemektedir. Dünyaca ünlü dermatologlar tarafından etkinliği kabul edilmiş, Uzakdoğu `da yetişen bir bitkinin kökünden elde edilen anti-aging ve lavanta özü içeren bitkisel bir formülasyondur. Lappare ayrıca saç dökülmesi, kepek oluşumunu engelleyerek yeni saç oluşumunu destekliyor. Hoş kokusuyla birlikte ayrıca saça şekil verme özelliği vardır.

Beyaz saçları doğal rengine dönüştüren bu bitkinin adını öğrenebilir miyiz?

Bugünlerde Türkiye pazarında satışa sunacağımız dünyaca ünlü tıp uzmanlarınca, etkinliği kanıtlanmış olan bu bitkiyi içeren Lappare`nin lansmanını yapacağız. Lappare dünyada bu bitkiyi kendi ürünlerinde kullanan ilk markadır. Tıpkı yeşil çay özlerinden elde edilen, EGCG (hücrelerin ölmesini engelleyen etken madde) ilk olarak Lacinia`da kullanıldığı gibi Lappare de bu bitkiyi bileşenlerinde kullanarak, bir ilki gerçekleştirmiştir. Bu bitkinin kökünden elde edilen özler, dokulardaki pigment hücrelerini besleyerek saç teline rengini veren melanin salgısını arttırıyor ve beyazlaşmış saçları doğal rengine kavuşturmayı sağlıyor.

Bazı reklamların yanıltıcı olduğu açık. Söylenenler doğru olsaydı şuan saç dökülmesi diye bir sorunun kalmamış olması gerekirdi. Bazı maddeler her saç ürününde bulunur, önemli olan hangi maddenin ne oranda yer aldığı. Alışveriş yaparken en çok buna dikkat etmek gerekiyor

Saç dökülmesi git gide daha erken yaşlarda görülüyor. Stres , demir eksikliği, sigara, UV ışınları ve iltihabi saç derisi hastalıkları bunun en önemli sebepleri arasında. Ancak doğal olmayan, kimyasal katkı maddesi içeren saç ürünlerinin de dökülmelere katkısı var

     Sıradaki Makale

Saç ektirmek isteyen kadınlar dikkat!!

saç bakımı ipuçları
 

...

Saç dökülmesi sadece erkeklerin değil kadınların da sorunu. Saç ektirme de bu sorunun en kesin çözümü. Ama saç ektirme erkeklerle kadınlarda aynı sonucu vermiyor.

Ankara Kuaförler , Güzellik Uzmanları ve Manikürcüler Od

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Saç dökülmenizi durduracak ve dökülen saçlarınızı yeniden canlandıracak bu ürünün ayrıntıları haberimizde!

Alopecia Deri Spreyi, hem saçın dökülmesini önlemeye ve hem de saçın yeniden oluşmasına yardımcı olurken, yıpranmış ve yaşlanmış saçları onararak yeniler.Kadın ve erkeklerin saç dökülmesi problemlerine karşı Dermo Clean Laboratuarları tarafından geliştirilen, Fi
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Evliliğe giden yol stresten geçiyor. Bu süreçte strese giren çiftlerin saçları dökülüyor!

Evlilik kararı ve evlenme zamanına kadar geçecek olan sürenin çiftlerde stres kaynağı olduğunu söyleyen Saç Bakım Danışmanı Ecz. Dr. Özden Kasımoğulları, stresi ise saç dökülmelerinin en büyük nedenlerinden biri olarak gösterdi.Hayatınızın en önemli kararını aldınız ve

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç dökülmesi üzerine yapılan bir araştırmada ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Bu sonuçlar sizi çok şaşırtacak!

Saç dökülmesine yönelik gerçekleştirilen tüketici araştırması Türkiye''de üniversite okuyan kişilerin okumayanlara göre çok daha fazla saç dökülme sorunu yaşadığını ortaya koydu.Araştırmaya göre saç dökülmesi şikâyeti ile eczaneye başvuranla
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç bakımınızda kimyasal içeren ürünler yerine bitkisel yöntemlerden faydalanın. Saç dökülmesine zeytinyağı ve sarımsakla karşı koyun.

Zeytinyağı ve Sarımsakla Muhteşem Saçlar

Saç dökülmesini yavaşlatan sarımsak ve zeytinyağı ile saç bakımı özellikle son yıllarda oldukça popüler hale geldi.

Sarımsağın sülfür, vitamin ve selenyum içeriği, zeytinyağının yumuşatıcı etkisiyle
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saçlarınız bir süredir dökülmeye başladı ve bu durum sizde olumsuz düşünceler mi oluşturmaya başladı?
Hemen telaşa kapılmayın!


Bazı saç dökülmeleri vardır ki onlar mevsimsel saç dökülmeleridir. Her saç dökülmesi bir hastalığa yada saçlarınız
saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi